Zestaw stereo dla mniej zamożnych
Genius SP-HF800A - test głośników 2.0

Głośniki firmy Genius zostały zapakowane w kolorowe pudełko, na którego froncie widzimy oprócz zdjęcia produktu i loga producent również grafikę przedstawiającą muzyka z gitarą elektryczną. Czyżby pewna sugestia na temat przeznaczenia tego sprzętu? Na odwrocie mamy kolejne fotki głośników oraz krótki opis ich funkcji w kilku językach.
Boki również nie mogły zostać „nagie” i umieszczono na nich przykładowe wykorzystanie wejścia liniowego oraz krótką specyfikację.
W zestawie oprócz samych głośników otrzymujemy tylko instrukcję obsługi. Bardzo skromnie…
Kolumny zostały zapakowane w dodatkowe folie, tak żeby nie zostały porysowane w czasie transportu lub kiedy wyjmujemy je z pudełka.
Wymiary każdej z kolumn to 94 x 224 x 130 mm (szerokość x wysokość x głębokość).
Ten trójdrożny zestaw posiada wszystkie kable podłączeniowe (łączący dwa głośniki i zasilający) zamontowane na stałe z tyłu. Również po tej stronie znalazły się otwory bassreflex, które pozwalają uzyskać niższe pasmo przenoszenia od konstrukcji zamkniętych.
Na przednim panelu jednego z głośniku umieszczono panel do sterowania. W jego skład wchodzą dwa pokrętła: jedno zmiany poziomu głośności, którym również włączamy i wyłączamy zestaw natomiast drugi regulacji barwy dźwięku. Pomiędzy nimi znajduje się wejście liniowe (Line-in 3,5 mm), które przyda się posiadaczom odtwarzaczy MP3 czy telefonów komórkowych, na których posiadamy bibliotekę z utworami.
Jakość wykonania kolumn Genius SP-HF800A jest całkiem dobra, co mnie w sumie trochę zadziwiło. Po lekturze innych publikacji dotyczących sprzętu tej firmy byłem nastawiony dosyć sceptycznie, a tutaj spotkało mnie miłe zaskoczenie. Z przodu widzimy dwucalowe głośniki pokryte warstwą miedzi, która ma dodatkowo polepszać nasze doznania słuchowe. Na froncie widoczne są wkręty, które według mnie trochę nie pasują do całości. Szkoda, że producent nie zdecydował się ich ukryć. Z przodu drugiej kolumny widnieje logotyp producenta.
Widzimy tutaj złoto-czarne membrany, których raczej nie znajdziemy u innych producentów. Prezentują się one bardzo elegancko i cieszą oko użytkownika. Nakładki przeciwpyłowe są w kolorze czarnym.
Obudowa sprawia wrażenie wykonanej z płyty MDF, jednak jest to zapewne inny materiał np. dobrze oklejona płyta wiórowa. Konstrukcja jest bardzo sztywna i wykonana z należytą precyzją. Nie ma żadnych źle spasowanych miejsc.
Na spodzie mamy przyklejone cztery gumowe podkładki, które mają zapobiegać przypadkowemu przesunięcia głośników na biurku oraz tłumić nawet minimalne drgania, które mogłyby być przenoszone na nasze stanowisko pracy.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
JegoMosc
2011-10-29 10:27:21
KarambolX
2011-10-29 11:57:00
Storm
2011-10-29 13:23:39
odstęp sygnału od szumu 75dB - też nie rewelacyjnie
~Irmina
2011-10-29 16:34:48
~Greg
2011-10-30 15:03:41