» załóż konto» przypomnij hasło

Mocne zakrzywienie dla pełnej immersji - monitor OLED 240 Hz AGON PRO AG456UCZD

Autor: Ireneusz Rak | Źródło: AOC | Data: 2024-03-19 00:48:10

A A A | Wejść na stronę 770 | Komentarzy 0

Mocne zakrzywienie dla pełnej immersji - monitor OLED 240 Hz AGON PRO AG456UCZD

Marka wiodącego producenta monitorów gamingowych i akcesoriów – AGON by AOC – przedstawia AGON PRO AG456UCZD. Jest to 44,5-calowy monitor z mocno zakrzywioną matrycą typu OLED, który szczególnie dobrze sprawdzi się w grach symulacyjnych. Wyświetla on obraz o proporcjach 21:9 i rozdzielczości 3440 x 1440 px.

Immersja w grach wyścigowych
Pomimo przekątnej 44,5 cala i ultrapanoramicznej proporcji, matryca AG456UCZD jest łatwa do objęcia wzrokiem nawet z bliskiej odległości. Jest to możliwe dzięki bardzo mocnemu zakrzywieniu, wynoszącemu 800 R. Dodatkowo zwiększa to wrażenie zatopienia się w świecie gry.

G2 Esports to jeden z czołowych zespołów e-sportowego sim-racingu. Jego członkowie na co dzień korzystają z monitorów AGON by AOC i mieli okazję zapoznać się z modelem AG456UCZD.

– Dzięki AGON PRO AG456UCZD tak bardzo wczuwam się w rozgrywkę, że nie mogę się od niej oderwać – komentuje Isaac Price, G2 Esports.

1,07 mld kolorów
Panel w nowym modelu AOC jest w stanie wyświetlić 1,07 mld kolorów i w pełni pokrywa paletę barw sRGB. Ponadto technologia OLED pozwala na uzyskanie bardzo wysokiego kontrastu. W obszarach, gdzie obraz ma być czarny, każdy pojedynczy piksel przestaje emitować światło, co umożliwia uzyskanie prawdziwej czerni. W zestawieniu ze szczytową jasnością na poziomie 1000 nitów przekłada się to na wyrazisty, cieszący oko obraz.
– AGON PRO AG456UCZD wyświetla bardzo wyraźny obraz o świetnych kolorach. Barwy dobrze odwzorowujące rzeczywistość nie obciążają zbyt mocno wzroku przy długich sesjach z grą – mówi Jakub Brzezinski, G2 Esports.

Czas reakcji 0,03 ms
Kolejną zaletą panelu OLED jest czas reakcji nieosiągalny w przypadku klasycznych wyświetlaczy. W nowym wyświetlaczu wynosi on 0,03 ms GtG, dając odczucie wysokiej płynności wyświetlanego obrazu oraz responsywności w rozgrywce. Dodatkowopomaga w tym odświeżanie na poziomie 240 Hz oraz wsparcie dla technologii NVIDIA G-Sync Compatible.

– Odświeżanie obrazu AGON PRO AG456UCZD jest bardzo szybkie. Jest to kluczowa cecha, gdy wygrana potrafi zależeć od milisekund – przyznaje Nikodem Wisniewski, G2 Esports.

Nathan Tague, kierownik sekcji sim-racing G2, podsumowuje swoje doświadczenie z AG456UCZD:
– W dążeniu do perfekcji zawsze walczymy o każdy ułamek sekundy. Monitor, który nie męczy oczu przez cały 24-godzinny wyścig wytrzymałościowy jest bardzo istotny. Nowy AGON PRO spełnia ten wymóg i jeszcze wyżej podnosi poprzeczkę dla naszych oczekiwań co do wyświetlaczy ultrapanoramicznych. Jego szybki panel OLED o odświeżaniu 240 Hz charakteryzuje się świetnymi kolorami, a filtr niebieskiego światła chroni oczy podczas najdłuższych wyścigów. To świetny sprzęt, który powinien być na wyposażeniu każdego poważnego sim-racera szukającego przewagi. Nasz zespół nie wróci do poprzednich rozwiązań po tym, jak zobaczył, co jest w stanie zaoferować AG456UCZD.

Cena i dostępność
AOC AGON PRO AG456UCZD wejdzie do sprzedaży w marcu w sugerowanej cenie detalicznej 5 573 PLN.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2020

  Konkurs świąteczny 2020

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...