Przystępny cenowo gryzoń
TT eSports Saphira - recenzja myszki
Spis treści
Przyciski główne jak wcześniej wspomniałem zrobione są z antypoślizgowego tworzywa. Dodatkowo posiadają wyżłobienia poprawiające ułożenie palców. Skok klawiszy głównych jest świetny. Dość niski ale dobrze wyczuwalny. Kliknięcie następuje dokładnie wtedy kiedy chcemy. Tu należy się pochwała dla TT. Przyciski nie należą do cichych, jednak poziom hałasu jest akceptowalny. (z lewej przycisk wciśnięty, z prawej w pozycji normalnej).
Rolka w Saphirze została w całości wykonana z gumy. Na wierzchu posiada dobrze wyczuwalny wzór zapobiegający poślizgowi palca podczas przekręcania. Rolka przekręca się bardzo lekko- na granicy akceptowalnego skoku przekręcenia. Na szczęście również użycie przycisku rolki nie wymaga dużej siły i jest dobrze wyczuwalne dzięki czemu podczas wciskania rolki nie zdarza się jej przekręcenie.
Przyciski boczne zostały wykonane z błyszczącego plastiku. Na szczęście są one wysunięty na tyle poza obudowę by ich użycie nie sprawiało problemu. Osoby o średnich lub małych dłoniach podczas normalnego chwytu niestety nie będą w stanie bez dodatkowej gimnastyki dosięgnąć kciukiem do przycisku „do przodu”. Mając bardzo dużą dłoń problem raczej nie powinien występować. Lepszym rozwiązanie było by podzielenie przycisku „wstecz” na dwa.
Pod spodem myszy dodatkowo znajdują się przyciski do zmiany DPI (szkoda że nie ma go np. za rolką a pod spodem), zmiany taktowania USB, wyboru profilu a także suwak blokady funkcji. Jakość tych przycisków (spasowanie, skok) jest bardzo dobra ale ze względu na umieszczenie raczej neutralna na ogólną opinię o myszy.
Kształt myszy na zdjęciach mógł by wydawać się symetryczny. Jest to jednak mylne wrażenie. Mysz jest lekko wyprofilowana dla osób praworęcznych. Wysokość lewego przycisku myszy wynosi 18 mm a prawego 15,5 mm od podłoża. Wrażenie symetryczności jest powodowane głównie ze względu na tylną i środkową cześć grzbietu których strony ledwie różnią się od siebie.
Mysz w najwyższym punkcie jest niższa niż stary Deathadder, ale ze względu na dużo mocniejsze wyprofilowanie DA, Saphira w dłoni wydaje się większa, bardziej bułkowata.
Ogólną budowę można opisać jako |¯| czyli mysz z bokami ustawionymi prostopadle do podłoża. Są one jednak minimalnie zwężone ku dołowi, dzięki czemu osoby podnoszące mysz nie będą miały problemu z jej chwytaniem. Dodatkowo gumy na obu stronach zapobiegają wyślizgiwaniu się myszy. Są umieszczone w odpowiednich miejscach, dokładnie tam gdzie trzymamy gryzonia. Jak widzimy na zdjęciach Saphira nie ma żadnych podpórek pod palce. Jest to chwalone przez wielu graczy FPS (również przeze mnie) gdyż pozwala na minimalny kontakt palców z podkładką poprawiając kontrolę.
Warto tu jeszcze wspomnieć o wyważeniu myszy. Jeśli nie skorzystamy z dołączonych ciężarków, podnosząc mysz do góry zwykłym chwytem Palm czujemy że mysz jest minimalnie cięższa z tyłu. W przypadku zastosowania chwytu Claw (szpon) podczas podnoszenia możemy już bardziej poczuć że tył myszki jest uniesiony nieco niżej niż przód. Na szczęście umiejscowienie sensora bardziej z przodu nie wywołuje tu problemu. W przypadku korzystania z ciężarków czujemy że tył jednak zaczyna ważyć znacznie więcej niż przód i może to trochę przeszkadzać.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
jantomx
2013-04-05 23:13:27
Kamirp
2013-04-06 09:16:49
~Woźny Edzio
2013-04-09 17:48:18