» załóż konto» przypomnij hasło

Symetryczna konstrukcja

Trust GXT 177 – recenzja myszki laserowej

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2017-03-28 14:34:25

A A A | Wejść na stronę 20032 | Komentarzy 2

Pokaż specyfikację

Specyfikacja myszki GXT 177
Sensor laserowy
Ilość przycisków 8
Rolka przewijania 1 rolka
Komunikacja przewodowa
Interfejs USB
Czułość minimalna 100 dpi
Czułość maksymalna 14400 dpi
Wspierane systemy operacyjne Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows Vista
Zasięg pracy [m] 1,8
Zastosowane technologie Plug & Play

Po podłączeniu Trust GXT 177 do komputera myszka wręcz ożywa. Rozświetla się a pomocą diod LED RGB. Mamy tutaj dwa paski boczne i logo producenta z tyłu korpusu. Za pomocą oprogramowania możemy ustawić kolor iluminacji, który będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Do wyboru są także efekty świetlne jak np. cykliczna zmiana barw lub pulsowanie.

Trust GXT 177

Chropowata powierzchnia korpusu sprawia, że mysz nie ślizga się w dłoni, nawet w trakcie wielogodzinnych bojów, kiedy to pot pojawia się na naszym ciele. Ta nie jest tak przyjemna w dotyku, jak gładka struktura konkurencyjnych produktów, ale praktyczniejsza.

Trust GXT 177

Przejdźmy teraz do instalacji oprogramowania od Trust, które ma zwiększyć funkcjonalność GXT 177. Oczywiście i bez niego myszka ta może być użytkowana, jednak warto sprawdzić jakie możliwości wnosi ta aplikacja. Już przy pierwszym kontakcie widzimy nieskomplikowany interfejs, który oferuje nam trzy zakładki. W pierwszej z nich możemy zmieniać efekty podświetlenia myszy, w drugiej mamy dostępna konfigurację przycisków, a trzecia to nic innego jak kilka suwaków do regulacji rozdzielczości (np. ustawienia progów, które będą aktywowane przy naciśnięciu klawisza DPI).

Trust GXT 177

Aplikacja liczbą dostępnych opcji nie powala, ale ważne że jest przejrzyście i intuicyjnie. Nie zabrakło oczywiście możliwości stworzenia kilku profili, które będziemy mogli zapisać we wbudowanej pamięci myszki GXT 177. To sprawia, że po podłączeniu urządzenia do innego komputera nie stracimy naszych ustawień, ale będziemy mogli dalej z nich korzystać.

Trust GXT 177

W naszych testach sprawdziliśmy jak myszka radzi sobie z efektem jitter i predykcją. Ten pierwszy to niepożądane drgania, kiedy sensor ustawiony jest na wyższych rozdzielczościach, natomiast drugi polega na „wygładzaniu” naszych ruchów za pomocą oprogramowania gryzonia. Okazało się, że przy ustawieniu wysokiego DPI sensor nie dawał sobie rady, przez co wystąpiło zarówno zjawisko predykcji, jak i efekt jitter. Aplikacja Mouse Rate Checker wskazała, że gryzoń od Trust rzeczywiście osiąga częstotliwość próbkowania 1000 Hz.

Trust GXT 177

Oczywiście nie zabrakło także licznych testów praktycznych, czyli sprawdzenia Trust GXT 177 w grach. Wzięliśmy na tapetę kilka tytułów z gatunku FPS, gdzie mogliśmy zweryfikować możliwości testowanego gryzonia. Głównie skupiliśmy się na grach Battlefield 1 oraz Call of Duty: Infinite Warfare. W nich bardzo rzadko mieliśmy potrzebę sięgania po najwyższe DPI, przy którym sprzęt miał drobne problemy. Mimo wszystko nawet przy tak pokaźnych rozdzielczościach mysz sprawowała się nieźle, a na pewno nie gorzej niż inne urządzenia o takowych możliwościach. Atutem myszy jest jej kształt, bowiem nawet po kilkugodzinnej sesji w ulubionych strzelankach nie odczuwaliśmy żadnego dyskomfortu ani zmęczenia dłoni.

Trust GXT 177

Klawisze główne bardzo dobrze odbijają i wystrzelenie długiej serii z karabinu nie było problemem. Przyciski boczne są wyjątkowo czułe i umiejscowione blisko kciuka, co może sprawić, że przypadkiem nadusimy jeden z nich. Warto zwrócić uwagę, że na powierzchni GXT 177 widać odciski palców na głównych klawiszach, które usuwa się dosyć mozolnie.

Trust GXT 177

Czy myszka sprawdzi się w innych zadaniach? Zdecydowanie tak, używaliśmy jej także do zabawy w grach RPG, jak i do pracy biurowej czy też przy obróbce zdjęć. Sensor wykazywał się dużą precyzją pracy i pozwalał na płynne poruszanie kursorem.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • ~hipesek

    2017-03-28 23:54:19

    używam podobnej myszki za 200 złotych z laserem avago 9800 tylko moja mysza ma wbudowane dodatkowe przyciski dla graczy jak w gamepadzie do konsoli
  • ~varka

    2017-03-29 10:59:42

    skoro myszka jest dobra na całkiem niezłym sensorze to czemu nie? widać poszli po rozum do głowy i oferują coraz to lepsze produkty

Komentarz 2


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum