» załóż konto» przypomnij hasło

Zobacz najciekawsze produkty SAPPHIRE na Cebit 2009

Autor: Dawid Kowalczyk | Źródło: Inf.pras | Data: archiwalny

A A A | Wejść na stronę 2394 | Komentarzy 0

Zobacz najciekawsze produkty SAPPHIRE na Cebit 2009SAPPHIRE zaprasza na swoje stoisko podczas kolejnej edycji targów Cebit, które odbędą w Hanowerze w dniach 3 do 8 marca 2009. Podczas imprezy SAPPHIRE zaprezentuje szerokie portfolio swoich produktów, poczynając od kart graficznych i płyt głównych, a kończąc na zasilaczach i ramkach cyfrowych. Szereg nowości można zobaczyć w rozwinięciu newsa.









Nowa seria kart graficznych SAPPHIRE z chłodzeniem Vapor-X
SAPPHIRE był pierwszą firmą stosującą technologię Vapor Chamber do chłodzenia kart graficznych. Chłodzenie Vapor-X wykorzystujące tą technologię zadebiutowało w zeszłym roku na kartach graficznych HD 3870 Toxic oraz Atomic. Obecnie jest stosowane na dwóch modelach karty HD 4870 Toxic wyposażonych w 512 MB i 1024 MB pamięci GDDR5.


SAPPHIRE planuje zastosowanie systemu Vapor-X do chłodzenia układów graficznych z serii HD 4850 i HD 4870. Nowe modele, mimo iż wyposażone w wydajny i cichy system chłodzenia, będą tańsze od kart z serii Toxic, gdyż zbudowano je na bazie autorskich PCB SAPPHIRE oraz pozbawiono fabrycznego overclockingu.


Dwie wersje SAPPHIRE HD 4870 Vapor-X będą posiadały 1 lub 2 GB pamięci GDDR5 i będą pracować z referencyjnymi zegarami – 750 MHz dla rdzenia i 3600 MHz dla pamięci. Natomiast SAPPHIRE HD 4850 Toxic będzie wyposażona w 512 MB pamięci GDDR3 i taktowana 625 MHz dla rdzenia i 1986 MHz dla pamięci. Oba modele oprócz złącz DVI i VGA będą posiadały natywne wyjście HDMI na tylnym panelu.







Ekskluzywna SAPPHIRE HD 4850 X2 zostaje ulepszona!
Specjalnie dla entuzjastów gier firma SAPPHIRE wprowadziła kartę graficzną HD 4850 X2 do masowej produkcji, dzięki czemu cena tego urządzenia mogła zostać obniżona. W odpowiedzi na recenzje i opinie pierwszych klientów SAPPHIRE udoskonalił swój produkt – nowe egzemplarze bardziej efektywnie zarządzają prędkością obrotową wiatraków. W ten sposób przy niewielkim obciążeniu karta jest bardzo cicha. Ponadto nowe sterowniki AMD, zaprojektowane specjalnie dla SAPPHIRE HD 4850 X2, powodują znaczny wzrost wydajności karty.


Dostępna tylko w ofercie SAPPHIRE HD 4850 X2 łączy dwie kompletne karty graficzne HD 4850 wraz z 512 MB lub 1024 MB pamięci (w zależności od wersji) dla każdego GPU. Łącznie daje to 1 GB lub 2 GB pamięci GDDR3 taktowanej z efektywną częstotliwością 1986 MHz. Karta wyposażona jest w wydajny system chłodzenia oraz 4 złącza DVI i jedno TV-OUT.







Pamięci GDDR4 dodają mocy kartom ze średniej półki cenowej
Dla graczy z mniejszym budżetem SAPPHIRE proponuje HD 4670 GDDR4. Dzięki wymianie pamięci GDDR3 na 512 MB GDDR4 taktowanych zegarem 2200 MHz karta ta stała się najszybszym modelem w segmencie mainstream. Dodatkowo na karcie zainstalowano wydajny i cichy system chłodzenia. Wiatrak o dużej średnicy i małej prędkości obrotowej potrafi bez problemu schłodzić ten akcelerator, jednocześnie nie przekraczając głośności 20 dBA. Wyjścia HDMI, VGA i DVI dostępne na tylnym panelu pozwalają na obsługę szerokiej gamy monitorów i telewizorów bez konieczności stosowania przejściówek.






