Samsung Gear Sport – recenzja zegarka
Do pełnego wykorzystania zegarka będzie nam potrzebny oczywiście smartfon, który pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.4 KitKat lub nowszego. Do tego niezbędne jest 1,5 GB pamięci RAM. My testowaliśmy go razem z telefonem Samsunga, więc cały proces sprowadził się do pobrania jednej apki ze sklepu Google Play. Jeżeli jednak macie smartfona Asusa, Huawei, ZTE itd. to będzie niezbędne zainstalowanie aż trzech aplikacji. A co jeżeli działacie z iPhone’em w ręce? Dacie radę, ale tutaj musi być to model z systemem iOS 9 lub nowszym, dodatkowo nie ma gwarancji, że wszystkie funkcje zadziałają, jak należy.
Połączenie Gear Sport z telefonem przebiega naprawdę szybko i po chwili już taki komplet jest gotowy do działania. Od teraz wszelkie powiadomienia będą pojawiały się na zegarku i na smartfonie. Oczywiście w aplikacji na telefonie możemy zaznaczyć, które nas interesują, a które powinny być ukrywane.
Zegarek pracuje pod kontrolą systemu Tizen, który jest autorskim wynalazkiem samego Samsunga. Tutaj otrzymaliśmy wersję 3.0 tego oprogramowania. Jest on dobrze przystosowany do tego typu urządzeń z okrągłym ekranem. Powiadomienia wyświetlane są po lewej stronie, a po prawej mamy menu z dostępnymi aplikacjami. Na górze dostępna jest belka ze wszystkimi skrótami. Dostęp do poszczególnych funkcji możemy uzyskać nie tylko dotykowo, ale także za pomocą obrotowego pierścienia.
Jak przystało na zegarek sportowy najważniejsza będzie dla niego nasza aktywność fizyczna. Do tego mamy specjalną aplikację o nazwie S Health, która pozwala zbierać wszelkie informacje o tym co zrobiliśmy danego dnia (spalone kalorie, liczba przebytych kroków, puls, sen etc.). Rzeczywiście dokładność pomiarów jest bardzo wysoka i trudno oszukać Gear Sport. Wykonaliśmy sporo porównań i błąd pomiaru wynosił maksymalnie 1%. Odnosi się to do pomiary liczby kroków czy też mierzonego pulsu.
Aplikacja S Health zasługuje na pochwałę, głównie dlatego, że zbiera wszystkie informacje z zegarka, jak i telefonu. Mamy tutaj dostęp do pełnego przekroju statystyk z naszej aktywności fizycznej. Co najważniejsze apka jest bardzo prosta w obsłudze, a także przyjemna pod kątem wizualnym.
Zegarek nie wiesz się i pracuje bardzo szybko, co zawdzięcza dwurdzeniowemu układowi Exynos 3250 i grafice Mali-400 MP2. Poza tym mamy tutaj jeszcze 768 MB pamięci RAM i 4 GB miejsca na pliki. To naprawdę daje olbrzymi zapas mocy, dzięki czemu z zegarka korzysta się z olbrzymią przyjemnością. Wbudowany GPS spisywał się rewelacyjnie – nie było żadnych problemów ze złapaniem fixa w różnych warunkach.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze