» załóż konto» przypomnij hasło

Sprawmy radość najbliższym

Przewodnik gwiazdkowy 2013 – zakupowe porady

Autor: Redakcja PCFoster.pl | Data: 2013-12-05 20:33:44

A A A | Wejść na stronę 132180 | Komentarzy 5

Przewodnik gwiazdkowy 2013 – zakupowe porady

Z radością informujemy, że po raz kolejny możemy przekazać w Wasze ręce prezentownik świąteczny, tym razem na rok 2013. Przygotowaliśmy dla Was zbiór najciekawszych urządzeń od sprawdzonych producentów, które z czystym sumieniem możemy polecić i rekomendować. Jesteście ciekawi, które produkty wyróżniliśmy? Przejdźcie do wybranej kategorii i sprawdźcie sami, a później korzystając z naszej porównywarki cenowej kupcie tam, gdzie najtaniej. Wesołych Świąt!


baner

Noctua NH-U14S

poradnik Świąteczny 2013Chłodzenie procesora Noctua NH-U14S powinno sprostać wymaganiom najbardziej rozkapryszonych użytkowników, przy zachowaniu umiarkowanej dla ceny.

Dzięki niewielkiej wysokości wynoszącej 165mm Noctua NH-U14S oferuje zgodność z większością obudów komputerowych na rynku, podczas gdy 52mm szerokość radiatora i 25mm szerokości wentylatora w połączeniu dają całkowitą szerokość wynoszącą jedynie 78mm, co daje 100% kompatybilności z pamięciami RAM. Jest tak dlatego, że obrys chłodzenia nie będzie nachodził nad sloty pamięci.

Noctua wyposażyła model NH-U14S w swój doskonały wentylator klasy Premium o nazwie NF-A15 FlowAccelerated PWM. Jest on w stanie działać z prędkościami w przedziale od 300 do 1500 obr./min. Należy podkreślić posiadanie przez ten wentylator doskonałej jakości łożyska SSO2 gwarantującego lepszą precyzję i większą długowieczność pracy niż jakiekolwiek łożyska kulkowe, ślizgowe czy też hydro-barometryczne (olejowe).

Zobacz jednym kliknięciem, jaka jest najniższa w Polsce cena tego produktu.

 

SeaSonic S12G-650

poradnik Świąteczny 2012Zasilacz marki Seasonic o mocy 650W, przeznaczony dla wymagających użytkowników. Obsługuje on specyfikacje ATX 12V/EPS 12V. Wyposażony jest w aktywny układ PFC i charakteryzuje się niezwykle wysoką efektywnością, zgodnie z certyfikatem 80 Plus Gold. Wbudowany wentylator zapewnia właściwe chłodzenie dla jednostki, jest jednocześnie cichy i trwały. Zasilacz posiada kompletny system zabezpieczeń: OPP/OLP (zabezpieczenie przeciw przeciążeniowe) - To zabezpieczenie włącza się w sytuacji gdy system wymaga większej mocy niż zasilacz jest w stanie dostarczyć; OVP (Ochrona przeciwprzepięciowa) - Jeśli napięcie wzrośnie powyżej określonej wartości tolerancji na jednej z linii, zasilacz wyłączy się automatycznie; SCP (zabezpieczenie przeciwzwarciowe) - W przypadku zwarcia funkcja ta zapobiega uszkodzeniu najważniejszych elementów zasilacza.

Zobacz jednym kliknięciem, jaka jest najniższa w Polsce cena tego produktu.

 

Fractal Design Newton R3 600W

poradnik Świąteczny 2012

Zasilacze Fractal Design z serii Newton R3 dostarczają czystą moc sprawnie i cicho. Newton R3 to najlepszy wybór dla wymagających i rozbudowanych komputerów graczy, stacji roboczych oraz cichych komputerów HTPC.

Wygląd zasilaczy Newton R3 jest dowodem zaangażowania firmy Fractal Design w dostarczanie innowacyjnych komponentów komputerowych zaprojektowanych w modnym, eleganckim Skandynawskim dizajnin. Zasilacze Newton R3 spełniają wysokie wymagania certyfikatu 80PLUS® Platinum dotyczące sprawności elektrycznej, przewyższają pod tym względem większość zasilaczy dostępnych obecnie na rynku.

Zasilacze Newton R3 są wyposażone w wentylator z łożyskiem kulkowym, które zapewnia długą żywotność i zwiększoną niezawodność pracy. Poza tym większość kabli zasilaczy Newton R3 może być odłączona. Pozwala to na redukcję bałaganu w obudowie, ułatwia podłączenie komponentów oraz poprawia przepływ powietrza w jej wnętrzu.

Zobacz jednym kliknięciem, jaka jest najniższa w Polsce cena tego produktu.

 

Noctua NF-S12A

poradnik Świąteczny 2012Nazwa Noctua kojarzy się z cichą pracą komputera. Każdy, kto kładzie nacisk na ten aspekt, powinien więc zapoznać się z proponowanymi przez tę markę wentylatorami lub chłodzeniami na procesor. Litera "A" w nazwie wentylatora S12 oznacza kolejną, trzecią edycję serii. Ulepszono konstrukcję wentylatora zarówno pod względem łopatek, jak i samego obramowania. Zastosowano tu typ obramowania AAO-Frame, czyli Advanced Acoustic Optimisation, co oznacza wzrost skuteczności w porównaniu do poprzednich edycji aż o 8%. Ramka AAO jest swoistym buforem, absorbującym drgania, który pozwala na obniżenie poziomu głośności pracy wentylatora.

W projekcie nowego wentylatora Noctua NF-S12A FLX zastosowano dwa adaptery Low Noise Adapter oraz Ultra Low Noise Adapter, które umożliwiają regulację prędkości wiatraka w trzech trybach: normalnym: 1200 rpm, LNA: 900 rpm oraz ULNA: 600rpm. W nowym wentylatorze Noctua zastosowano specjalny chip NE-FD1 zaprojektowany i opatentowany w technologii Noctua Smooth Commutation Drive (SCD), maksymalnie minimalizujący hałas nawet przy najwyższych obrotach. Ponadto w konstrukcji umieszczono również łożysko SSO, które znajduje się bliżej osi wentylatora, dzięki czemu jego praca jest jednocześnie bardziej stabilna i precyzyjna.

Zobacz jednym kliknięciem, jaka jest najniższa w Polsce cena tego produktu.

 

be quiet! Pure Wings 2 140mm

poradnik Świąteczny 2012

Wentylatory Pure Wings 2 łącząc wyjątkową niezawodność, cichą pracę oraz idealną proporcję ceny do jakości, wyróżniają się w swojej klasie. Niemiecki zespół specjalistów zaprojektował je z myślą o cichej i wydajnej pracy w przystępnej cenie. Pure Wings 2 to możliwość instalacji cichego chłodzenia be quiet! w każdym komputerze PC. Model Pure Wings 2 140mm łączy w sobie wszystkie najważniejsze cechy produktu. Zapewnia maksymalny przepływ powietrza i pracuje cicho, na poziomie 18.8 dB(A). To idealne rozwiązanie do podstawowych komputerów, jak i jednostek do gier i multimediów.

 

Zobacz jednym kliknięciem, jaka jest najniższa w Polsce cena tego produktu.

 

SeaSonic M12II EVO Edition-750

poradnik Świąteczny 2012

Zasilacz marki Seasonic o mocy 750W, przeznaczony do obudów komputerowych. Zasilacz jest kompatybilny z najnowszymi technologiami PC. Obsługuje najnowsze specyfikacje ATX12V, dzięki czemu może być używany z obecną i następną generacją platform z wielordzeniowymi procesorami. Wyposażony jest w aktywny układ PFC i charakteryzuje się niezwykle wysoką efektywnością, zgodnie z certyfikatem 80-PLUS BRONZE. Wielki, 120mm wentylator z podwójnym łożyskiem kulkowym zapewnia właściwe chłodzenie dla jednostki, jest jednocześnie cichy i trwały.

System kabli modularnych, pomaga zwiększyć przepływ powietrza przez obudowę komputera, ułatwiając jego chłodzenie. Modułowa konstrukcja upraszcza instalację, ponieważ umożliwia bezprecedensową elastyczność i wykorzystanie tylko tych przewodów, które są potrzebne.
Zasilacz posiada kompletny system zabezpieczeń. UVP (Zabezpieczenie podnapięciowe) - Jeśli napięcia spadnie poniżej wartości tolerancji na jednej z linii, zasilacz wyłączy się automatycznie. OVP (Ochrona przeciwprzepięciowa) - Jeśli napięcia wzrośnie powyżej określonej wartości tolerancji na jednej z linii, zasilacz wyłączy się automatycznie. SCP (zabezpieczenie przeciw zwarciowe) - W przypadku zwarcia funkcja ta zapobiega uszkodzeniu najważniejszych elementów zasilacza. OPP (zabezpieczenie przeciw przeciążeniowe) To zabezpieczenie włącza się w sytuacji gdy system wymaga większej mocy niż zasilacz jest w stanie dostarczyć. OCP (zabezpieczenie nad-prądowe) - Jeśli obciążenie na jednej z linii przekracza jej dopuszczalne parametry, zasilacz wyłączy się automatycznie. OTP (zabezpieczenie przeciw przegrzaniu) - zabezpiecza przed przekroczeniem zbyt wysokiej temperatury i przegrzaniem zasilacza.

Zobacz jednym kliknięciem, jaka jest najniższa w Polsce cena tego produktu.

 

SilentiumPC Glacier NC400

poradnik Świąteczny 2012

Glacier NC400 to podstawka chłodząca wykonana z najwyższej jakości tworzyw. Solidna, stabilna oraz ergonomiczna konstrukcja poprawia komfort użytkowania notebooka. Nietuzinkowa stylistyka oraz elegancki wygląd to dodatkowe atuty Glacier NC400.

Podstawka jest wyposażona w wentylator o średnicy 200mm oraz w dwustopniowy system regulacji obrotów (tryb cichy, tryb wydajny plus możliwość wyłączenia wentylatora).

Glacier NC400 zasilany jest przez port USB. Chłodzenie posiada dwa porty USB 2.0, dzięki czemu nie tracimy złącza w notebooku.

Cechy produktu:

 • najwyższa jakość wykonania
 • elegancka i ninenaganna stylistyka
 • wysoka wydajność chłodzenia
 • cicha praca wentylatora
 • dwa tryby pracy wentylatora plus możliwość jego wyłączenia

Zobacz jednym kliknięciem, jaka jest najniższa w Polsce cena tego produktu.

 

be quiet Power Zone 650W

poradnik Świąteczny 2012Power Zone to zasilacz marki be quiet! o mocy 650Wat montowany w komputerach stacjonarnych. Obsługuje standardy ATX 12V 2.4 oraz EPS 12V 2.92. Chłodzenie zasilacza zapewnia wiatrak 135 mm z aktywnym układem PFC. Zasilacz posiada szereg zabezpieczeń takich jak OCP, OVP, UVP, SCP, OPP, OTP.

Oferuje on wentylator 135mm SilentWings o regulowanej prędkości pracy, z łopatkami o zoptymalizowanym kształcie, łożyskiem FDB z rdzeniem miedzianym oraz 6-polowym silnikiem gwarantuje cichą pracę. Dzięki funkcji COOL OFF, wentylatory będą pracowały przez 3 minuty po zamknięciu systemu, by ochronić komponenty w czasie maksymalnej temperatury. Podłączymy do niego trzy wentylatory chłodzące obudowę bezpośrednio do zasilacza i wyciszymy tym samym cały komputer.
Całkowicie modularny system okablowania, z przewodami w oplocie wysokiej jakości oraz cztery złącza PCI Express dla maksymalnej elastyczności i doskonałego przepływu powietrza w obudowie,

Zobacz jednym kliknięciem, jaka jest najniższa w Polsce cena tego produktu.

 

Noctua NH-U12S

poradnik Świąteczny 2012NH-U12S jest najnowszym chłodzeniem typu pojedyńczej wieży chłodzonym przez wentylator 12cm. Należy on do klasycznej serii chłodzeń Noctua w U-series, który otrzymały ponad 400 nagród i wyróżnień w międzynarodowych publikacjach. Dzięki niewielkiej wysokości wynoszącej 158mm Noctua NH-U12S oferuje zgodność z większością obudów komputerowych na rynku, podczas gdy 45mm szerokość radiatora i 25mm szerokości wentylatora w połączeniu dają całkowitą szerokość wynoszącą jedynie 71 mm, co daje 100% kompatybilności z pamięciami RAM. Jest tak dlatego, że obrys chłodzenia nie będzie nachodził nad sloty pamięci.

Producent przygotował też możliwość zamontowania w NH-U12S jeszcze jednego opcjonalnego wentylatora o średnicy 120mm. Noctua NH-U12S wyposażona jest w pięć niklowanych ciepłowodów o średnicy 6mm transportujących ciepło z miedzianej podstawy do aluminiowych żeberek.

Zobacz jednym kliknięciem, jaka jest najniższa w Polsce cena tego produktu.

  

be quiet! Shadow Rock 2

poradnik Świąteczny 2012

Shadow Rock 2 został zaprojektowany do optymalnego chłodzenia i pełnej kompatybilności z wszystkimi obecnymi procesorami Intel oraz AMDTM. Niezależnie od tego, czy Twój komputer służy do zaawansowanych gier, wymagających aplikacji graficznych, czy multimediów o wysokiej rozdzielczości, Shadow Rock 2 przekona Cię idealną kombinacją parametrów i ceny.

Specjalny projekt żeber radiatora, redukujący powstawanie zawirowań powietrza wpływa na ograniczenie hałasu. Zoptymalizowany wentylator be quiet! 120mm z funkcją PWM to gwarancja najlepszego poziomu wydajności i cichej pracy
Nawet na 100% PWM, hałas to jedyne 25.4dB(A).

Górna osłona radiatora wykonana ze szczotkowanego aluminium. Kompatybilność ze wszystkimi obecnymi gniazdami procesorów Intel® oraz AMD. Shadow Rock 2 to najlepszy wybór jeśli szukasz połączenia wydajności i opłacalności w segmencie chłodzeń premium.

Zobacz jednym kliknięciem, jaka jest najniższa w Polsce cena tego produktu.

   

Silverstone Argon SST-AR01

poradnik Świąteczny 2012

 

Seria chłodzeń o nazwie Argon została zaprojektowana aby dostarczyć użytkownikom najlepszych rozwiązań do chłodzenia procesora. Argon AR01 posiada trzy heatpipy o grubości 8mm, które łączą się u podstawy bloku chłodzącego i przylegają bezpośrednio do procesora. Zamontowany wentylator PWM o wielkości 120mm jest bardzo cichy, a jednocześnie generuje duży przepływ powietrza. AR01 jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników szukających dobrego chłodzenia w rozsądnej cenie.
Kompatybilne złącza procesora: Intel LGA775/115X/1366/2011, AMD AM2/AM3/FM1/FM2

 

Zobacz jednym kliknięciem, jaka jest najniższa w Polsce cena tego produktu.

 

Cooler Master V8 GTS

poradnik Świąteczny 2012

Wydajny system chłodzenia CPU to z pewnością marzenie gwiazdkowe niejednego entuzjasty nowych technologii, które za sprawą Cooler Master V8 GTS może być spełnione. Model ten zbudowany jest w oparciu o technologię Pionowej Komory Parowej (Horizontal Vapor Chamber - HVC), która dotychczas z powodzeniem była wykorzystywana w najwydajniejszych kartach graficznych. V8 GTS łączy w sobie zalety technologii HVC oraz rozbudowanego systemu chłodzenia typu Tower. Konstrukcja taka składa się z trzech radiatorów oraz ośmiu ciepłowodów, które umożliwiają szybkie odprowadzanie ciepła bezpośrednio z komory parowej umieszczonej nad procesorem. Niewątpliwym plusem takiego rozwiązania jest wysoka wydajność uzyskana przy stosunkowo niewielkich, w porównaniu do produktów konkurencyjnych, gabarytach całego zestawu. Na uwagę zasługują również dwa duże wentylatory o średnicy 140mm, które znacząco poprawiają współczynnik rozpraszania ciepła. Oprócz wysokiej wydajność wyróżniają się one również zastosowaniem nowego typu łożysk POM, gwarantujących około 160 tys. godzin bezawaryjnej pracy. Dzięki temu V8 GTS umożliwia skuteczne i ciche chłodzenie jednostki centralnej przez wiele lat.

 

Zobacz jednym kliknięciem, jaka jest najniższa w Polsce cena tego produktu.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • AndiMara

  2013-12-07 09:29:08

  Dobra robota panowie. Przyda się przy wyborze prezentu dla samego siebie :D
 • Sroka

  2013-12-08 10:20:59

  Szkoda, że nie polecacie żadnych procesorów i smartfonów. To jednak często kupowane rzeczy na prezent.
 • Mikellle

  2013-12-08 23:09:50

  Do mnie przemówił routr TP Linka wiec chyba sobie sprawie pod choinke.
 • Storm

  2013-12-09 11:09:42

  Coolery Noctua rzeczywiscie bardzo dobre, sam mam mniejszego i cisza nastała. Polecacie dziwne lapki, ale to już nie moja sprawa:P
 • Jaro070

  2013-12-14 21:07:30

  Polecanie Radków 7750 oraz 6570 jest lekko nie na miejscu.

Komentarz 5


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...