Milczenie jest złotem
Oprócz wersji HD 4670 wyposażonej w pamięć GDDR4 SAPPHIRE przedstawi na swoim stoisku również model chłodzony pasywnie. Karta nie posiada zainstalowanego wiatraka, dzięki czemu nie emituje podczas pracy żadnego dźwięku, co czyni ją idealnym rozwiązaniem dla komputerów wykorzystywanych jako kino domowe.

Mimo zastosowania bezgłośnego chłodzenia karta SAPPHIRE HD 4670 Ultimate nie traci na wydajności, a to dzięki procesorowi graficznemu pracującemu z prędkością 750 MHz i 512 MB pamięci GDDR3 taktowanymi 1746 MHz. Ten model również wyposażono w natywne wyjście HDMI oprócz standardowych VGA i DVI.






Wejście Smoka!
Firma SAPPHIRE przedstawiła bardzo dobrze wyposażoną płytę główną ze wsparciem dla technologii Hybrid Graphics oraz CrossFireX, obsługującą szeroką gamę procesorów AMD Athlon, Phenom oraz Phenom II.. W połączeniu z kartami graficznymi HD 4800 z serii SAPPHIRE daje to bardzo wydajną platformę ochrzczoną przez AMD jako Dragon.

Płyta główna SAPPHIRE PURE CrossFire 790GX łączy wydajność chipsetu AMD 790GX z możliwościami multimedialnymi mostka południowego AMD SB750. Cztery sloty pamięci pozwalają na zainstalowanie do 16 GB pamięci DDR2 1066, a 128 Mbit DDR2 pamięci sideport dodatkowo przyspiesza działanie sytemu. Zintegrowany kontroler SATA II pozwala na podłączenie do sześciu urządzeń w trybie RAID. Na płycie nie zabrakło też gigabitowej karty sieciowej, 8-kanałowej karty dźwiękowej HD, 12 portów USB2.0 oraz portu IDE do podłączania napędów starszego typu.

Jakość jest jedną z podstawowych zalet PURE CrossFire 790GX. Zainstalowanie polimerowych kondensatorów oraz siedmiofazowego (6+1) układu zasilania zwiększyło stabilność i niezawodność płyty, a także jej podatność na podkręcanie.






Seria wydajnych zasilaczy FirePSU od SAPPHIRE
W ofercie SAPPHIRE pojawiły się niedawno zasilacze komputerowe FirePSU o mocy 625 W. Model ten sprawdza się bardzo dobrze zarówno w stacjach roboczych, jak i komputerach dla graczy ze względu na stabilność i niezawodność oraz możliwość pracy z wysokim obciążeniem.

FirePSU ma cztery złącza PCI Express 6/8 pin do zasilania kart graficznych połączonych w trybie CrossFireX. Posiada certyfikat energooszczędności 80Plus. Kolejną zaletą jest możliwość odpinania kabli, co pozwala na utrzymanie porządku wewnątrz obudowy komputera.

Oprócz wersji zasilacza o mocy 625 W SAPPHIRE planuje wkrótce przedstawić kolejne modele FirePSU przeznaczone dla graczy o mocy 1050 W i 1250 W.






Cyfrowe wspomnienia na cyfrowej ramce SAPPHIRE
Na stoisku SAPPHIRE nie może też zabraknąć najnowszego modelu ramki cyfrowej DPF-T10. Jest to pierwszy model generacji z podwyższoną rozdzielczością ekranu, wyposażony w przyciski dotykowe na przednim panelu oraz charakteryzujący się odświeżonym designem.

SAPPHIRE DPF-T10 posiada 10-calowy ekran o rozdzielczości 800x480. Dzięki wysokiej jasności 350cd/m2 wyświetlane zdjęcia są dobrze widoczne niezależnie od pory dnia oraz miejsca, w którym ramka została ustawiona. Urządzenie posiada również wbudowany wzmacniacz i głośnik.

Ciekawą funkcją jest możliwość zarządzania muzyką za pomocą klaskania – jedno klaśnięcie włącza odtwarzanie, dwa klaśnięcia wyłączają.

DPF-T10 obsługuje się za pomocą 9 dotykowych przycisków umieszczonych na przednim panelu. Delikatne, niebieskie podświetlenie jest dopasowane do czarno-srebrnej ramki, która zyskuje przez to elegancki i nowoczesny wygląd.

Wewnętrzna pamięć ramki DPF-T10 ma pojemność 256 MB i może być rozszerzana za pomocą kart pamięci CF, SD, MMC, XD oraz urządzeń podłączanych do portu USB. Pliki można wgrywać do ramki cyfrowej bezpośrednio z komputera podłączonego za pomocą portu miniUSB. 
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...