» załóż konto» przypomnij hasło

Genesis Vanad 750 – test bungee

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2017-05-02 19:31:52

A A A | Wejść na stronę 20485 | Komentarzy 1

Pokaż specyfikację

Specyfikacja
rozmiar baza: 116 x 103 x 24 mm, wysokość z ramieniem: 95 mm
materiały plastikowa baza, gumowy spód (na kleju), silikonowe ramie
dodatki 3 porty USB 3.0, czytnik kart microSD/HC, wejście na mini USB
kabel gumowy o dł. 1.2 metra i śr. 5.5 mm
waga 187 g (bez kabla)
kolor szaro-czarny
podświetlenie czerwone

Vanad 750 to sprzęt, którego posiadacze zapewne nie wyobrażają sobie pracy bez niego. Trudno się dziwić, bowiem urządzenie to zdecydowanie poprawia możliwość zagospodarowania miejsca na biurku, a przede wszystkim zapobiega plątaniu się kabla. Głównie powinno sprawdzić się wśród użytkowników małych stolików, gdzie mamy bardzo ograniczoną przestrzeń lub mamy tendencję do bałaganu. Sprzęt ten może także zapobiec przetarciu się kabla od naszej myszki, kiedy ten np. cały czas ociera się o kant stołu.

Genesis Vanad 750

Genesis Vanad 750

Genesis Vanad 750 przyda się głównie graczom, którzy wykonują dynamiczne ruchy gryzoniem, a tym samym powodują przemieszczenie się kabla, który sprawia, że kontrola nad myszką jest gorsza. Mouse Bungee można dosłownie przykleić do blatu biurka, co sprawia, że nie przesunie się one ani o kawałek. Z drugiej strony Vanad 750 utrzymuje się stabilnie na swoim miejscu nawet bez wykorzystania kleju.

Genesis Vanad 750

Genesis Vanad 750

Testowany przez nas model należy do niższych bungee, co sprawia, że kabel jest tylko nieznacznie uniesiony. W związku z tym nie ograniczymy w zbyt dużym stopniu ocierania się przewodu o podkładkę. Szkoda, że producent nie pomyślał o dołączeniu do zestawu dodatkowego, wyższego ramienia, które rozwiązałoby ten problem. Z drugiej strony wtedy cena zapewne byłaby mniej atrakcyjna. Pomimo niedużej wysokości Vanad sprawia, że ma się uczucie jakby korzystało się z myszy bezprzewodowej. Nie odczuwamy praktycznie w ogóle oporu stawianego przez kabel, a także przez gumowe ramię, które jest bardzo elastyczne. Dodajmy, że testowany przez nas produkt Genesisa jest podświetlany na czerwony kolor, którego nie można wyłączyć, kiedy sprzęt jest podłączony pod USB.

Genesis Vanad 750

Genesis Vanad 750

Nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć o dodatkowych portach USB 3.0 (trzy sztuki) i slocie na kartę microSD/HC. Dzięki temu możemy podłączyć do bungee kilka dodatkowych urządzeń np. myszkę, pendriva czy telefon. Slot na kartę pamięci jest bardzo podręczny i nie musimy sięgać do obudowy, żeby skopiować zdjęcia z naszego aparatu czy smartfona. Poza tym widzicie tutaj jeszcze wejście mini USB i łączony port mini USB z micro USB, który służy do połączenia kabla zasilającego.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • LukiT

    2017-05-10 16:34:52

    Chyba też kupie sobie takie cudo, moze mi sie sprawdzi.

Komentarz 1


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...