» załóż konto» przypomnij hasło

Militarna edycja

Roccat Kone Pure Military – test myszki

Autor: Michał Jankowski | Data: 2014-08-31 23:44:53

A A A | Wejść na stronę 39727 | Komentarzy 2


Pokaż specyfikację

Specyfikacja Roccat Kone Pure Military
sensor Pixart PMW3310DH
zakresy dpi od 100 do 5000 (przeskok co 100)
polling rate 125/250/500/1000Hz
maksymalna szybkość ~ 3.3m/s (wg producenta)
pod 2 głównymi przyciskami Omron D2FC-F-7N
rozbudowane sterowniki (m.in. Easy-Shift[+], Easy Aim)
kabel pleciony kabel o długości 1.8m
podświetlenie logo na obudowie
przyciski 7 przycisków + scroll
wymiary 120x70x40, waga 95g (bez kabla)

Roccat Kone Pure Military

Z uwagi, że posiadam dosyć długie dłonie (ok. 19 cm) i grube palce to Roccat Kone Pure Military była dla mnie dosyć mała, jednak nie miałem problemów z jej prawidłowym kontrolowaniem. Jednak koledzy z redakcji mieli momentami problemy z przypadkowym naciskaniem prawego przycisku. Zdarzały się także osoby, którym było za mało miejsca na palce po prawej stronie. Wynika z tego, że osoby o małych dłoniach będą lepiej kontrolowały gryzonia, a kształt i waga myszki pozwoli im na jego dobre prowadzenie bez względu na ustawienie czułości.

Roccat Kone Pure Military

Za sprawą zastosowanego sensora Pixart PMW3310DH nie powinniśmy mieć do czynienia z predykcją, akceleracją, jitterem, interpolacją czy smoothingiem. Kone Pure Military jest pierwszym modelem Roccata, który otrzymał ten układ. Wcześniej był on jednak stosowany m.in. w gryzoniach Mionix Avior czy Mionix Naos, które otrzymały u nas bardzo wysokie oceny. Pozwala on także na bezproblemowe używanie gryzonia przy LOD o wartości 1 mm. Regulacja funkcji lift of distance działa bardzo dobrze.

Urządzenie działało dobrze na wszystkich sprawdzonych podkładkach materiałowych i powierzchniach plastikowych. Zdecydowanie najgorzej pracowało na drewnianym biurku. Dzięki oprogramowaniu można ustawić jedną z trzech wysokości LODa, co daje nam zdecydowanie lepszą możliwość dostosowania pracy sensora dla danej powierzchni.

Wykonując testy na Polling rate odnotowaliśmy przy ustawieniu 1000 Hz tylko trochę ponad 900 Hz (według programu Mouse Rate Checker). Przy wartości 125, 250 i 500 Hz nie było żadnego przekłamania. W praktyce oczywiście nie ma to większego wpływu na pracę urządzenia. Poza tym myszka nie wykazuje żadnej akceleracji, pomimo, że maksymalna szybkość gryzonia to ok. 4.2 m/s (producent deklaruje 3.3 m/s).

Podczas rozgrywki w takie tytuły jak Battlefield 4 czy Counter Strike: GO stwierdziliśmy jednogłośnie, że sensor jest wręcz doskonały. Wszystkie przyciski zostały dobrze ulokowane i specjalnie nie wymagają od nas przyzwyczajenia.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • ~julek

    2014-09-01 15:51:38

    jedyne co mnie wkurza w tej myszcze to to ze sensor się nie swieci :P
  • ~dragonns

    2014-09-01 15:54:05

    Do zalet scorll myszki działa wyśmienicie na początku myślałem że będzie to wada gdyż troszkę ma opór w porównaniu do myszek które posiadałem jednak nie po dłuższym użytkowaniu stwierdzam iż to bardzo duża zaleta

Komentarz 2


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum