» załóż konto» przypomnij hasło

Monitor z recyklingu od Philips – 27-calowa matryca Fast IPS o odświeżaniu 180 Hz

Autor: Ireneusz Rak | Źródło: informacja pras. | Data: 2024-06-04 12:51:34

A A A | Wejść na stronę 470 | Komentarzy 0

Monitor z recyklingu od Philips – 27-calowa matryca Fast IPS o odświeżaniu 180 Hz

MMD, producent monitorów marki Philips, zaprezentował nowy wyświetlacz z linii 5000 przeznaczonej dla graczy. Philips Evnia 27M2N5500 wyposażono w 27-calową matrycę Fast IPS o odświeżaniu 180 Hz i rozdzielczości Quad HD. Dodatkowo obudowa monitora została wykonana z plastiku pochodzącego w 85% z recyklingu.

HDR 400 i 1,07 mld kolorów
Philips 27M2N5500 został wyposażony w panel Fast IPS o wysokim odświeżaniu na poziomie 180 Hz. Rozmiar 27 cali w połączeniu z rozdzielczością 2560 x 1440 px oznacza, że zagęszczenie pikseli w tym modelu wynosi 109 PPI (Pixels Per Inch). Może to przypaść od gustu osobom, które oczekują płynności obrazu bez potrzeby rezygnacji z ostrości detali. Monitor wyświetla 1,07 mld kolorów (8 bit + FRC) i jest zgodny z certyfikatem VESA DisplayHDR 400.

Graczy może zainteresować również fakt, że czas reakcji panelu jest bardzo krótki (1 ms GtG). Ponadto wyświetlacz wspiera rozwiązania, które mogą zapewnić przewagę w grach skupiających się na rywalizacji sieciowej. Chodzi m.in. o możliwość wyświetlania celownika na środku ekranu oraz funkcję Shadow Boost, która pozawala na rozjaśnienie najciemniejszych zakamarków ekranu. Ułatwia to dostrzeżenie przeciwnika, zwłaszcza w grach z wieloma zacienionymi miejscami.

Projekt monitora mający na uwadze zrównoważony rozwój
Podstawa monitora pozwala na regulację wysokości, pochylenie, obrót i ustawienie panelu w pozycji portretowej (pivot). Została ona wykonana z plastiku pochodzącego w 35% z recyklingu. Podobnie jak obudowa ekranu, do stworzenia której wykorzystano plastik pochodzący w 85% z recyklingu poużytkowego.

– Razem z wprowadzeniem serii Evnia dokonujemy przejścia w kierunku bardziej zrównoważonego rozwoju – mówi Xeni Bairaktari, szefowa globalnego marketingu i zastępca dyrektora ds. marketingu w UE w Philips / AOC Monitors & IT Accessories (OBM). – Jedną z naszych podstawowych wartości jest bycie liderem w branży i dlatego musimy stawiać sobie wyzwania, by bardziej świadomie dbać o środowisko. Jesteśmy dumni z tego projektu oraz naszego podejścia i jednocześnie mamy nadzieję, że zainicjujemy prawdziwą zmianę w świecie gier.

Dostępność
Monitor jest już w sprzedaży w cenie 1063 zł.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2020

  Konkurs świąteczny 2020

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...