» załóż konto» przypomnij hasło

Gamingowe monitory Philips Evnia z matrycami Fast IPS i odświeżaniem 180 Hz w atrakcyjnej cenie

Autor: Ireneusz Rak | Źródło: Philips | Data: 2024-06-24 14:45:05

A A A | Wejść na stronę 566 | Komentarzy 0

Gamingowe monitory Philips Evnia z matrycami Fast IPS i odświeżaniem 180 Hz w atrakcyjnej cenie

MMD, producent monitorów marki Philips, zaprezentował dwa nowe wyświetlacze wyposażone w matryce Fast IPS. Nowe modele mają oznaczenia 27M2N3200A i 24M2N3200A. Stanowią one rozszerzenie gamingowej serii Evnia. W trosce o środowisko obudowy tych wyświetlaczy wykonano w 85% z recyklingowanego plastiku poużytkowego.

Szybka matryca Fast IPS z niskim czasem reakcji
W modelu 24M2N3200A zastosowano 24-calowy panel, natomiast w 27M2N3200A panel ma on 27 cali. Oba monitory wyposażono w matryce o rozdzielczości Full HD i odświeżaniu 180 Hz. Dzięki zastosowaniu paneli typu Fast IPS czas reakcji tych wyświetlaczy jest krótki i wynosi zaledwie 1 ms (GtG). Dodatkowo cechuje je niski input lag, co jest niezwykle istotne w dynamicznych grach, gdzie komfort rozgrywki zależy od niskiego poziomu smużenia i braku efektu rozrywania ekranu.

Tryby pracy zależne od gatunku wyświetlanych gier
Philips Evnia 27M2N3200A i 24M2N3200A wyposażono w funkcje stworzone z myślą o konkretnych gatunkach gier, takich jak FPS czy RTS, które mają na celu poprawić wrażenia z rozgrywki. Dzięki możliwości wyświetlenia celownika na środku ekranu (Smart Crosshair) użytkownik będzie mógł łatwiej namierzać przeciwników, zwłaszcza w grach, w których nie przewidziano „przyrządów celowniczych”. W trybie gry FPS, możliwej do włączenia za pomocą OSD monitora, ciemne sceny i lokacje są automatycznie rozjaśniane, by ułatwić dostrzeganie istotnych szczegółów. W trybie przeznaczonym do gier wyścigowych zastosowano funkcję podbicia kolorów i dodatkowo skrócono czas reakcji panelu. Natomiast włączenie trybu do gier RTS powoduje wykorzystanie technologii SmartFrame, która dodatkowo wyróżnia określoną przestrzeń na ekranie (np. minimapę lub panel powiadomień).

Wykorzystanie ekologicznych materiałów
Philips wprowadza rozwiązania z myślą o ich wpływie o środowisko naturalne. Z tego powodu w monitorach 27M2N3200A i 24M2N3200A zastosowano surowce pochodzące z recyklingu. W przypadku obudowy wykorzystany plastik w 85% pochodzi z recyklingu poużytkowego. Podstawa wyświetlacza wykonana jest z niego w 35%.

Rozwiązania zapewniające komfort wzrokowy
Oba wyświetlacze są wyposażone w funkcje LowBlue Mode oraz Flicker-free. Pierwsza z nich ogranicza poziom generowanego niebieskiego światła przez matrycę. Druga technologia odpowiada za minimalizację efektu migotania ekranu. Celem zastosowania tych rozwiązań jest obniżenie poziomu zmęczenia oczu, zwłaszcza podczas długich okresów korzystania z monitora.

W zestawie z każdym z monitorów znajduje się regulowana stopa, pozwalająca na dopasowanie pozycji ekranu. Ponadto wyprofilowana góra podstawy może służyć jako uchwyt na słuchawki.

Dostępność
Monitory dostępne będą w sprzedaży od połowy czerwca w cenach:
• 27M2N3200A – 854 złotych
• 24M2N3200A – 725 złotych

 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2020

  Konkurs świąteczny 2020

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...