» załóż konto» przypomnij hasło

Jak coś jest do wszystkiego…?

Lenovo ThinkPad X220 tablet – test laptopa

Autor: Emil Gozdek | Data: 2011-12-28 11:42:12

A A A | Wejść na stronę 169122 | Komentarzy 8


Lenovo ThinkPad X220 tablet został zapakowany w zwykły, ekologiczny karton, na którym nie znajdziemy zdjęcia produktu czy innych graficznych dodatków. Mamy tylko nazwę serii, modelu i kilka informacji o samym sprzęcie. Wraz z laptopem otrzymujemy oczywiście akumulator 6-cio komorowy, instrukcję, komplet ulotek i zasilacz sieciowy. Czyli dokładnie wszystko co niezbędne, żeby rozpocząć pracę z nowym urządzeniem.

Lenovo ThinkPad X220 tablet

Lenovo ThinkPad X220 tablet na pierwszy rzut oka wydaje się być bardzo solidny, dobrze wykonany i stosunkowo niewielki. Producent zastosował design znany z poprzednich produktów z serii ThinkPad. Na tylnej klapie matrycy w prawym dolnym rogu znajduje się oznaczenie „ThinkPad”, a w lewym logo producenta. Pokrywa jest miękka w dotyku. Cała powierzchnia obudowy jest w czarnym kolorze i jest wykonana z matowego materiału, który zbiera odciski palców, tylko wtedy, gdy nie są one zupełnie suche. Ślady pozostawiane nie rażą i nie są zbyt mocno widoczne. Jedynie wewnętrzny pierścień utrzymujący ekran został wykonany z innego materiału. Zawias ten jest bardzo mocny i odpowiednio wykonany. Ekran nie obraca się przypadkowo, a już przestawiony do odpowiedniej pozycji nie przechyla się na boki. Niestety producent pozwala na jego obrót tylko w jedną stronę. Nie zapominajmy jednak, że matrycę możemy również przechylać, dzięki temu nie ma problemu z ułożeniem wyświetlacza tak, żeby przypominał otwarty notatnik czy też tablet. A wtedy możemy wykorzystać załączony do zestawu rysik i obsługiwać Lenovo ThinkPad X220 tablet za pomocą ekranu dotykowego.

Lenovo ThinkPad X220 tablet

Lenovo ThinkPad X220 tablet

Z tyłu wystaje bateria, co można stwierdzić, że nie do końca estetycznie wygląda. Jednak, gdy zastanowimy się głębiej, to takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim jest on wygodnym uchwytem do trzymania laptopa w trakcie pracy w trybie tabletu. Po drugie, kiedy ekran jest otwarty, to jest ona zupełnie zasłonięta, przez co nie zwracamy na nią uwagi.

Lenovo ThinkPad X220 tablet

Spójrzmy jaki interfejsy oferuje nam Lenovo ThinkPad X220 tablet. Z lewej strony mamy kratkę ujścia powietrza, port USB 2.0, VGA, DisplayPort, USB 2.0 oraz Express Card.

Lenovo ThinkPad X220 tablet

Po prawej stronie umieszczono: blokadę Kensington, złącze słuchawkowe, LAN, USB 2.0 oraz czytnik kart pamięci.

Lenovo ThinkPad X220 tablet

Z tyłu mamy tylko baterię i złącze zasilania.

Producent zrezygnował z wyjścia HDMI, jednak zastąpił je pełnowymiarowym DisplayPort, dlatego nie będzie problemów z podłączeniem DVI czy HDMI, dzięki odpowiednim przejściówkom. Nie ma również napędu optycznego, jednak to jest podyktowane wymiarami Lenovo ThinkPad X220 tablet.

Niestety zabrakło szybkiego portu USB 3.0, który przecież już od pewnego czasu jest podstawowym rozwiązaniem w laptopach i netbookach. Lenovo nie zdecydowało się również zainstalować portu eSATA. Jedynym rozwiązaniem, żeby skorzystać z tych interfejsów może być wykorzystanie Express Card lub stacji dokującej do rozbudowy. O tym ostatnim urządzeniu napiszemy na kolejnych stronach.

Jeszcze rzut oka na spód:

Lenovo ThinkPad X220 tablet

Lenovo ThinkPad X220 tablet

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • iKrzysiek

    2011-12-28 17:30:11

    Jak dla mnie to to jest za grube na tablet
  • Francus

    2011-12-29 09:47:11

    Dla mnie równiez, ale inaczej sie nie da rozwiazac laptopo-tabletu
  • ~Koliberek

    2011-12-29 09:54:11

    Posiadm x220, ale zwykly nie tablet i moge Ci powiedziec ze jakos wykonania to jest bardzo dobra, co do reszty to juz nie bo w sumie to inny laptop/tablet i inaczej sie go uzywa.
  • Irwander

    2011-12-29 23:05:10

    Gdyby nie Sandy Bridge i Intel HD Graphics to byłby całkiem fajny komputerek.
  • ~turkkko

    2011-12-29 23:07:30

    To się nazywa PRO sprzęt. Brakuje do szczęścia porządnego GPU, bo parematry nie zbilansowane. Jednak robi wrażenie.
  • czytelnik18

    2011-12-30 00:26:29

    Powiem wam, że kocham takie wzornictwo. Sprzęt wygląda bajecznie.
  • ~twojastara

    2012-01-15 15:35:54

    "Pomysł na połączenia funkcji komputera przenośnego i tabletu narodził się głównie dzięki rosnącemu zainteresowaniu produktami Apple (iPad), ASUS (Transformer) czy Motorola (Xoom), które stały się centrami rozrywki wielu użytkowników."
    To jakaś kpina - Tablet PC DO PRACY ma o wiele dłuższą historię niż nie nadające się do niczego ipady. Chociażby wspomniane we wstępie produktu X200 i (jego następca) X201 też miały wersję dotykową.
  • ~Mosiek

    2012-01-20 06:45:24

    Ipad jest urzadzeniem genialnym co doceniło miliony. Nie kreatywnym ale idealnie nadajacym sie do odtwarzania tresci. A to moze i było wczesniej tylko dlaczego uzytkownicy tego wczesniej nie docenili jak applowego produktu? Kasy to IBM ma przeciez sporo. Wyglada ze to po prostu drogi chłam niespozycjonowany na zadnego usera.

Komentarz 8


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum