Siła uniwersalności?
Microlab M-880 – rzut oka na głośniki
Spis treści
Na początek kilka słów o tym, co przyszło nam testować – najnowszy produkt Microlab to klasyczny zestaw 2.1, składający się z z subwoofera (27 W) oraz 2 satelitów (2x16W). Taki zestaw zwykle kupowany jest z myślą o podłączeniu do komputera PC, co sprawia, że podobnym produktom zdarza się nie grzeszyć urodą – ale z zadowoleniem stwierdziliśmy, że problem ten nie dotyczy modelu M-880. Wszystkie elementy zaprojektowane i wykonane są starannie – głośniki i jednostka centralna wyglądają świetnie i z pewnością nie oszpecą żadnego salonu czy pokoju gier.
Obudowy głośników wykonane są z płyty MDF, cechującej się więcej niż przyzwoitymi właściwościami akustycznymi. Jeśli chodzi o wzornictwo, to dominuje tu czerń, przełamana eleganckimi srebrnymi wstawkami – całość prezentuje się naprawdę znakomicie.
Również pod względem ergonomii trudno byłoby temu urządzeniu coś zarzucić – wszystkie elementy sterujący umieszczono na przedniej ściance subwoofera (mamy tu podświetlone na niebiesko duże pokrętło do sterowania głośnością, dwa mniejsze do tonów średnich i wysokich, włącznik oraz gniazdo słuchawkowe).
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
Francus
2012-10-17 14:29:33
~Tomek
2012-10-18 16:01:47
Grają faktycznie dobrze ale nie oceniłbym ich w takich superlatywach jak redakcja, moim zdaniem mają trochę mało basu przy niskiej głośności albo to moja dźwiękówka niedomaga. Nie obraziłbym się gdyby miały tez kilka watów więcej.
O ile pamiętam dałem za nie 180zł. Tak na prawdę kupiłem je ze względu na wygląd, są na prawdę ładne. Podświetlenie jest delikatne i nie wali po oczach. Najbardziej brakuje w nich takiego pilota do włączania i sterowania głośnością jak w innych microlabach i creativach. Jego brak potrafi być na prawdę upierdliwy, za każdym razem nurkowanie pod biurko, choć można też obsługiwać pokrętła na subwooferze nogą ;D Nie ma też ani słowa że kable satelitek są przytwierdzone na stałe co jest sporą wadą jeśli chcemy je rozstawić gdzieś dalej niż po obu stronach monitora, można to jednak przełknąć ze względu na typowe zastosowanie komputerowe i cenę.
Nigdzie nie napisano też co było źródłem dźwięku (albo ślepy jestem), integra? Jakiś xonar? Ten srebrny panel na subwooferze nie jest z aluninium i łatwo się rysuje, co widać nawet w tej recenzji. Myślę że z recenzją moglibyście się bardziej postarać i mieć choć jeszcze jeden inny zestaw do porównania. Co do głośników w tej cenie i z takim wyglądem mogę polecić. Jako "pierdziawki" komputerowe sprawdzają się bardzo dobrze ale nie oczekujcie cudów za 2 stówy.
~oja
2012-10-20 22:22:01
~Marek RTV ilowa naprawa serwis
2018-03-20 18:29:06
4