» załóż konto» przypomnij hasło

Nasze dane będą nie do zdobycia?

Rzut okiem: Kingston DataTraveler Locker+ i 4000-M

Autor: Rafał Cybulski | Data: 2011-07-25 20:51:43

A A A | Wejść na stronę 24579 | Komentarzy 7

Drugim modelem, który zagościł w naszym laboratorium jest DataTraveler 4000 z serii Managed. Oznaczony jako DT4000-M dysponuje certyfikatem FIPS 140-2 i pracuje w oparciu o oprogramowanie serwerowe SafeConsole firmy BlockMaster. Takie roziwązanie nie pozwala uruchomić pendriva na komputerze pozbawionym wspomnianego software’u, co gwarantuje jeszcze bardziej restrykcyjną ochronę danych zapisanych na urządzeniu. Pendrive oferuje sprzętowe szyfrowanie, z certyfikatem FIPS 140-2, poziom 2. Ciekawym rozwiązaniem jest blokowanie się dysku po 10 nieudanych próbach wpisania hasła, a kod szyfrujący zostaje bezpowrotnie zniszczony.

Kingston 4000-M

Kingston 4000-M

Kingston 4000-M

Produkt podobnie jak poprzedni opisywany model, został zapakowany w przeźroczysty blister. Z przodu możemy zobaczyć pendirve, natomiast na odwrocie mamy krótką specyfikację techniczną urządzenia. Urządzenie posiada wymiary 77.9 x 22 x 12.05 mm i zostało wykonane z nierdzewnej stali pokrytej warstwą tytanu. Taka powłoka zapewnia pełną wodoodporność.

Kingston 4000-M

Cena za model o pojemności 4 GB wynosi około 193 PLN.

Kingston 4000-M

Powiedzmy sobie teraz czym jest oprogramowanie SafeConsole i czy warto zakupić wersję pendrive Kingstona właśnie z nim. Poniżej pierwszy (obowiązkowy) filmik.

Aplikacja SafeConsole służy ogólnie rzecz biorąc do zarządzania pamięciami przenośnymi. Instalacja przebiega sprawnie, a konfiguracja nie należy do skomplikowanych. Rozwiązanie to znajdzie głównie zastosowanie w firmach, gdzie administrator może zdalnie wdrażać aplikacje i przesyłać pliki na nośniki pracowników. Wszystkie dane są przesyłane z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa, dzięki wykorzystanie dwustronnego uwierzytelniania, opartego na SSL.

Po włożeniu pendrive do portu USB musimy przejść kilka niezbędnych kroków:

Kingston 4000-M

Kingston 4000-M

Kingston 4000-M

Powyżej widzicie konfigurację SafeConsole.

Kiedy jedna z osób zapomni hasła do swojego urządzenia powinna skontaktować się z administratorem, który zarządza aplikacją w celu zresetowania starego hasła i nadaniu nowego. Co więcej taka osoba nie traci swoich danych. Ciekawym rozwiązaniem jest również automatyzacja zarządzania cyklem życia pendrivów. Te które nie połączą się z konsolą w określonym przedziale czasowym mogą zostać oznaczone jako zablokowane czy też zgubione.

Ważną opcją jest centralny backup danych, który znajdzie swoje zastosowanie, kiedy dany pracownik zgubi swoją pamięć przenośną. Administrator ma wtedy możliwość przywrócenia jego danych, dzięki ciągłej archiwizacji, która nie ma wpływu na wydajność pracy urządzeń. Wszelkie czynności wykonywane zarówno przez użytkownika, jak i administratora są rejestrowane i zapisywane w logach m.in. logowania, wylogowania, kopiowanie czy usuwanie plików.

Dodajmy jeszcze, że oprogramowanie SafeConsole w pełni chroni nasze pliki przed wirusami i innymi zagrożeniami pochodzącymi z komputera na którym pracujemy.

Na koniec nie mogło zabraknąć testów wydajności 4000-M:

Kingston 4000-M

Kingston 4000-M

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • Kuba

    2011-07-26 22:08:58

    Zaraz zaraz
    najpierw napisałeś Kingston DataTraveler Locker+ posiada sprzętowe szyfrowanie 256-bitowym kluczem AES, które nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania na komputerze z którego korzystamy.

    a potem Po włożeniu urządzenia do portu USB w oknie mój komputer pojawią się dwa dodatkowe napędy, a także uruchomi się instalator.

    To w końcu trzeba coś instalować czy nie???
  • RafalC

    2011-07-27 09:08:26

    @Kuba, masz rację. Trochę to nie jasno zabrzmiało. Nie wymaga instalacji oprogramowania, jednak na początku musimy nadać hasło i ten proces nazwałem "instalatorem". Dzięki za czujność :) Nic nie trzeba "instalować".
  • Francus

    2011-07-27 18:47:10

    Przyjemny sprzęt, ale raczej nie dla przeciętnego Kowalskiego. Może znacznie usprawnić pracę w firmie, chociaż w erze smartfonów i tabletów to trochę chyba mało popularne rozwiązanie.
  • Kuba

    2011-07-27 20:24:34

    Jak się wgłębiłem w dane tech tego sprzętu to też to odkryłem, ale twoje sformułowanie instalator bynajmniej jest poprawne bo co prawda nie istaluje on nic na komputerze (co nam się kojarzy zazwyczaj z insalatorem) a tak jakby instaluje pendriva -czyli nadajemy hasło itd

    Sprzęt fajny do tego stopnia że wczoraj zamówiłem coś podobnego tzn. Data traveler 410- co prawda nie ma sprzętowego szyfrowania, ale jest trochę tańszy od Locker+ i ma szybszy transfer (tylko przez pomyłkę zamówiłem 4Gb zamiast 8Gb.....)

    Wbrew pozorom tani szprzęt z szyfrowaniem może się przydać wielu ludziom na co dzień (niektórych zdjęć czy dokumentów chyba nie chcielibyście pokazywać innym?)
  • Mikellle

    2011-07-28 01:14:11

    Kuba daj znać jak 410 się sprawuje, bo też planuje zakup :)
  • Kuba

    2011-07-28 14:22:39

    Jak tylko przyjdzie, moze wrzucę na forum screeny z benchmarków, bo recenzji jednego pena robić nie ma sensu
  • Kuba

    2011-08-05 14:54:03

    Prosze bardzo jakby ktos był ciekawy tu są screeny z tego 410
    http://forum.pcfoster.pl/topic/6801-kingston-dt-410-benchmarki-moje-wrazenia/

Komentarz 7


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum