» załóż konto» przypomnij hasło

FiiO A1 – test wzmacniacza

Autor: Michał Jankowski | Data: 2016-09-29 23:50:07

A A A | Wejść na stronę 29134 | Komentarzy 3

FiiO A1 – test wzmacniacza

Niedawno przyjechał do naszej redakcji miniaturowy wzmacniacza A1 od firmy FiiO. Produkt ten należy do najniższej kategorii cenowej, bowiem możemy go nabyć w polskich sklepach za mniej niż 150 złotych. Urządzenie za sprawą swoich gabarytów ma dobrze integrować się z naszym smartfonem i nie przeszkadzać, kiedy będzie umieszczony w kieszeni. To właśnie ergonomia ma być najmocniejszą stroną tego modelu. Poza tym model ten oferuje trzy poziomy podbicia basu. Jesteśmy ciekawi jak one wpłyną na nasze doznania słuchowe. Jeżeli także jesteście ciekawi co potrafi A1 to zapraszam Was do lektury.

Pokaż specyfikację

Specyfikacja
Pasmo przenoszenia 10 Hz – 90 kHz
Wzmacniacz TPA6130A2, procesor efektów 74HC4052PW + OPA 2322AID
Obsługa słuchawek 16-100 Ω
THD+N <0,05%
Moc wyjściowa 78 mW na 16Ω
Impedancja wyjściowa <0,2Ω
Maksymalne napięcie wyjściowe 1,35 Vrms
Crosstalk >65 dB
Wzmocnienie (gain) 3,65 dB
Stosunek sygnału do szumu (SNR) 100 dB
Pojemność baterii 160 mAh
Wymiary 42 x 40,7 x 9,4 mm
Masa 20 g (z klipsem)

Urządzenie zostało zapakowane w przeźroczyste opakowanie, dzięki czemu możemy zobaczyć jak A1 prezentuje się w realnych rozmiarach. W komplecie otrzymujemy poza samym sprzętem także 2x kabel jack-jack 3,5 mm, przedłużacz jack 3,5 mm, kabel USB do ładowania i krótką instrukcję obsługi.

FiiO A1

FiiO A1

Wzmacniacz został zamknięty w zaokrąglonej, metalowej obudowie. Jego rozmiary pozwalają na schowanie go w zasadzie w każdej kieszeni. Jego konstrukcja jest bardzo solidna.Rozmieszczenie poszczególnych gniazd wydaje się być optymalne. Na spodzie mamy miejsce do wpięcia smartfonu lub odtwarzacza muzyki. Na górze widzimy miejsce do podłączenia słuchawek. Również tutaj umieszczono przyciski, które są bardzo dobrze wyczuwalne i mają znaczący klik. Żeby uruchomić A1 musimy przytrzymać guzik power przez 2 sekundy. Mamy tutaj diodę LED, która jak świeci na niebiesko (ciągłym światłem) informuje o trybie bez podbicia basu, natomiast trzy tryby korektora są aktywne w momencie jej mrugania. Jedno mignięcie dla pierwszego trybu, dwa dla drugiego i trzy dla trzeciego. Kiedy dioda mruga czerwonym kolorem, to oznacza słaby stan baterii, a kiedy ładujemy sprzęt to świeci ciągłym czerwonym kolorem.

FiiO A1

Głośność regulujemy także przyciskami. Możemy to robić bardzo dokładnie poprzez ich przytrzymanie. Następuje wtedy stopniowe zwiększanie lub zmniejszanie natężenia dźwięku. Nie musimy się obawiać, że nagle nasz sprzęt zacznie grać za głośno.

FiiO A1

Na jednej ściance widzimy mocno osadzony klips, który świetnie trzyma się obudowy. Trochę szkoda, że producent nie pomyślał także o miejscu na smyczkę, bowiem kiedy brakuje nam miejsca na klips w naszej garderobie, wtedy moglibyśmy umieścić go na szyi.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • Kamirp

  2016-09-30 15:24:38

  Czytałem o nim niedawno a tu patrzę jest test! :D
 • KarambolX

  2016-10-03 21:08:49

  poprzednik spisywał się dobrze, tutaj pewnie jest lepiej
 • ~Chriss

  2017-11-20 19:40:15

  Witam. Proszę o odpowiedź. Czy Fi00 napędzi słuchawki podłączone do pada ps4?
  Chodzi mi głównie o zwiększenie głośności.
  Pozdrawiam!!!

Komentarz 3


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2020

  Konkurs świąteczny 2020

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...