» załóż konto» przypomnij hasło

Tobie wystarczy!

Obudowa Apertech Venator

Autor: Szymon Grzegorczyk | Data: 2010-03-29 19:25:31

A A A | Wejść na stronę 33352 | Komentarzy 6


Przedni panel obudowy możemy podzielić na dwie części - plastikową błyszczącą ramkę oraz metalową ażurową siatkę. Niestety świecący się plastik doskonale łapie nasze odciski palców, przez co ciężko utrzymać tę cześć w czystości.
Apertech Venator
Na samej górze ulokowano właściwy panel I/O, który wyposażono w dwa porty USB, eSATA, wyjście na słuchawki oraz mikrofon, przycisk resetu, włącznik oraz diodę LED wskazująca pracę dysku twardego.
Apertech Venator
Sama ramka może wywoływać spore kontrowersje. Nadaje ona oryginalność obudowie, której nie spotkamy nigdzie indziej. Powyginana obwódka wygląda na pewno ciekawie, jednak specjalnie nie zachwyca. Oczywiście każdy widzi to inaczej.
Apertech Venator
Apertech Venator
Przedni panel bardzo łatwo daje się zdjąć. Zaciski nie stawiają oporu, jak było to chociażby w Tacens Signum II. Cała wewnętrzna część panelu została pokryta gąbką będącą filtrem przeciwkurzowym.
Apertech Venator
Apertech Venator

Apertech Venator
Obudowa na zewnątrz i wewnątrz pomalowana została proszkowo na czarno, przez co blacha stała się nieco chropowata. Niestety boczne ścianki również lubią się palcować. 
Apertech Venator
Od razu muszę wspomnieć, że (przynajmniej w modelu, który testowałem) boczne ścianki mają skłonność do wyginania się. Jest to zaskakujące, ponieważ zewnętrzne oględziny w ogóle na to nie wskazywały. Konstrukcja na pierwszy rzut oka wygląda bardzo stabilnie i sztywno. Proszę zobaczyć poniżej jak to wygląda. Trzeba się chwilę przyjrzeć, ponieważ ciężko było to ująć.
Apertech Venator
Po konsultacji z dystrybutorem okazało się, że nasz model jest pechowy. Według informacji, które otrzymaliśmy, stosowana blacha w tej obudowie jest lepsza od tych, stosowanych w konkurencyjnych obudowach. Sprawdziłem drugi bok i rzeczywiście jest sztywny.

Kolejnym mankamentem są szybkośrubki, które zostały wykonane z plastiku, a przy tym mają dość krótki gwint. Montaż boków również nie zachwyca tak, jak było to przy obudowie Gladius. Boczną ściankę musimy mocno dopchać do końca, aby przykręcić śrubki. Nie ma ponadto za co chwycić przy zdejmowaniu boku.
Apertech Venator
Zgodnie z najnowszymi trendami zasilacz montowany jest na dole. Ażurowe śledzie zasłaniające miejsca na karty rozszerzeń wyglądają identycznie jak w Gladiusie. U góry widać otwory na węże od systemu chłodzenia cieczą. Są one osłonięte gumą, dzięki czemu nie ma mowy o przetarciu węża o ostrą krawędź otworu.
Apertech Venator
Od spodu na jaw wyszedł kolejny problem. Venator stoi na czterech twardych plastikowych nóżkach. Jest to lekkie nieporozumienie. Tego typu rozwiązanie w ogóle nie tłumi drgań, oraz jest w stanie uszkodzić/porysować nam biurko, czy jakikolwiek blat. Na szczęście producent nie zapomniał o kratce wentylacyjnej pod zasilaczem. Brak jednak w tym miejscu filtra przeciwkurzowego.
Apertech Venator
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • maciek

    2010-03-30 09:24:13

    Nic dodać nic ująć, mocno zaakcentowałeś wszelkie braki i niedoróbki w obudowie. Nie pozostawiłeś na niej suchej nitki xD
    Niektórym wystarcza (mi także) stara, duża i gruba obudowa, odkupiona za 20zł. Więc dla mnie wydatek 150zł na masę niedoróbek jest szaleństwem. Każda suma powyżej 50zł za obudowę jest dla mnie szaleństwem ale to już tylko moje zdanie xP
  • Sroka

    2010-03-30 10:43:14

    To kim dla ciebie jest osoba która wyda na budę 550zł? :)
  • Szyjamon

    2010-03-30 14:19:39

    Panowie... zawsze piszę jak jest, bez ściemy, w końcu po to są takie portale jak nasz ;)

    Ogólnie rzecz biorąc, obudowa ta w swoim przedziale cenowym jest dobrym wyborem... no tylko tych kilka wpadek ;p
  • maciek

    2010-03-30 21:31:10

    Tak, "tych kilka wpadek" przewyższa ilość "tych kilka dobrych rozwiązań".
    mis456 no comment
  • Mateusz

    2010-03-30 22:42:15

    Jednak przeglądając oferty obudów w cenie do 150zł trudno o coś naprawdę ciekawego. Ten model pomimo tych niedoróbek uważam, że jest jednym z ciekawszych pomysłów.
  • Sroka

    2010-03-31 06:40:16

    Osobiście muszę dodać, że po włożeniu dwóch dysków do tej budy cała mi "chodziła". Nie wiem czy to wina egzemplarza, ale strasznie przenosi wibracje. I na pewno wszystko było dobrze włożone.

Komentarz 6


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum