» załóż konto» przypomnij hasło

Polskie "Made in China"

Obudowa Gladius 600 Pure Black

Autor: Szymon Grzegorczyk | Data: 2010-02-23 17:00:25

A A A | Wejść na stronę 61335 | Komentarzy 6


Przechodząc do oględzin skrzynki zaczynamy od części, na którą spoglądamy najczęściej czyli od przedniego panelu. Od góry do dołu za wyjątkiem maskownicy napędu optycznego i panelu I/O, znajdziemy dziurawe płytki z rewelacyjnym filtrem przeciwkurzowym. Wspomniany panel ulokowany jest domyślnie na środku, co nie jest do końca dobrym rozwiązaniem. Jednak jak już pisałem, obudowa zaskakuje funkcjonalnością - cała płytka jest do wyjęcia i przełożenia chociażby na samą górę. Oprócz standardowego przycisku power, czy reset, znajdziemy tu 2 porty USB, e-SATA, oraz wyjście na słuchawki i mikrofon.
silentumpc gladius 600 Pure Black
silentumpc gladius 600 Pure Black
 
silentumpc gladius 600 Pure Black
Trzy dolne płytki są w pewnym sensie ze sobą połączone. Producent znowu nas zaskoczył, tworząc w ten sposób zewnętrzny schowek na wentylator 120mm, który bardzo łatwo wyjąć i chociażby przeczyścić. Szkoda tylko, że otwierane drzwiczki nie sprawują się idealnie jakbyśmy oczekiwali. Zawiasy momentami potrafią zahaczyć o część plastiku, co utrudnia wyjęcie wentylatora. Zdarza się również, że druga płytka, którą wciskamy, aby otworzyć drzwiczki, nie odskakuje jak należy. Widocznie zacisk przytrzymujący ażurowy element jest za słaby. Tak czy owak, bardzo szybko dostaniemy się w ten sposób do filtra, co na pewno jest dużym plusem.
silentumpc gladius 600 Pure Black
silentumpc gladius 600 Pure Black
Przyjrzyjmy się w jaki sposób zdemontować cały przód? Błyskawicznie i bezproblemowo odkręcamy kilka śrubek wewnątrz zatrzasków i to wszystko. Poniżej fotki prezentujące wyjęty panel wraz z odłączonymi "drzwiczkami" i płytkami.
silentumpc gladius 600 Pure Black
silentumpc gladius 600 Pure Black
silentumpc gladius 600 Pure Black
silentumpc gladius 600 Pure Black
Przejdźmy zatem do ważniejszej, a na pewno częściej wykorzystywanej lewej ścianki obudowy. Nasz model nie posiada plastikowego okna, ale dwa dziurkowane miejsca na duże 120mm wentylatory.
silentumpc gladius 600 Pure Black
silentumpc gladius 600 Pure Black
Drugi bok standardowo jest całkowicie płaski. Jeśli jesteśmy już przy tych sporych elementach, trzeba wspomnieć, iż zastosowana blacha SECC nie grzeszy grubością, przez co można wyczuć lekkie wyginanie się blachy. Z drugiej strony SECC ma swoje plusy - przede wszystkim jest lekka i moim zdaniem wystarczająco wytrzymała, jak na tego typu konstrukcję. O dziwo zaskakuje również w tym wypadku sposób wystawiania i wstawiania boków. Nie wsuwamy ich "aż zaskoczą"  tak jak robiło się to w starszych egzemplarzach, ale tylko wstawia, minimalnie przesuwa i dokręca śrubki. Nawet bez śrubek, blacha spokojnie się trzyma.
silentumpc gladius 600 Pure Black
Spójrzcie na górę... kolejne dwa miejsca na 120-stki, albo na jedną chłodnicę stosowaną przy systemach chłodzenia cieczą. Widać już pierwszy element potwierdzający, iż Gladius spokojnie podoła "wodzie".
silentumpc gladius 600 Pure Black
 
