» załóż konto» przypomnij hasło

LightFreq - żarówka, która dodaje kolorów

Autor: Damian Rynkowski | Źródło: Engadget, Kickstarter | Data: 2014-08-05 18:06:50

A A A | Wejść na stronę 3611 | Komentarzy 0

LightFreq - żarówka, która dodaje kolorów

Marzyła Wam się kiedyś żarówka, która emitowałaby kolorowe światło w rytm muzyki? Z odsieczą przychodzi LightFreq, czyli urządzenie, które służy nie tylko do rozkręcania domowych imprez. W skrócie – jest to żarówka z wbudowanym głośnikiem, która w zależności od widzimisię użytkownika emituje różne barwy albo kolory zmieniają się wraz z zmianą rytmu muzyki. Można na sztywno ustawić kolory, lub pozwolić aby to żarówka nimi sterowała. LightFreq służyć też może jako budzik lub lampka powiadomień o połączeniach lub wiadomościach w telefonie.

Garść informacji

LightFreq łączy się z smartfonem za pomocą Bluetooth 4.0 lub WiFi. Wbudowana żarówka LED wyświetla barwy na podstawie modelu RGB-W, natomiast głośnik oznaczany jest jako HD Audio. Podobno gwarantuje niezwykle czysty i wyraźny dźwięk. Autorzy urządzenia chwalą się, że odtwarza muzykę lepiej od  Beats Pill (bezprzewodowy głośnik).

Żarówka zapewnia naturalne oświetlenie o natężeniu 3000K (w funkcji samej żarówki), ale dzięki zastosowaniu technologii LED jest bardzo energooszczędna. Maksymalna jasność to aż 800 lumenów. Konstruktorzy LightFreq chwalą się również współczynnikiem CRI (color rendering index). Żarówka jest w stanie wyświetlić 16 milionów kombinacji barw. Indeksuje także, jakie są to odcienie – chłodne, ciepłe, jasne czy ciemne.

Jak to wygląda?

LightFreq cechuje się bardzo eleganckim, nowoczesnym, ergonomicznym i przyciągającym uwagę wyglądem. Według autorów, projektanci spędzili bardzo dużo czasu, aby zaprezentować urządzenie, które bez wstydu postawić można tam, gdzie się chce. Konstrukcja żarówki składa się z aluminium i tworzywa poliwęglowanego. Zapewnia to odpowiednią wytrzymałość.

Urządzenie ma także kompaktowe wymiary, bowiem jest zaledwie 5 milimetrów dłuższe od standardowej żarówki CFL. LightFreq swoje zastosowanie znajdzie w wielu miejscach – w domu, restauracji, biurze czy w hotelu. Bez obaw będzie można z niego korzystać także w pobliżu wody, bowiem urządzenie ma powłokę wodoodporną (spełnia wymagania certyfikatu IP51).

Audio

Dzięki obsługiwanemu protokołowi A2DP Bluetooth jest możliwość odtwarzania dźwięku na np. dwóch urządzeniach LightFreq, tworząc system dźwięku stereo. Moc głośnika to 5W. Jedną z unikalnych cech jest zmiana oświetlenia w rytm muzyki. Barwy tworzące nastrój będą uwarunkowane odtwarzanym gatunkiem muzyki. Inne kolory będą podczas słuchania rocka, rapu lub rytmów klubowych. LightFreq automatycznie zmienia odcień i szybkość zmiany barw. Użytkownik może je również ustawić ręcznie.

Powiadomienia

Jak wspomniałem na początku, LightFreq może służyć również jako lampka powiadomień w smartfonie. Jeśli nie usłyszymy dźwięku dzwonka, czy wibracji telefonu – o nowych połączeniach, czy wiadomościach (SMS, Facebook, Twitter) powiadomi LightFreq emitując określoną przez użytkownika barwę.

Funkcja powiadomień w tym urządzeniu ma także nieco inny charakter. Może służyć do kontaktu z innymi domownikami, znajdującymi się w innym pomieszczeniu. Korzystając z aplikacji Tap & Speak można coś powiedzieć, a inne urządzenie LightFreq odtworzy naszą wiadomość. Nie trzeba więc do kogoś dzwonić, czy krzyczeć, aby nas usłyszał. J

Budzik

Budzik w LightFreq działa na bardzo prostej zasadzie. Jeśli w smartfonie ustawimy pobudkę na określoną godzinę, urządzenie zacznie wyświetlać określoną barwę. Jeśli do tego ustawimy jakiś dźwięk budzika, wtedy LightFreq także zacznie go odtwarzać. Żarówka ma możliwość sterowania głośnością czy intensywnością kolorów, może wybudzać użytkownika powoli (dla nie lubiących szybkich pobudek) lub na maksymalnych wartościach (dla tych, którzy muszą szybko wstać).

Funkcja zbliżeniowa

LightFreq automatycznie wykrywa kompatybilne urządzenia, lub te które mają włączone WiFi lub Bluetooth.  Uruchomi się, jeśli takowe znajdzie i wyłączy – jeśli zgubi zasięg. Przydatne dla zapominalskich, którym zdarza się zapomnieć wyłączyć jakieś urządzenie. Nie ma również konieczności podchodzenia do LightFreq i ręcznego włączania go.

Specyfikacja techniczna

  • kąt świecenia: 360 stopni,
  •  ilość kolorów: 16 milionów,
  • żywotność: 40.000 godzin,
  •  zakres napięcia z gniazdka: 100-240 V,
  • maksymalna jasność: 800 lumenów,
  • gwint: Edison E26,
  • głośnik: 5W, pasmo przenoszenia – 60 Hz do 20 kHz,
  • moc żarówki: 17 W,
  • temperatura pracy: -40 - +80*C,
  • certyfikaty: CE, ROHS, FCC,
  •  zasięg Bluetooth: 20 metrów,
  • czułość wbudowanego mikrofonu: -16 - +30 dB,
  • wodoodporność: IP51.

Cena urządzenia to od 55 $ w przedsprzedaży, natomiast później kosztować ma 70 dolarów. Zapraszam także do zapoznania się z filmem, który momentami zabawnie obrazuje, jak w praktyce działa LightFreq.

 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum