» załóż konto» przypomnij hasło

Maluch z wielkim potencjałem

In Win 301C – recenzja obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2017-11-02 03:54:26

A A A | Wejść na stronę 34373 | Komentarzy 0

In Win 301C – recenzja obudowy

Niedawno trafiła do naszej redakcji nowa obudowa mini tower, która została przygotowana dla osób, które cenią sobie proste wzornictwo i oczekują bardzo dobrej funkcjonalności. In Win 301C, bo o niej mowa według producenta gwarantuje wysoką jakość wykonania, a jej wyróżnikiem jest duże okno boczne, które zajmuje praktycznie cały panel. W środku tego modelu zmieścimy płytę główną micro-ATX lub mini-ITX. Jeżeli jesteście ciekawi czy warto zainteresować się tym modelem In Win i wydać na niego na chwilę obecną około 360 złotych to zachęcamy do zapoznania się z poniższą recenzją.


Pokaż specyfikację

Specyfikacja
Wersje kolorystyczne czarna lub biała,
Typ obudowy Mini Tower,
Materiały blacha SECC i hartowane szkło,
Liczba slotów na karty rozszerzeń 4,
Liczba zatok na nośniki danych 1x 3,5’’/2,5’’ i 2x 2,5’’,
Maksymalna długość karty graficznej 330 mm,
Maksymalna wysokość chłodzenia CPU 158 mm,
Maksymalna długość zasilacza 160 mm
Wentylatory 2x 120 mm z przodu, 1x 120 mm z tyłu, 2x 120 mm na dole (zajmują wtedy ostatni slot PCIe),
Gniazda na przednim panelu 2x USB 3.0, gniazda słuchawkowe i mikrofonowe.

Dzisiaj przyglądamy się obudowie, która na początku bieżącego roku została wyróżniona podczas targów CES w Las Vegas. Model ten występuje w rozmiarze mini tower i nawiązuje o kształtu wersji 303 tajwańskiego producenta. W tym wypadku zmieścimy w środku tylko płytę w rozmiarze micro-ATX lub mini-ITX. Jak zapewne większość z Was wie ograniczenie to nie odnosi się do wydajności jaką nasz komputer zamontowany w takiej obudowie może zapewnić.

Obudowa In Win 301C przyjechała do nas w niewielkim, ekologicznym pudle, na którego ściankach nie znajdziemy zdjęć urządzenia, ale specyfikację i opis najważniejszych cech. W środku wszystko jest bardzo skrupulatnie zabezpieczone na czas transportu, a instrukcja i elementy do montażu włożone są do osobnego woreczka.

Sama In Win 301C już na pierwszy rzut oka wyróżnia się bardzo eleganckim i nowoczesnym wyglądem. Mamy tutaj matową czerń (dostępna jest także białą wersja), stal SECC o grubości 1,2 mm oraz liczne ostre krawędzie.

In Win 301

In Win 301

Panel frontowy poza dużym logiem producenta oferuje także porty USB i gniazda audio. Białe krawędzie są podświetlane czerwonymi diodami LED (wersja biała ma niebieskie diody.

In Win 301

In Win 301

Na spodzie umieszczono solidne, gumowe stopki, które zapewniają bardzo dobrą przyczepność i zapobiegają przesuwaniu się obudowy po blacie biurka. Górny panel jest w całości płaski i wykonany z litej blachy. Zabrakło tutaj jakichkolwiek otworów wentylacyjnych.

In
Win 301

Na prawym panelu mamy kilka wycięć w kształcie sześciokątów, które mają głównie zapewnić wentylację, ale także gwarantują bardzo dobre wrażenia wizualne.

In Win 301

Lewy panel boczny został wykonany ze szkła hartowanego o grubości 3 mm. Mamy tutaj także bardzo wygodny i szybki w obsłudze zatrzask do góry, który umożliwia nam szybkie zdjęcie bocznego panelu i łatwy dostęp do środka konstrukcji.

In Win 301

Z tyłu obudowy widzimy, że producent przewidział miejsce na zasilacz nad płytą główną, co jest dzisiaj rozwiązaniem zdecydowanie rzadziej spotykanym. To oznacza, że wentylator od PSU będzie tuż nad coolerem CPU. Warto także zwrócić uwagę, że na dole mamy tylko cztery gniazda rozszerzeń, co oznacza, że karty zajmujące dwa sloty w przypadku płyty głównej micro-ATX nie będą możliwe do użycia w dolnym slocie.

Ogólnie rzecz biorąc jakość wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie, a design pomimo, że jest dosyć minimalistyczny, to powinien przypaść większości użytkownikom do gustu. Wymiary konstrukcji to 365 x 188 x 370 mm, a waga to 6,57 kg.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2020

  Konkurs świąteczny 2020

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...