Telewizor(ek) pokładowy
Best Buy Easy TV Traveler – recenzja
Spis treści
Po prawie trzech tygodniach użytkowania sprzętu Best Buy myślę, że mogę się z Wami podzielić moimi wrażeniami i obiektywnie ocenić urządzenie.
Jak widać na powyższym zdjęciu, Easy TV Traveler stabilnie stoi na jednej nóżce, która odginamy z tyłu. Dzięki temu można położyć urządzenie np. na stoliku w pociągu.
Takie szumy, lekkie przerwy w odbiorze i zakłócenia są niestety zjawiskiem dosyć częstym, kiedy korzystamy z urządzenia w domu, a nasza antena z zestawu znajduje się na parapecie na zewnątrz. W pomieszczeniu obraz były czarny, bowiem jej zasięg jest zbyt słaby, żeby znaleźć jakikolwiek kanał.
Tak, jak widzicie na powyższych obrazkach to zakłócenia w czasie podróży pociągiem. Bateria umieszczona wewnątrz urządzenia o pojemności 1600 mAh gwarantuje kilka godzin pracy bez konieczności ładowania. Nie miałem problemów w czasie przejazdu z Poznania do Warszawy, jednak zdecydowałem się na oglądanie filmów z napędu zewnętrznego, bowiem sygnał antenowy był zbyt słaby.
Na dolnym panelu mamy informację, jaki program jest obecnie emitowany, a jaki będzie kolejny. Zastosowano również funkcję timeshift, która umożliwia włączenie pauzy podczas oglądania programu na żywo, a następnie powrót do niego bez utraty nawet sekundy z oglądanego programu.
Jakość obrazu jest bardzo wysoka. Trzeba przyznać, że rozdzielczość 800x480 RGB przy siedmiu calach jest w pełni wystarczająca. Również nie można mieć zastrzeżeń do dźwięku - jest wyraźny i czysty.
Przyjemnym dodatkiem jest opcja nagrywania w Easy TV Traveler, która pozwala na rejestrację programów telewizyjnych w rozdzielczości HD i SD na zewnętrznym nośniku podłączonym do portu USB (np. pendrive, zewnętrzny dysk twardy itp.).
Nie zabrakło wciąż żywej telegazety. Sprawdzimy program TV, wyniki totolotka i przeczytamy na temat wydarzeń w kraju i na świecie.
Urządzenie odtwarza większość plików wideo, włączając w to pliki wysokiej rozdzielczości MKV czy popularne AVI, zarchiwizowane na dowolnym zewnętrznym napędzie podłączonym do portu USB. Formaty dekodowane to: MPEG 4 AVC/H.264 HP@L4 MPEG2 MP@ML.HL.
Harmonogram nagrywania, dzięki któremu nie musimy czuwać w czasie uwieczniania danego programu w TV.
Dostęp do programu telewizyjnego jest również dostępny bezpośrednio z urządzenia. Wywołujemy go za pomocą jednego z przycisków na pilocie.
Funkcja MUTE, czyli wyciszenie jednym przyciskiem pilota.
Nie zabrakło oczywiście ustawień obrazu. Możemy regulować jego jasność, kontrast i nasycenie kolorów.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
~repoman23
2013-03-27 16:21:13
Kamirp
2013-03-27 19:51:10
~middy
2013-12-22 16:59:28