Istotną sprawą jest również tył Gladiusa, który nie odszedł zbytnio od trendów. Mam tu na myśli miejsce na zasilacz, które niezmiennie od jakiegoś czasu lokowane jest na dole. Ma to swoje plusy i minusy. Mimo wszystko uważam, że taki pomysł jest lepszym rozwiązaniem.
silentumpc gladius 600 Pure Black
Od góry, za kratką widać domyślnie zastosowany firmowy wentylator 12cm. Producent zdecydował się na wykorzystanie nie pełnych, ale ażurowych śledzi zaślepiających miejsca na karty rozszerzeń. W oczy rzucają się ponadto dwa ogumowane otwory na węże od pompy systemu chłodzącego. Każdą z bocznych ścianek dociskają cztery spore szybkośrubki ułatwiające montaż i demontaż.
silentumpc gladius 600 Pure Black
Cała konstrukcja stoi na czterech gumowych nóżkach, które idealnie się sprawują. Są przede wszystkim stabilne, nie niszczą blatu i zapewniają odpowiedni odpływ ciepłego powietrza tłoczonego przez wentylator zasilacza. Dodatkowo od spodu umieszczono kolejny filtr wyłapujący niechciany kurz z zewnątrz.
silentumpc gladius 600 Pure Black
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • Adonim

    2010-02-23 17:54:09

    Kurcze ta buda to moje poniekąd "marzenie" - główny cel zakupu aby wstawic do niej swoje bebechy. Ale niestety narazie jest to nie wykonalne ze względów finansowych. Niemniej jednak mam nadzieję ze zagości ona u mnie i wezmię pod swoje braki moje prywatne bebechy :D

    Co do recki - Jednak napisze parę cierpkich słów bo po ostatniej recce jednak jest to dośc boląca sprawa i do jakiegoś czasu nie porusząłem kwestii tego w komentarzach.

    Mówiąc akurat o tej recce Gladiusa to wychwyciłem (czytając dopiero do połowy teskstu) sporo drobnych błędów literowych, składniowych bądź interpunkcyjnych. Takie rzeczy część osó moga draźnic i skłonic do nieprzeczytania recenzji do końca.

    Niekiedy dane zaczęte zdanie po zdaniu poprzedzającym poprzednie zakończone niemalże brzmi tak samo (ma podobny odźwięk składniowy), a to z racji użycia podobnego przymiotnika opisującego dana cechę produktu czy jego ogólny aspekt który chciał opisać Testujący dany towar.

    Zalecał bym używania szerszej terminologii.
    Na przykładzie - np. kierując sie wyrazem:
    "ma" = inaczej "posiada"
    otrzymujemy = inaczej "mamy do dyspozycji"

    Kolejna rzecza jest pisanie w formie pierwszosobowej. Z reguły nie powinno sie tak pisac. Tylko w formie 3 osoby. Czytający ma wrażenie że recka jest napisana dla siebie a nie dla czytającego go na szerszym polu.
    Kolejną rzecza jest fakt że nie zaczyna sie też z reguły zdań od słów typu - "mam", "A", "gdy"


    Natomiast jest rzecz kóra mi bardzo się zawsze podoba - jakość zdjęć. Bo jak to u Szymona jest - zawsze to stoi na najwyższym poziomie. Brawo i oby dalej 3mać ten poziom ;)


    To tyle złego i dobrego na tę chwilę ode mnie - jak coś wychwycę nowego to sie tym podziele tutaj :)
  • Adonim

    2010-02-23 17:56:09

    Tym którzy chcą poprawić swój styl pisania polecam zapoznanie się z tym poradnikiem (także Ja sam staram sie wdłg. niego postepować):

    http://pclab.pl/art34109.html
  • maciek

    2010-02-23 22:06:12

    o.O chyba nie ma równie dobrej obudowy znanego producenta w takiej cenie.
    Nareszcie ktoś odnalazł niszę i wyprodukował produkt na miarę za niewielkie pieniądze. Firma ma szansę dużo zarobić na tej skrzynce.
    Czekam na produkt media center.
    Wszystko bardzo mi się podobało i jest na najwyższym poziomie.

    Recka dla mnie ok, prawdopodobnie nie znalazłem żadnego błędu dlatego, że byłem zafascynowany budą, od początku do końca...
  • Adonim

    2010-03-01 18:46:43

    Mam tę budę od dziś. Niemal doskonała poza zbyt cienka w niektórych miejscach blachą ale to pikuś. Zalet znacznie więcej niż wad. Polecam :)
  • Inhikeciarere

    2010-07-18 12:59:36

    Też mam tę budę tylko że w wersji z oknem. Świetnie wygląda w nocy z 3 zephyr`ami 120mm blue led (przynosi na myśl uczucie chłodu w obudowie).
  • ~PaPrYcZaK

    2012-06-04 12:43:57

    niestety minusem Tej obudowy jest to, że w te maleńkie otworki z przodu gromadzi się kurz... przez co obudowa staje się szara od przodu... Wiadomo żeby tego kurzu nie było, trzeba starannie utrzymywać czystość w miejscu gdzie stoi owa obudowa :)

    Pozdrawiam

Komentarz 6


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...