» załóż konto» przypomnij hasło

Lenovo wyposażone w SecureDoc

Autor: Michał Androsz | Źródło: inf. pras | Data: 2011-02-16 16:20:26

A A A | Wejść na stronę 1814 | Komentarzy 0

Lenovo wyposażone w SecureDoc

Firma Lenovo oraz WinMagic® Inc., innowacyjny lider w dziedzinie pełnego szyfrowania dysków, zapowiedziały udostępnienie SecureDoc for Lenovo — rozwiązania do pełnego szyfrowania dysków (FDE), umożliwiającego centralne zarządzanie nowymi, samoszyfrującymi dyskami twardymi zgodnymi ze standardem Opal opracowanym przez Trusted Computing Group. Notebooki ThinkPad i komputery stacjonarne ThinkCentre będą jednymi z pierwszych komputerów wyposażonych w dyski FDE zgodne ze standardem Opal, co zwiększy ich poziom bezpieczeństwa oraz ułatwi zarządzanie administratorom IT. SecureDoc umożliwia także w pełni zarządzane szyfrowanie programowe komputerów bez samoszyfrujących dysków twardych. Zapewnia to elastyczność oraz ścieżkę migracji dużym organizacjom o zaawansowanych wymaganiach w zakresie bezpieczeństwa, na przykład z sektora medycznego, bankowego, edukacyjnego, ubezpieczeniowego i rządowego.

W WinMagic uważamy, że praca z dyskiem zaszyfrowanym powinna być równie łatwa jak z dyskiem niezaszyfrowanym. Wraz z Lenovo nie tylko udostępniliśmy działające w sposób niezauważalny dla użytkownika pełne szyfrowanie dysku oraz uwierzytelnianie wieloczynnikowe, ale też zintegrowaliśmy program Lenovo Rescue and Recovery” — powiedział Garry McCracken, wiceprezes ds. partnerstwa technologicznego firmy WinMagic Inc. „Dzięki takiemu rozwiązaniu do pełnego szyfrowania dysków użytkownicy nie muszą nic dodatkowo robić, aby chronić swoje dane, a ponadto nie pogarsza się wydajność pracy ani zgodność z firmowymi protokołami zabezpieczeń danych”.

ThinkPad i ThinkCentre zyskują dodatkową warstwę zabezpieczeń

Rozwiązanie SecureDoc jest dostępne na dotychczasowych oraz przyszłych notebookach ThinkPad i komputerach stacjonarnych ThinkCentre z nowymi dyskami samoszyfrującymi Opal firm Hitachi i Seagate Technology oraz dyskami nieszyfrowanymi. SecureDoc zapewnia w sposób niewidoczny dla użytkownika obsługę czytników linii papilarnych wbudowanych w niektóre notebooki Lenovo ThinkPad i komputery stacjonarne ThinkCentre przed uruchomieniem systemu. Integracja FDE z wieloczynnikowym uwierzytelnianiem umożliwia organizacjom zwiększenie bezpieczeństwa danych bez pogarszania wydajności pracy.

SecureDoc ułatwia ponadto użytkownikom komputerów Lenovo dodawanie pełnego szyfrowania dysków i zarządzania szyfrowaniem do Intel® Anti-Theft Technology (Intel® AT) — mechanizmu, dzięki któremu organizacje mogą uniemożliwiać dostęp do danych na skradzionych notebookach, nawet jeżeli notebook nie jest połączony z Internetem, a także po wyjęciu dysku twardego i zainstalowaniu go w innym komputerze.

Obsługa ThinkVantage Technologies

Rozwiązanie SecureDoc for Lenovo działa z technologiami Lenovo ThinkVantage Technologies (TVT), które ułatwiają tworzenie obrazów dysków i zarządzanie nimi, a także migrację i wdrażanie komputerów, oraz z Lenovo Rescue and Recovery TVT, które umożliwiają użytkownikom i administratorom IT przywracanie kopii zapasowych, dostęp do plików i diagnozowanie problemów. Rescue and Recovery instaluje także aktualizacje o znaczeniu krytycznym na komputerach z uszkodzonym systemem lub odłączonych od sieci, a podczas przywracania stosuje poprawki.

Nasi klienci wymagają najlepszych zabezpieczeń danych, a dzięki współpracy nad SecureDoc for Lenovo z firmą WinMagic dodaliśmy kolejną linię obrony dla firm” — powiedział Peter Schrady, wiceprezes i dyrektor generalny działu Software and Peripherals firmy Lenovo. „Dzięki integracji tego rozwiązania z dotychczasowymi narzędziami, takimi jak Rescue and Recovery i biometryczne uwierzytelnianie na podstawie linii papilarnych, upraszczamy ochronę danych zarówno użytkownikom, jak i administratorom”.

SecureDoc — rozwiązanie łatwe w użyciu

Oprócz centralnego zarządzania samoszyfrującymi dyskami SecureDoc umożliwia także wdrażanie dowolnych kombinacji pełnego szyfrowania dysków opartego na sektorach, szyfrowania plików i folderów, szyfrowania kontenerów dyskowych oraz zaszyfrowanych samorozpakowujących się archiwów. Dzięki temu organizacje nie muszą poświęcać czasu i pieniędzy na modyfikowanie dotychczasowej infrastruktury i zasad bezpieczeństwa w celu zastosowania nowej warstwy zabezpieczeń. W razie zapomnienia hasła lub niedostępności użytkownika SecureDoc wykorzystuje scentralizowany depozyt kluczy szyfrowania, aby zapewnić dostęp do newralgicznych danych i zmniejszyć liczbę kosztownych interwencji personelu pomocy technicznej.

Prezentacja na RSA

Firmy zaprezentują SecureDoc for Lenovo po raz pierwszy na stoisku 839 na Konferencji RSA 14–18 lutego w Moscone Center w San Francisco.

Dostępność

Rozwiązanie SecureDoc for Lenovo jest dostępne od teraz za pośrednictwem partnerów biznesowych i przedstawicieli handlowych firmy Lenovo na całym świecie.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...