» załóż konto» przypomnij hasło

Jaki antywirus do firmy ?

Autor: Michał Androsz | Źródło: inf. pras | Data: 2010-11-17 15:53:36

A A A | Wejść na stronę 1590 | Komentarzy 1

Jaki antywirus do firmy ?

Ochrona komputerów w firmie to duże wyzwanie dla działów IT. Bez względu na sieć wirusy, trojany, robaki, exploity i inne szkodniki są realnym zagrożeniem stabilnej pracy każdego systemu. Z racji różnorodnych metod ataku, stosowanie prostych rozwiązań antywirusowych w firmach niestety nie jest wystarczające i może prowadzić do niespodziewanej awarii sieci, przestoju a w rezultacie strat finansowych.

Ogromna funkcjonalność różnych programów antywirusowych do ochrony firmowych sieci oraz opracowanie poprawnego przeglądu produktów podczas wyboru oprogramowania działom IT przysparza coraz więcej problemów. Specjalnie dla administratorów dużych i małych firm niezależna organizacja AV Comparatives dedykuje raport umożliwiający dobór odpowiedniego do potrzeb firmy skutecznego, precyzyjnego, lekkiego, prostego w obsłudze oprogramowania antywirusowego.

Raport zawiera szczegółowy opis procesu instalacji oraz porównanie funkcji możliwych do zastosowania wśród rozwiązań takich producentów jak G Data Software, Avira, Eset, Kaspersky, McAfee, BitDefender, Sophos, Trend Micro. Przegląd zawiera podział produktów ze względu na obszary, które mogą być objęte ochroną np. kontrola treści, urządzeń USB lub czasu dostępu do Internetu.

Łukasz Nowatkowski - dyrektor techniczny G Data Software Polska „Obiektywna ocena ekspertów AV Comparatives aktualnie stanowi bardzo cenne źródło informacji na temat funkcji dostępnych w poszczególnych produktach. Jestem przekonany, że w świetle konkurencji nasza oferta to bardzo dobra propozycja. Gorąco zachęcam do lektury i życzę dokonania trafnej decyzji co do wyboru programu zabezpieczającego firmową sieć”

W celu odzwierciedlenia rzeczywistego środowiska IT różnych firm test przeprowadzono na urządzeniach o nieco słabszych parametrach w porównaniu do obecnie wdrażanych.

Konfiguracja serwera:

CPU: Dual-Core Xeon
RAM: 8 GB pamięci RAM
Dysk twardy: 2 x 160 GB (RAID 1, Sysvol), SAS
Dysk twardy: 2 x 500 GB (RAID 1, Datvol), SAS
OS: Windows Server 2008, 64-bit, Service Pack i aktualizacje zabezpieczeń (lipiec 2010)
Rola serwera: kontroler domeny, w tym Exchange 2007 SP1.

Konfiguracja klienta

Procesor: Intel Dual Core, 3 GHz
RAM: 4 GB pamięci RAM
Dysk twardy: 80 GB, SATA
OS: Windows 7 Business, aktualizacje zabezpieczeń (lipiec 2010)

Raport do pobrania dostępny pod poniższym linkiem
http://pliki.gdata.pl/partner/testy/av-comparatives-2010.10-business-en.pdf
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • grace21_2008

    2010-11-18 23:56:47

    Nie am Nortona ? Nie ma Pandy? Bez sensu ten test, skoro nie jest w pelni obiektywny..

Komentarz 1


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum