» załóż konto» przypomnij hasło

Ekskluzywny zestaw mobilnego gracza

Razer Orochi + Kabuto - recenzja

Autor: Łukasz Pilarczyk | Data: 2011-10-29 22:14:01

A A A | Wejść na stronę 48556 | Komentarzy 11


Zewnętrznie mysz zbudowana jest z 3 kawałków plastiku. Grzbiet  myszy wykonany z bardzo dobrze znanego nam gumowanego tworzywa, którego Razer użył np. prze Mambie czy też Deathadderze. Powierzchnia ta jest aksamitna w dotyku i bardzo przyjemnie trzyma się na niej palce.

Orochi

W tylnej części Razer umieścił logo, które niestety bardzo łatwo się wyciera i znika bez śladu. Nie jest to jednak zbyt duży problem.Cały grzbiet myszy jest zdejmowany. W ten sposób umieszcza się w myszy baterie. Samo jego zdjęcie trwa sekundę, a elementy są tak dobrze spasowane, że dając mysz osobie, która nie wiem o tym fakcie z pewnością nie zauważyłaby takiej możliwości.

Orochi

 

Orochi

 

Orochi

Dodatkowo nie musimy martwić się o zatrzaski, które mogły by się wyrobić, gdyż ich nie ma. Obudowa zakładana jest na lekkie ale mocne magnesy. Kieszenie baterii są dość ciasne. Dzięki temu mysz nie straci zasilania podczas energicznych ruchów. Wyjmowanie baterii nie sprawia jednak problemu, gdyż kształt kieszeni daje do nich dobry dostęp.

Orochi

 

Boki myszy oraz spód wykonane są również z dobrze znanego nam materiału. Gładki plastik Piano Black wygląda dobrze, a samo spasowanie spodu i boków jest idealne. Dodatkowo spód ma krzywizny, które podkreślają agresywny charakter myszy. Ślizgacze zastosowane w Orochi o oryginalnym kształcie charakteryzują się średnim ślizgiem. Ich zaletą jest grubość. Nie musimy się martwić o ich szybką wymianę.

Orochi

 

Orochi

 

Muszę oczywiście wspomnieć o dołączonym do myszy kablu. Jest on znakomity. Lekki, bardzo giętki, nie za gruby i do tego w oplocie. Jeszcze nigdy nie spotkałem myszy, której przewód był tak dobry. Jego wadą i równocześnie zaletą jest długość. Zbyt krótki, by podłączyć mysz do PC-ta stojącego przy biurku, ale idealny do laptopa. Kabel łączymy z myszą za pomocą wejścia micro USB, a samo połączenie trwa 5-7 sekund. Gniazdo w myszy nie posiada zatrzasków, jednak umieszczenie wtyczki w gnieździe jest na tyle sztywne, by nie było możliwości samoistnego rozłączenia się. Niestety trudno po kilku dniach testów wywnioskować, czy po wielokrotnym przekładaniu kabla, wtyczka lub gniazdo nie wyrobią się.

Orochi

Orochi

Mysz posiada 7 programowalnych przycisków. Przyciski główne o bardzo ergonomicznym kształcie, mają znakomity skok. Nie za niski, ale i nie za wysoki. Są one jednak dość głośne, a dźwięk wytwarzany przez prawy przycisk jest inny od lewego, pomimo zastosowania mikro styków tej samej marki. Tu nadmienię, że użycie mikro styków Omron powinno zagwarantować długą żywotność pracy i bezawaryjność. Rolka w myszy posiada charakterystyczne pierścienie, które mogą być podświetlane na niebiesko. Wygląda to ładnie i znów widzimy tu podkreślenie agresywnego charakteru myszy. Przycisk rolki wciska się dobrze, jednak mógłby mieć minimalnie wyższy skok. Punkty skoku rolki podczas przekręcania są znakomicie wyczuwalne. Łatwo zauważyć, że rolka przekręca się minimalnie lżej w dół niż w górę.

Orochi

Przyciski boczne niestety nie są zrobione tak jak być powinny. Są bardzo głośne, dość ciężko się wciskają i są zbyt schowane w obudowę, by można było ich komfortowo używać (zwłaszcza przyciski "wstecz"). Można by rzec, że ich mocniejsze wysunięcie doprowadziło by do niechcianego ich wciskania ale i tak Razer mógł je bardziej wysunąć. Ich plusem może być ilość. Po dwa przyciski z każdej strony, pozwalają na przypisanie myszce większej ilości funkcji.

Orochi

 

Warto jeszcze wspomnieć o przycisku, a raczej suwaku pod spodem myszki. Służy on do włączania myszy jeśli chcemy korzystać z trybu bezprzewodowego. Do jego budowy nie mam żadnych zastrzeżeń.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • mis456

    2011-10-30 07:37:07

    Nie wiem czy ktoś już to poruszał, ale naprawdę, nie możecie dać opcji wszystkie strony na jednej?
  • Warwyko76

    2011-10-30 08:25:35

    widzę ze orochi to jakaś uszczuplona wersja Razera Mamby tylko że bez stacji dokującej i z mniejszym DPI
  • czytelnik18

    2011-10-30 08:53:55

    Nie wiem po co 4000 dpi..2000 to już jest bardzo dużo, bezsensowny produkt.
  • ~Uderz

    2011-10-30 09:09:05

    Z cenami przesadzili, no ale Razer nigdy nie był tani. Osobiście chwalę sobie duet Deathadder+Lycosa ale za szmatkę 20ojro bym nie dał.
  • ~smog11

    2011-10-30 09:19:09

    warwyko- przy mambie stacja działa jako odbiornik, a ta mysz korzysta z bluetootha.

    czytelnik18- znam osoby high sense które używają wysokich czułości myszy. obrót w grze zajmuje im 3-5cm na podkładce
  • ~Totek

    2011-10-30 09:56:25

    Po klawiaturze za 300zł czy myszce za drugie tyle oczekiwałbym cichej pracy. Niestety klawisze w urządzeniach razera mają "twardy" skok i są podczas pracy bardzo głośne.
  • ~Grubasek

    2011-10-30 11:39:03

    Cena odstraszająca.
  • ~Szarak

    2011-10-30 12:28:21

    chciałem sobie kupić mysz razera do grania, ale koledzy mi odradzili bo szybko się rozpadają... lepiej kupić mysz Logitecha albo Microsoftu...
  • nimrag

    2011-10-30 13:02:47

    Sam mam już 3 lata Razera Kraita. Mysz działa świetnie i nigdy nie było z nią najmniejszych problemów. Tutaj pewnie jakość również jest genialna...
  • Fulout

    2011-10-30 20:18:29

    Produkty Razera są Genialne i żaden Logitech się nie równa z nimi.

zobacz wszystkie komentarze | Komentarz 11


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...