Złamano zabezpieczenia Google Chrome

Autor: Kamil Zawiślak | Źródło: VUPEN, Geek | Data: 2011-05-10 20:59:55

A A A | Wejść na stronę 4098 | Komentarzy 3

Złamano zabezpieczenia Google Chrome

Zabezpieczenia wbudowane w przeglądarkę Google Chrome zostały złamane. Dokonała tego francuska firma specjalizująca się w zabezpieczeniach.

Pracownicy VUPEN Security uważajÄ…, że udaÅ‚o im siÄ™ uruchomić zÅ‚oÅ›liwy kod, który jest w stanie namieszać w systemie operacyjnym.

Atak pozwoliÅ‚ obejść wszystkie zabezpieczenia w przeglÄ…darce. PoczÄ…wszy od ASLR (randomizacja przestrzeni adresowej), DEP (blokada wykonywania danych) oraz sandboksu, który jest odpowiedzialny za izolowanie funkcji przeglÄ…darki od funkcji systemu operacyjnego.

Niestety, nikt inny, oprócz pracowników VUPEN-u nie może potwierdzić informacji o zÅ‚amaniu zabezpieczeÅ„ Google Chome’a, ponieważ dyrektor wykonawczy francuskiej firmy stwierdziÅ‚, że zostanie udostÄ™pniony publicznie sposób, w jaki dokonano sforsowania zabezpieczeÅ„. MaÅ‚o tego. Nawet Google nie dowie siÄ™ w jaki sposób „pokonano” najbezpieczniejszÄ…(?) przeglÄ…darkÄ™. Jedynie rzÄ…dowi klienci VUPEN-u mogÄ… dowiedzieć siÄ™ o sposobie zhakowania. WedÅ‚ug dyrektora wykorzystano błąd pamiÄ™ci i błąd w architekturze Chorme’a.

W rozwiniÄ™ciu newsa można obejrzeć film, który przedstawia Google Chome’a uruchomionego w systemie Windows 7 (wersja 64-bitowa). Przedstawia on jak przeglÄ…darka pobiera kalkulator, potem go uruchamia. Jest ona „zmuszona” do odtworzenia strony ze zÅ‚oÅ›liwym kodem (kalkulatorem). Jak widać, ze strony Chome’a nie ma sprzeciwów…

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • ~Kamil_K

    2011-05-10 21:13:39

    Chrome wszystko i tak wysyła do Google, więc z pewnością już wiedzą, jak wygląda kod ;-).
  • 2011-05-10 21:55:39

    W sumie tak powinno być... ;)
    Wątpię jednak, że tak jest ;p
  • 2011-05-13 10:23:28

     

    ~Kamil_K napisał:

    Chrome wszystko i tak wysyła do Google, więc z pewnością już wiedzą, jak wygląda kod ;-).


    Wszystko może nie. Na pewno czegoś takiego nie zarejestrują. Ale już się nauczą i zrobią rejestrację, ale znowu ktoś to ominie innym sposobem tam gdzie tego nie uwzględnią :-).

Komentarz 3


Ostatnio na forum