Klawiatura i myszka dla mniej zamożnych
Genius SlimStar i815 i i820 – recenzja zestawów
Teraz przyjrzyjmy się bliżej drugiemu zestawowi, który jest droższy o zaledwie 16 PLN. Czy warto dołożyć te kilka złotych dla wyższego modelu?
Klawiatura z zestawu Genius SlimStar i820 została wykonana z błyszczącego plastiku w kolorze fortepianowej czerni. Jak sugeruje nazwa jest to model bardzo cienki. Dokładne wymiary to: 46 x 14,5 x 2,5 cm, natomiast waga wynosi 686 gram. Jej przyciski są w kształcie kwadratów z zaokrąglonymi narożnikami. Oferuje ona układ QWERTY ze 104 klawiszami. Podobnie, jak w modelu z zestawu i815 mamy tutaj dodatkowy przycisk Fn (tym razem umieszczony z lewej strony prawego Ctrl), który umożliwia wykorzystanie dodatkowych funkcji umieszczony na przyciskach w pierwszym rzędzie.
Nad blokiem numerycznym umieszczono w tym przypadku cztery klawisze multimedialne, które umożliwiają szybkie uruchomienie przeglądarki www, klienta poczty e-mail czy komunikatora.
Na spodzie zabrakło nóżek do zmiany kąta nachylenia. Mamy tylko cztery gumowe stópki w celu zabezpieczenia klawiatury przed ślizganiem się po blacie biurka oraz miejsce w którym umieszczamy dwie baterie zasilające. Według naszych testów urządzenie działa w odległości około 7-8 metrów od odbiornika.
Myszka w zestawie i820 zdecydowanie różni się od tej z poprzedniej strony. Model ten został wykonany zarówno z czarnego, jak i biało-srebrnego plastiku. Na samej górze mamy błyszczącą powierzchnię, na której umieszczono logo producenta. Z przodu znajduje się rolka do przewijania stron www oraz dokumentów. Niestety podobnie jak w i815 nie ma ona żadnych rowków, które poprawiłyby „czucie”. Mamy tutaj aż pięć klawiszy, w tym jeden, jako rolka. Żaden z nich nie jest programowalny.
Budowa podobnie, jak w przypadku poprzednika jest symetryczna, dzięki czemu grono odbiorców nie jest w żaden sposób ograniczone.
Myszkę możemy „otworzyć” i zajrzeć do jej środka, gdzie znajdują się dwie baterie oraz miejsce na nano-odbiornik USB. Jest to całkiem przydatne rozwiązanie, kiedy często przewozimy nasz sprzęt w plecaku czy torbie. Dzięki temu ryzyko zgubienia jest zminimalizowane praktycznie do zera.
Na spodzie widzimy cztery ślizgacze umieszczone w narożnikach, przełącznik on/off, oczko sensora optycznego, przycisk „connect”, a także małą dźwignię, która służy do podnoszenia grzbietu gryzonia.
Gryzoń pracuje z prędkością próbkowania 105 Hz i rozdzielczością 800 DPI. Myszka według naszych pomiarów komunikowała się z komputerem w odległości maksymalnej 12 metrów, co jest bardzo dobrym i w pełni satysfakcjonującym rezultatem.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
~greg
2012-04-02 21:40:55
Francus
2012-04-03 10:20:28
Truszek-W
2012-04-03 11:29:58
~greg napisał:
albo ja jestem ślepy albo w tekście nie było nic o tym jak pisze się na klawiaturach oraz o tym na jakiej zasadzie działają klawisze funkcyjne (np.czy działają w linuxie).
Na Linuxie nie sprawdziłem. W Windowsie działają bardzo dobrze. Na klawiaturach pisze się całkiem wygodnie - są ciche, mają niewielki skok i pomimo śliskiego plastiku nie ma problemu z szybkim pisaniem.
~bambo
2012-04-03 19:54:23
~adamp4
2012-11-24 09:28:49