» załóż konto» przypomnij hasło

Płyty główne ASUS M5A78L zmaksymalizują wydajność procesora

Autor: Mateusz Galon | Źródło: informacja pras. | Data: 2011-08-02 16:50:23

A A A | Wejść na stronę 18677 | Komentarzy 2

Płyty główne ASUS M5A78L zmaksymalizują wydajność procesora

Płyty główne z rodziny M5A78L obsługują gniazdo procesorów wielordzeniowych AMD® Socket AM3+ z unikalną pamięcią podręczną L3 dając tym samym większe możliwości przetaktowywania przy mniejszym zużyciu energii. Dodatkowo płyty M5A78L obsługują dwukanałową pamięć DDR3 i przyspieszają transfer danych do 5200MT/s poprzez magistralę opartą na technologii HyperTransport™ 3.0.

Technologia HyperTransport™ 3.0 zapewnia 2,6 razy większą przepustowość, niż HyperTransport™ 1.0, znacznie zwiększając wydajność systemu, tworząc płynne i szybkie środowisko komputerowe. Standardem jest, że płyty M5A78L wyposażone są w układ ASUS EPU (jednostka przetwarzania energii), który zapewnia totalne zarządzanie energią w systemie, wykrywając bieżące obciążenie komputera i inteligentnie dostosowując zasilanie krytycznych podzespołów PC w czasie rzeczywistym – w ten sposób pomaga w oszczędzaniu energii i pieniędzy!

Modele M5A78L-M LX, M5A78L-M LE oraz M5A78L posiadają wbudowaną autorską technologię ASUS Turbokey, która pozwala użytkownikowi zmienić przycisk zasilania komputera w włącznik przetaktowania. Po krótkiej konfiguracji, Turbo Key może zwiększyć osiągi komputera za jednym dotknięciem - bez konieczności przerywania pracy, czy wyłączania gry. ASUS Core Unlocker ułatwia aktywację ukrytych procesorów AMD® - wystarczy nacisnąć przycisk, aby uzyskać dodatkowym zastrzyk mocy przy odblokowaniu dodatkowych rdzeni, bez konieczności zmian ustawień BIOSu.

Z kolei zaś płyty M5A78L/USB3 i M5A78L-M/USB3 wyposażone są w ASUS AI Suite II, który łączy w sobie wszystkie ekskluzywne, opracowane przez firmę ASUS funkcje w jeden, prosty w użyciu pakiet z przyjaznym dla użytkownika interfejsem. Zapewnia kontrolę nad przetaktowywaniem, zasilaniem, prędkością wentylatorów, pozwala też wyświetlić odczyty z czujników. Nie obcy płytom tym jest także Interfejs USB 3.0, zbudowany z myślą o łatwym podłączaniu nowoczesnych podzespołów i urządzeń, który przesyła dane nawet 10-krotnie szybciej, a zarazem jest zgodny z komponentami USB 2.0. Natomiast sama M5A78L/USB3 obsługuje ASUS UEFI BIOS, który jest rozbudowanym interfejsem oprogramowania wewnętrznego, oferującym przyjazny użytkownikowi interfejs wychodzący znacznie poza tradycyjne sterowanie BIOS-em z użyciem jedynie klawiatury. Użytkownicy z łatwością poruszają się po nowym BIOS-ie UEFI, który jest równie łatwy w obsłudze, co system operacyjny. Ma wbudowaną obsługę twardych dysków większych niż 2,2 TB w 64 bitach z pełnym wykorzystaniem miejsca, dzięki czemu użytkownicy uzyskują znacznie więcej niż w tradycyjnych wersjach BIOS-u!

Wszystkie płyty z rodziny M5A78L na wyposażeniu posiadają rozwiązanie przeciwprzepięciowe Anti-Surge wykrywające stany przekroczenia napięcia i w czasie rzeczywistym chroni przed ich rozprzestrzenianiem. Aktywnie odcina źródło przepięć, chroniąc tym samym system. Na płytach wbudowany został kodek 8-kanałowego dźwięku HD (znany wcześniej jako Azalia) pozwala na uzyskanie audio wysokiej jakości (192 kHz, 24 bity) oraz oferuje funkcję wykrywania wtyczki, która automatycznie wykrywa i rozpoznaje rodzaj urządzenia podłączonego do gniazd I/O audio, informując użytkowników o nieprawidłowym podłączeniu. EZ Flash 2 to przyjazny dla użytkownika program do aktualizacji BIOSu, a ASUS CrashFree BIOS 3 umożliwia użytkownikom przywrócenie uszkodzonych danych BIOSu z dysku. Fenomenalnym rozwiązaniem jest także BIOS C.P.R., które to automatycznie przywraca domyślne ustawienia procesora, a gdy dojdzie do zawieszenia systemu spowodowanego błędem przetaktowywania. C.P.R. eliminuje potrzebę otwierania obudowy i ręcznego zerowania ustawień RTC. Wystarczy ponownie uruchomić komputer, a BIOS automatycznie przywróci domyśle ustawienia procesora.

Średnia cena płyta oscyluje w granicach 175zł- 270zł brutto.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • Sławekpl

    2011-08-02 19:26:55

    sześcio-kanałowe kodeki (nie widzę na tych płytach więcej wyjść, więc 8 kanałów to wierutne kłamstwo), LPT, COM, tylko 4xSATA (w pierwszej płycie)
    brak cyfrowego wyjścia dźwięku, brak eSATA, brak USB 3.0
    strasznie rewolucyjny produkt, ale sprzed 3-4 lat
    ta firma się już coraz bardziej kompromituje, zwłaszcza tym początkowym przywłaszczonym cytatem określającym chipset i producenta CPU, a nie srasusa
  • ~ja75

    2011-11-15 21:07:04

    sławek twój post nic nie wnosi mam tą płyte wersja l-m zapewniam ze posiada 8 kanałowe wyjscie audio (cyfrowe na płycie oraz optyczne zaraz nad hdmi)zwykłe analogowe tez coprawda jakosc dzwieku nie jakas znowu rewelacja ale nie spotkałem sie z niczym lepszym na zintegrowanej karcie , 2 raz sie mylisz ma usb 3.0 (nie wiem czym sie kierowałes pisząc tego posta i jak poznałes ze niema usb3.0 bo chyba nie wyglądem skoro wejscie wyglada identycznie jak 2,0 ) ale zapewniam ze jest i działa [b][/b]

Komentarz 2


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum