Klawiatura i myszka dla mniej zamożnych
Genius SlimStar i815 i i820 – recenzja zestawów
W tym zestawie otrzymujemy ultra-cienką, multimedialną klawiaturę bezprzewodową oraz myszkę optyczną o niewielkich gabarytach. Obydwa te komponenty komunikują się z komputerem za pomocą bezprzewodowego interfejsu 2,4 GHz wraz z funkcją antyzakłóceniową.
Klawiatura posiada typowy układ 104 klawiszy QWERTY oraz trzy dodatkowe przyciski multimedialne tj. głośniej, ciszej oraz wycisz. Wszystkie przyciski standardowe są kwadratowe i płaskie o niewielkim skoku. Zostały one stworzone na wzór tych, które stosuje Apple w swoich klawiaturach, które słyną z bardzo wygodnego profilu i świetnego wykonania.
Na przyciskach funkcyjnych mamy na niebiesko oznaczone dodatkowe funkcje, z których możemy skorzystać z przyciśniętym klawiszem Fn, który znajduje się z prawej strony obok Altu. Mamy tutaj szybki dostęp m.in. do kalkulatora, odtwarzacza muzyki, poczty e-mail czy też przeglądarki internetowej.
Na górze na środku umieszczono logo producenta, natomiast na przyciskami kierunkowymi (strzałkami) mamy nadrukowany adres strony www Geniusa. Z prawej strony mam blok klawiszy numerycznych, nad którymi znajdują się wspomniane już trzy dodatkowe przyciski multimedialne.
Urządzenie pod względem ergonomicznym wyróżnia się zastosowaniem podnoszonych nóżek na spodzie. Również tutaj znajdziemy miejsce do umieszczenia baterii oraz dwie stópki antypoślizgowe wykonane z gumy.
Jak widzicie na zdjęciach klawiatura jest rzeczywiście bardzo płaska, jednak nie umniejsza jej to sporej wytrzymałości.
Spójrzmy teraz bliżej na gryzonia, którego znajdziemy w komplecie SlimStar i815. Urządzenie to zostało wykonane z czarnego plastiku. Na górze na matowej powierzchni umieszczono logo producenta, małą diodę oraz rolkę. Ta ostatnia nie posiada żadnych nacięć przez co przewijanie stron jest momentami mało precyzyjne. Wokół gryzonia znajduje się szeroki pas z błyszczącego plastiku w kolorze fortepianowej czerni. Takie umieszczenie tej śliskiej powierzchni w żaden sposób nie przeszkadza z wygodnego korzystania z urządzenia.
Gryzoń nie jest profilowany, dzięki czemu mogą z niego korzystać osoby prawo- i leworęczne. Na spodzie umieszczono oczko sensora optycznego o rozdzielczości 800 DPI, klapkę, za która znajduje się jedna bateria zasilająca AA, przełącznik on/off oraz cztery niewielkie ślizgacze. Pod klapką na baterie znajduje się również miejsce do schowania odbiornika USB, dzięki czemu urządzenie dobrze sprawdzi się w czasie podróży.
Myszka posiada trzy przyciski (dwa główne oraz jeden w rolce). Niestety żaden z nich nie jest programowalny.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
~greg
2012-04-02 21:40:55
Francus
2012-04-03 10:20:28
Truszek-W
2012-04-03 11:29:58
~greg napisał:
albo ja jestem ślepy albo w tekście nie było nic o tym jak pisze się na klawiaturach oraz o tym na jakiej zasadzie działają klawisze funkcyjne (np.czy działają w linuxie).
Na Linuxie nie sprawdziłem. W Windowsie działają bardzo dobrze. Na klawiaturach pisze się całkiem wygodnie - są ciche, mają niewielki skok i pomimo śliskiego plastiku nie ma problemu z szybkim pisaniem.
~bambo
2012-04-03 19:54:23
~adamp4
2012-11-24 09:28:49