Dwa nowe przełączniki PoE z możliwością zarządzania przez chmurę w ofercie TP-Link
Nowe przełączniki PoE z oferty TP-Link TL-SG2428P i TL-SG2210MP polecane są w celu rozbudowy infrastruktury sieciowej małych i średnich firm. Znajdą one zastosowanie w sieciach wymagających szybkiego, gigabitowego połączenia. Są w pełni zgodne z urządzeniami zasilanymi przez standard PoE, takimi jak punkty dostępowe WiFi, kamery CCTV czy też telefony IP i doskonale sprawdzą się m.in. w systemach monitoringu biur, restauracji, hoteli, czy szkół. Co istotne, obydwa modele mogą być centralnie zarządzane przez chmurę dzięki integracji z platformą Omada SDN.
Model TL-SG2428P posiada 24 gigabitowe porty PoE+ pozwalające zasilić urządzenia zgodne ze standardami PoE 802.11af/at oraz 4 gigabitowe sloty SFP służące do integracji przełącznika z resztą sieci. Całkowity budżet mocy urządzenia wynosi 250W, przy czym na każdym porcie moc może wynieść maksymalnie 30W. Z kolei switch TL-SG2210MP wyposażono w 8 gigabitowych portów PoE+ oraz 2 gigabitowe sloty SFP. Podobnie jak model TL-SG2428P, przełącznik TL-SG2210MP jest w pełni zgodny ze standardami PoE 802.11af/at i może zasilić urządzenia o poborze mocy nieprzekraczającym 30W. Łączny budżet mocy tego przełącznika to 150W.
Obydwa switche obsługują protokół IPv6 oraz posiadają opcję konfiguracji VLAN, dzięki której możliwe jest dzielenie sieci na mniejsze grupy, co zwiększa jej wydajność oraz gwarantuje wysoki poziom zabezpieczeń sieci. Przełączniki TL-SG2428P i TLSG2210MP posiadają zaawansowane funkcje warstwy drugiej takie jak: QoS, pozwalającą na płynny ruch sieciowy dla zastosowań czułych na opóźnienia (na przykład takich jak połączenia głosowe i wideo) oraz IGMP Snooping, dzięki któremu przepływ ruchu multicast w sieci jest automatycznie kontrolowany i limitowany. Modele posiadają niezawodne zabezpieczenia, wśród których znajdują się: wiązanie adresów IP, MAC i portów (IP-MAC-Port Binding), ACL, Port Security, ochrona przed atakami DoS, Storm Control, DHCP Snooping, 802.1X, uwierzytelnianie poprzez serwer Radius i wiele więcej.
Nowe przełączniki od TP-Link mogą być zarządzane klasycznie poprzez graficzny interfejs GUI dostępny z poziomu przeglądarki oraz poprzez wiersz poleceń, a także centralnie, z poziomu chmury dzięki integracji z platformą Omada SDN. Platforma Omada SDN pozwala administratorom w łatwy i kompleksowy sposób zarządzać centralnie całą siecią WiFi i LAN, także rozproszoną pomiędzy placówkami, z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. Więcej informacji o platformie Omada SDN dostępnych jest na stronie TP-Link.
Obydwa modele posiadają możliwość montażu w szafce Rackowej.
Wytrzymała metalowa obudowa, zasilanie PoE, które sprawia że instalacja przełączników jest niezwykle prosta i tania, a także dostęp i zarządzanie z dowolnego miejsca dzięki Omada SDN sprawiają, że nowe switche od TP-Link idealnie sprawdzą się w małych i średnich przedsiębiorstwach.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze