» załóż konto» przypomnij hasło

Egzotyczne gryzonie

Mionix Naos 7000 i Avior 7000 – test myszek

Autor: Michał Jankowski | Data: 2014-02-14 15:35:28

A A A | Wejść na stronę 42818 | Komentarzy 2


Spójrzmy teraz na myszkę Mionix Avior 7000, która została przystosowana również dla osób leworęcznych. Zabrakło tutaj wyprofilowanej powierzchni z prawej strony, a całość jest symetryczna. Nie można jednak odmówić gryzoniowi przyjemnego dla oka „wycięcia”.

Mionix Mouse

Producencie przygotowując myszkę dla graczy prawo- i leworęcznych jednocześnie koncentrują się przede wszystkim na jej funkcjonalności i jakości wykonania. Uzyskanie kompromisu w tym wypadku jest bardzo trudne, tak, żeby cała rzesza graczy była zadowolona. Wydaje nam się jednak, że Mionix zachował w tym projekcie wszystko co najważniejsze. Wykonanie Avior 7000 jest solidne, a jej bryła prosta. Do tego mamy tutaj bardzo elegancki design.

Mionix Mouse

Mionix Mouse

Ogólnie rzecz biorąc jest to „chuda” i raczej mała myszka, która raczej nie sprawdzi się wśród osób o dużych dłoniach. Powinna ona przypaść do gustu graczom, który łapią myszkę w sposób tradycyjny. Inne chwyty w tym przypadku nie są zalecane. Również w tym przypadku producent zastosował satynowe wykończenie, które zapobiega ślizganiu się spoconej dłoni. Również tutaj mamy podświetlane logo producenta, które będziemy zasłaniali w czasie pracy.

Mionix Mouse

Mionix Mouse

Zabrakło z lewej strony wskaźnika DPI, chociaż przyciski do zmiany rozdzielczości są w tym samym miejscu co w Naos 7000. Umieszczono je w odpowiedniej odległości od rolki, co jednak nie gwarantuje, że będziemy musieli minimalnie cofnąć dłoń, żeby po nie sięgnąć. Rolka jest dokładnie taka sama, jak u poprzednika.

Mionix Mouse

Po dwa przyciski boczne umieszczono z każdej strony Mionix Avior 7000, dzięki czemu skorzysta z nich osoba prawo, jak i leworęczna. Umieszczono je nieco wyżej i pod innym kątem, co ma zrównoważyć bardziej płaski kształt gryzonia w stosunku do Naos.

 

Mionix Mouse

Na spodzie myszki widzimy dwa duże ślizgacze na górze i na dole, a nie mniejsze wzdłuż boków, jak to było w Naos 7000. Niestety nie zastosowano tutaj żadnego systemu ciężarków do regulacji wagi gryzonia. Zastosowano tutaj czujnik Avago ADNS A9800, który jest jednym z najlepszych obecnie na rynku.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • ~jacek

    2014-02-17 16:19:52

    dobrze ze zrezygnowali z lasera i obnizyli cene. razer 2x drozszy
  • Mikellle

    2014-02-18 14:53:56

    obecnie są to jedne z najlepszych gryzonii pod względem cena/jakość

Komentarz 2


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...