» załóż konto» przypomnij hasło

D-Link DCS-8000LH – test kamerki smart home

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2018-03-05 17:59:51

A A A | Wejść na stronę 17820 | Komentarzy 0

Pokaż specyfikację

Specyfikacja
Rodzaj Wewnętrzna
Przetwornik CMOS
Jasność obiektywu f/2.4
Kąt widzenia 120°
Zoom cyfrowy 4x
Kompresja wideo H.264
Rozdzielczość HD, 720p, do 30 fps
Łączność Wi-Fi 802.11 b/g/n
Częstotliwość pracy 2.4 GHz
Zabezpieczenia transmisji bezprzewodowej WPA, WPA2
Zarządzanie i konfiguracja Strona WWW, Aplikacja dla systemu Android, Aplikacja dla systemu Windows
Zasilanie Zasilacz sieciowy
Rodzaje wejść / wyjść Gniazdo zasilania - 1 szt.
Dodatkowe funkcje Tryb nocny, Detekcja ruchu, Detekcja dźwięku, Harmonogram nagrywania
Dodatkowe informacje Wbudowany mikrofon, Doświetlanie diodami IR (LED)
Wysokość 92 mm
Szerokość 38 mm
Głębokość 35 mm
Waga 58 g
Dołączone akcesoria Kabel USB
Gwarancja 24 miesiące (gwarancja producenta)

Firma D-Link od dłuższego czasu rozwija swoją aplikację mydlink i chmurę o tej samej nazwie. Do tej pory można było używać z nią routery tego producenta, ale teraz to się zmieniło i mamy także sporo nowych urządzeń inteligentnego domu. Konfiguracja kamerki DCS-8000LH jest bardzo prosta, wystarczy pobrać dedykowaną aplikację na naszego smartfona, a następnie zeskanować kod QR w załączonej karty konfiguracyjnej lub spodu obudowy. Po tym cały proces przejdziemy już gładko. Dodajmy, że wstępne ustawienia przeprowadzane są za pomocą Bluetooth. Kiedy już zalogujemy się na konto mydlink utwierdzimy się tylko w przekonaniu, że również obsługa kamerki jest intuicyjna.

D-Link DCS-8000LH

D-Link DCS-8000LH

D-Link DCS-8000LH

D-Link DCS-8000LH

Sprzęt ten nie może być obsługiwany przez www, ale tylko za pomocą apki na smartfona lub poprzez portal mydlink.

D-Link DCS-8000LH

D-Link DCS-8000LH

D-Link DCS-8000LH

D-Link DCS-8000LH

Aplikacja poinformuje nas o wykryciu ruchu lub o większym natężeniu dźwięku niż normalnie. Możemy sobie zapisać zdjęcia lub wideo bezpośrednio w pamięci naszego telefonu. Poza tym, że aplikacja pozwala zmieniać ręcznie tryb pracy z dziennego na nocny, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Oczywiście sprzęt sam posiada wbudowane czujniki i robi to automatycznie. Bardzo ciekawą funkcją jest możliwość zaznaczenia obszaru i zmiany czułości detekcji ruchu, podobnie jest z dźwiękiem (decydujemy przy jakim natężeniu powinniśmy dostać informację o jego wykryciu). Ogólnie apka nie jest zbyt rozbudowana i nie znajdziemy tutaj ogromu funkcji i masy ustawień, ale również dzięki temu nie będą mieli z nią obsługi mniej doświadczeni użytkownicy.

 

D-Link DCS-8000LH

D-Link DCS-8000LH

D-Link DCS-8000LH

D-Link DCS-8000LH

Oczywiście podgląd kamerki mamy z każdego miejsca na świecie. Wystarczy, że zalogujemy się na nasze konto mydlink i będziemy mieli połączenie z Internetem. Możemy to robić także poprzez stronę mydlink, gdzie mamy dostęp do tych samych funkcji, co poprzez aplikację na smartfona, czyli zapisywanie filmów i robienie zdjęć, a także zmiana parametrów kamerki. Jest także możliwość włączenia wysyłania powiadomień na wskazany adres e-mail.

Trochę szkoda, że producent ograniczył możliwość rejestracji obrazu. Nie możemy tutaj rozpocząć rejestracji automatycznie po wykryciu ruchu. Otrzymamy tylko powiadomienie o jego wykryciu. Nie otrzymamy też fotki na maila, kiedy taką wiadomość wyśle nam system powiadomień, będzie tam tylko informacja o wykryciu ruchu. Zapisywać materiały możemy podczas podglądu na żywo – zrobimy wtedy zdjęcie lub nagramy film. Jak już wspominaliśmy są one zapisywane w pamięci telefonu. Co dziwne nie działa to tak samo w aplikacji na komputerze – nie ma możliwości zapisaniu nagrania na dysku peceta. Zrobimy tylko rzut ekranu.

D-Link DCS-8000LH

D-Link DCS-8000LH

D-Link DCS-8000LH

Do aplikacji można dodawać kolejne kamery i urządzenia D-Link, przez co w jednym miejscu będziemy mieli pełną kontrolę. Maksymalny pobór mocy wynosi 4 W. Jeżeli zastanawiacie się jaką jakość oferuje megapikselowa kamerka HD, to już spieszymy z odpowiedzią. Całkiem nieźle, co możecie zobaczyć powyżej. Jak na tak niewielką konstrukcję mamy bardzo dobre wyniki nawet przy słabym oświetleniu (w nocy wykorzystuje jedną diodę IR). Obraz jest szczegółowy także podczas rejestracji wideo (rozdzielczość 1280 x 720 pikseli). Jakość dźwięku jest akceptowalna z odległości do około 5 metrów. Dalej jest coraz gorzej.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...