Złamano zabezpieczenia Google Chrome
Zabezpieczenia wbudowane w przeglądarkę Google Chrome zostały złamane. Dokonała tego francuska firma specjalizująca się w zabezpieczeniach.
Pracownicy VUPEN Security uważają, że udało im się uruchomić złośliwy kod, który jest w stanie namieszać w systemie operacyjnym.
Atak pozwolił obejść wszystkie zabezpieczenia w przeglądarce. Począwszy od ASLR (randomizacja przestrzeni adresowej), DEP (blokada wykonywania danych) oraz sandboksu, który jest odpowiedzialny za izolowanie funkcji przeglądarki od funkcji systemu operacyjnego.
Niestety, nikt inny, oprócz pracowników VUPEN-u nie może potwierdzić informacji o złamaniu zabezpieczeń Google Chome’a, ponieważ dyrektor wykonawczy francuskiej firmy stwierdził, że zostanie udostępniony publicznie sposób, w jaki dokonano sforsowania zabezpieczeń. Mało tego. Nawet Google nie dowie się w jaki sposób „pokonano” najbezpieczniejszą(?) przeglądarkę. Jedynie rządowi klienci VUPEN-u mogą dowiedzieć się o sposobie zhakowania. Według dyrektora wykorzystano błąd pamięci i błąd w architekturze Chorme’a.
W rozwinięciu newsa można obejrzeć film, który przedstawia Google Chome’a uruchomionego w systemie Windows 7 (wersja 64-bitowa). Przedstawia on jak przeglądarka pobiera kalkulator, potem go uruchamia. Jest ona „zmuszona” do odtworzenia strony ze złośliwym kodem (kalkulatorem). Jak widać, ze strony Chome’a nie ma sprzeciwów…
-
Poprzedni
Novell Concepts Thin Skin - nowoczesny system chłodzenia?
-
Następny
GOODRAM PRO DDR3 taktowane zegarem 2133MHz
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
~Kamil_K
2011-05-10 21:13:39
Klakiers
2011-05-10 21:55:39
Wątpię jednak, że tak jest ;p
dingo
2011-05-13 10:23:28
~Kamil_K napisał:
Chrome wszystko i tak wysyła do Google, więc z pewnością już wiedzą, jak wygląda kod ;-).
Wszystko może nie. Na pewno czegoś takiego nie zarejestrują. Ale już się nauczą i zrobią rejestrację, ale znowu ktoś to ominie innym sposobem tam gdzie tego nie uwzględnią :-).
3