Dobra kontrola temperatur
Scythe Kama Panel 3.1 i Akasa FC.Trio – rzut oka
Spis treści
Urządzenie firmy Akasa przyjechało do nas w niewielkim, białym opakowaniu. Na jego froncie znajduje się duże zdjęcie kontrolera wraz z ujawieniem najważniejszych funkcji. Z tyłu mamy trochę danych technicznych. W zestawie nabywca oprócz samego urządzenia otrzyma także instrukcję obsługi, cztery śrubki montażowe i taśmy do przyklejenia czujników w wybranych miejscach w obudowie.
Akasa FC.Trio na pierwszy rzut oka prezentuje się nienagannie. Całość jest wykonana z czarnego, szczotkowanego aluminium, które nadaje całej konstrukcji solidnego i eleganckiego wyglądu. Właśnie dzięki designowi, mamy wrażenie, że panel ten jest lepiej wykonany od produktu Scythe. Cała konstrukcja ma wymiary 148,5 x 41,5 x 88 mm, natomiast wyświetlacz 56 x 24,5 mm. Montaż odbywa się w zatoce 5,25 cala.
Z przodu umieszczono od lewej strony dwa przyciski, dalej ekran VFD oraz trzy potencjometry do płynnej regulacji prędkości obrotowej. Możemy pod nie podłączyć wentylatory ze złączem 3-pin, jak i 4-pin. Gałki są poręczne i wygodne w obsłudze i pozwalają na regulację w zakresie od 0 do 9999 obrotów na minutę.
Akasa FC.Trio posiada trzy czujniki, które znajdują się na końcówkach kabli o długości 655 mm. Przewody do podłączenia wentylatorów mają około 610 mm długości. Sam panel zasilany jest przy pomocy wtyczki Molex, która znajduje się na końcu kabla o długości 510 mm.
Produkt został przystosowany do obsługi trzech śmigieł, jednak jeżeli posiadamy w obudowie więcej wentylatorów to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby za pomocą odpowiednich przejściówek podłączyć ich więcej. Nie powinno być z tym problemów, bowiem na jeden kanał mamy 30 W mocy, co spokojnie wystarczy dla dwóch sztuk. Ważną funkcją jest także możliwość zupełnego wyłączenia danego wentylatora. Oprócz tego warto wspomnieć, że regulacja jest płynna i bardzo wygodna. Możemy dokładnie ustawić oczekiwaną prędkość obrotową.
Na wyświetlaczu prezentowane są aktualne temperatury w miejscach umieszczenia czujników. Możemy je wyświetlać w skali Celsjusza lub Fahrenheita. Zmieniamy jednostki za pomocą przycisku C/F. Po przytrzymaniu tego guzika przez kilka sekund następuje wyłącznie podświetlania LCD. Oprócz tego na ekranie mamy informację o aktualnych prędkościach obrotowych wentylatorów.
Za pomocą przycisku mode w lewym górnym narożniku możemy przełączać wyniki wentylator i czujnika o numerach 1,2 i 3. Kiedy przytrzymamy go dłużej, to przejdziemy do trybu alarmu, gdzie można ustawić odpowiedni próg temperatury (od 40 do 90 st. C), kiedy to panel powiadomi nas o jego przekroczeniu.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
AndiMara
2013-08-13 10:14:24
Xawery
2013-08-13 10:22:11
mw_1975
2013-08-14 00:55:27
~kris
2013-08-19 14:13:15
4