» załóż konto» przypomnij hasło

ASUS wprowadza na rynek serię płyt serwerowych P8B

Autor: Mateusz Galon | Źródło: informacja pras. | Data: 2011-08-13 23:13:06

A A A | Wejść na stronę 1986 | Komentarzy 0

ASUS wprowadza na rynek serię płyt serwerowych P8B

Płyty z serii P8B obsługują szeroką gamę procesorów, by spełnić oczekiwania różnych segmentów rynku, w tym rodziny układów Intel® Xeon® E3-1200, Intel® CoreTM i3-2100 i Intel® CoreTM G8x0/G6x0. Nowa architektura platformy wykorzystuje Intel® Socket LGA 1155, który ma zintegrowane kontrolery pamięci i magistrali PCI Express współpracujące z dwukanałową pamięcią DDR3 ECC i 20 szynami PCI Express 2.0. Obsługa pamięci z ECC (kodem korekcji błędów) zwiększa spójność danych i w rezultacie oferuje wyższą niezawodność. Udostępnienie większej liczby linii PCI Express 2.0 pozwala na różnorodne wykorzystanie serwera. Co najważniejsze, płyty te zapewniają istotny wzrost wydajności – o około 25% w stosunku do poprzedniej generacji. Na serię płyt składają się modele: P8B-E/4L, P8B-M, P8B-C oraz P8B-X.

Wszystkie płyty ASUS z serii P8B do obsługi narastającego ruchu internetowego wykorzystują kontrolery Intel® GbE LAN ze wsparciem IPv6 i zgodnością z protokołem IPv4. Gotowość na IPv6 oznacza, że klienci mogą wdrażać nowe systemy bezproblemowo współpracujące z istniejącym środowiskiem Ethernet. Funkcja grupowania obsługuje technologię odporności na awarie. Ponadto rozłożenie obciążenia ruchu sieciowego przydatne jest przy zwiększaniu funkcjonalności sieci. Dodatkowo w odpowiedzi na trend stosowania twardych dysków wielkiej pojemności, seria płyt P8B wykorzystuje UEFI BIOS, który obsługuje najnowszy format partycji GPT (GUID Partition Table) i jest zgodny ze starszym formatem MBR (Master Boot Record), dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo i elastycznie zarządzać dyskiem lub partycją o bardzo dużej pojemności, np. pojedynczym dyskiem lub partycją większą od 2,2 TB.

Niewielkie rozmiary płyty serwerowej P8B-M formatu mATX (9,6 x 9,6 cala) powodują, że P8B-M jest doskonała do różnych rozwiązań serwerowych o niedużych gabarytach. Umieszczona w obudowie typu rack o małej głębokości pozwala na zwiększenie zagęszczenia szafy, co przekłada się na wyższą niż dotychczas moc obliczeniową pojedynczej szafy, a opcjonalny moduł ASMB5-iKVM pozwala na zdalne, pełne sterowanie systemem w czasie rzeczywistym z użyciem klawiatury, monitora i myszy (KVM przez Ethernet) na poziomie BIOS-u z dowolnego komputera lokalnego w dowolnym miejscu i czasie.

Płyty P8B-E/4L, P8B-M, P8B-C są zbudowane na chipsecie Intel® C204, który obsługuje najnowszy interfejs Serial ATA (SATA) 6 Gb/s. Umożliwia uzyskanie przepustowości 6 Gb/s, która jest dwukrotnie większa niż w poprzednim interfejsie SATA 3 Gb/s. Dzięki lepszemu protokołowi transmisji i charakterystyce elektrycznej użytkownicy otrzymują lepszą wydajność I/O i możliwość zastosowania dysków SSD. P8B-X jest natomiast propozycją dla popularnej łatwo dostępnej obudowy, o standardowym formacie ATX, z zasilaczem i pamięciami UDIMM pod desktopową płytę główną. Dzięki temu klienci mogą przejść na platformę nowej generacji, wymieniając jedynie płytę serwerową i chroniąc w ten sposób dokonane inwestycje. Sam produkt jest jednocześnie bardzo energooszczędny dzięki procesorowi Intel Xeon o niskim poborze mocy – wymaga tym samym niższych nakładów na układy chłodzenia.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...