Sony Ericsson - nowy raport

Telefony Sony Ericsson zawierają "zielone serce” - jeden z najbardziej prekursorskich wynalazków w przemyśle elektronicznym. Technologia ta jest wynikiem długotrwałego zaangażowania Sony Ericsson w eliminowanie szkodliwych substancji chemicznych z procesów projektowania urządzeń i z ich produkcji. Poprzez wprowadzanie do projektowania podejścia zorientowanego na cały cykl życiowy danego wyrobu, które to podejście uwzględnia: projekt, sieć dostawców, produkcję, użytkowanie i utylizację produktu, firma Sony Ericsson, wraz z jej partnerami, pracowała nad tym, by wyeliminować niepożądane substancje. Już w 2001 roku Sony Ericsson zaczął eliminować ze swoich produktów substancje ognioodporne (BFR), w wyniku czego, w chwili obecnej, 99,9% jej produktów wolnych jest od BFR1, a także, są one całkowicie wolne od PVC. Firma dostarczyła już na rynek ponad 350 milionów telefonów wolnych od BFR.
W czerwcu 2009 Sony Ericsson wprowadził na rynek dwa nowatorskie produkty GreenHeart™, które zostały wyprodukowane w oparciu o projekt „zielone serce” opracowanego przez Firmę. Sony Ericsson zapoczątkował także szereg innowacji przyczyniających się do utrzymania równowagi w środowisku naturalnym, które to innowacje zostaną wprowadzone do szerszego portfela produktowego. Dwa flagowe produkty – modele C901 GreenHeart™ i Naite, a także zestaw słuchawkowy MH300 GreenHeart™ (jeden z najbardziej „zielonych” zestawów na rynku) podkreślają zaangażowanie Sony Ericsson w dążenie do bycia liderem w respektowaniu równowagi ekologicznej poprzez wprowadzanie zielonych innowacji bez kompromisów na wzornictwie czy funkcjonalności urządzeń. Telefon Naite będzie dostępny na wybranych światowych rynkach od 7 października 2009.
„Czerpiąc z uznanego dziedzictwa spółek matek, firma Sony Ericsson nieustannie pracuje nad osiągnięciem pozycji lidera w swojej branży w obszarze usuwania szkodliwych substancji z produkowanych przez nią telefonów”, powiedział Mats Pellbäck Scharp, Head of Sustainability, Sony Ericsson. „Jest nam ogromnie miło, że ChemSec i Clean Production Action doceniły naszą pracę. Raport pokazuje nie tylko nasze dążenie do tego, aby stać się liderem w branży jeśli chodzi o innowacje ekologiczne, ale także podkreśla nasze codzienne zaangażowanie w utrzymywanie najwyższych standardów w całościowym podejściu do zachowywania równowagi środowiska naturalnego”.
Raport przedstawia również to, w jaki sposób firma Sony Ericsson nie tylko eliminuje ze swoich produktów substancje wzbudzające obawy, ale także podejmuje się trudnego zadania stworzenia pełnego inwentarza chemicznego dla wszystkich swoich linii produkcyjnych. W maju 2008 firma Sony Ericsson zaczęła wdrażać system deklaracji materiałowych, gromadzący informacje od dostawców, aby dokładnie zrozumieć co znajduje się w jej produktach i monitorować ich skład pod względem znanych rodzajów ryzyka. Ponadto, firma spełniła, w stopniu przekraczającym założenia, wymogi dyrektywy UE pt. „Ograniczenia w stosowaniu substancji niebezpiecznych" (RoHS), która to dyrektywa weszła w życie w roku 2006. Dodatkowo, firma Sony Ericsson czynnie wyeliminowała wiele innych niepożądanych substancji ze swojego procesu produkcyjnego.
Aby uzyskać więcej informacji o programie GreenHeart™ oraz o całościowym zaangażowaniu Sony Ericsson w ideę zachowywania równowagi ekologicznej, prosimy zalogować się na www.sonyericsson.com/greenheart .
Raport „Ekologizacja sprzętu elektronicznego dla konsumentów: wycofywanie się ze stosowania bromu i chloru" został sporządzony przez Clean Production Action (CPA) - organizację non-profit zlokalizowaną w USA, której celem jest zapewnienie strategicznych rozwiązań dla tworzenia ekologicznych substancji chemicznych, materiałów sprzyjających równowadze ekologicznej i produktów przyjaznych dla środowiska naturalnego. Drugim autorem tego raportu jest mieszcząca się w Europie organizacja ChemSec (International Chemical Secretariat). Jest to organizacja non-profit, która ma za zadanie wskazywać na pilną potrzebę wyeliminowania niebezpiecznych substancji oraz likwidowania luk pomiędzy nauką, biznesem i organami ustawodawczymi.
Pełen tekst raportu, wraz z materiałami pomocniczymi i fotografiami, można znaleźć na www.chemsec.org/rohs and www.cleanproduction.org .
-
Poprzedni
Nowy raport na temat "ekologizacji"
-
Następny
EVA2000 – filmy w wersji HD z Internetu w Twoim telewizorze!
Warto przeczytać:
Do góry
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze