» załóż konto» przypomnij hasło

Inteligentny Zamek i Klucze – rozwiązanie od Netatmo dostępne w Polsce od czerwca

Autor: Ireneusz Rak | Źródło: informacja pras. | Data: 2024-06-24 14:46:59

A A A | Wejść na stronę 352 | Komentarzy 0

Inteligentny Zamek i Klucze – rozwiązanie od Netatmo dostępne w Polsce od czerwca

Netatmo rozszerza swoją gamę produktów, prezentując Inteligentny Zamek i Klucze. Zapewnią one nie tylko bezpieczniejszy, ale też bardziej elastyczny dostęp do mieszkania. Francuski producent smart home zastosował w nowym urządzeniu antywłamaniową konstrukcję oraz w pełni szyfrowaną komunikację Bluetooth i klucze NFC. Produkt jest już dostępny w sprzedaży w Polsce.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Inteligentny Zamek spełnia wymagania gwarantujące najwyższy poziom mechanicznego i elektronicznego bezpieczeństwa, zgodnie z normą EN15684. Został on opracowany tak, aby chronić użytkowników przed fizycznymi próbami włamania, takimi jak otwarcie zamka wytrychem, przewiercenie, wyrwanie, przecięcie czy wybicie. Cylinder zaprojektowany w całości przez firmę Netatmo wykonano ze stali nierdzewnej o wysokiej wytrzymałości i wzmocniono podkładką zapobiegającą przewierceniu oraz trzema kołkami zabezpieczającymi, zapewniającymi zwiększony poziom ochrony.

Inteligentny Zamek zaprojektowano również tak, aby opierał się próbom włamania za pomocą komputera, dlatego nie jest on podłączony do Internetu. Drzwi można otworzyć jedynie z bliskiej odległości za pomocą smartfonu dzięki bezpiecznej i w pełni szyfrowanej komunikacji Bluetooth lub za pomocą Inteligentnych Kluczy NFC. Urządzenie wyposażono również w system Secure Element – tylko jeden, niepowtarzalny i chroniony komponent zintegrowany z każdym zamkiem może zatwierdzić wszystkie czynności otwierania, zamykania i dodawania nowego klucza.

Dwie wiodące firmy z branży bezpieczeństwa IT poręczyły za inteligentny zamek. Francuska firma Synacktiv, pionier w dziedzinie bezpieczeństwa ofensywnego, dołączyła do zespołów Netatmo na wczesnych etapach opracowywania inteligentnego zamka, aby przetestować jego architekturę techniczną, przeanalizować każdą linię kodu i poszukać potencjalnych luk w zabezpieczeniach. Zarówno zamek, jak i inteligentne klucze wykorzystują nowoczesne techniki i algorytmy kryptograficzne, aby chronić produkt przed włamaniem. Zapewniają one poziom bezpieczeństwa podobny do kart bankowych lub paszportów biometrycznych. W Niemczech produkt został certyfikowany przez AV-Test, niezależny niemiecki instytut badawczy zajmujący się bezpieczeństwem IT: „Netatmo Smart Lock i jego klucze okazały się wzorowe w naszych testach i we wszystkich istotnych obszarach testowych – jego solidna konstrukcja w połączeniu z bardzo dobrą implementacją ochrony danych nie pozostawia miejsca na krytykę. Dlatego z przyjemnością przyznaliśmy certyfikat Approved IoT Product”.

 

Łatwa instalacja „zrób to sam”

Smart Door Lock jest kompatybilny z drzwiami wyposażonymi we wkładkę euro o grubości do 10 cm. Instalacja zajmuje zaledwie kilka minut i wymaga wymiany jednej śruby. Narzędzie do sprawdzania kompatybilności jest również dostępne na stronie internetowej Netatmo.

 

Dostęp możliwy dzięki Inteligentnym Kluczom…

Inteligentny Zamek Netatmo można zamknąć i otworzyć przy pomocy Inteligentnego Klucza, używając go jak tradycyjnego rozwiązania. Dzięki temu domownicy nie zmieniają swoich przyzwyczajeń, a dostęp do domu mają również te osoby, które nie korzystają smartfonu, jak na przykład dzieci czy osoby starsze.

Inteligentne Klucze opierają się na certyfikowanej technologii NFC i są chronione złożonymi metodami kryptograficznymi, co sprawia, że są niemożliwe do podrobienia, a w przypadku utraty lub kradzieży można je dezaktywować za pomocą aplikacji Home + Security.

W zestawie znajdują się trzy klucze, jednak w tej samej aplikacji do swojego Inteligentnego Zamka można dodać dowolną ich liczbę, zależnie od potrzeb. Dodatkowe klucze można zamówić w sklepie internetowym Netatmo.

Ponadto, jeden Inteligentny Klucz można zintegrować z kilkoma Inteligentnymi Zamkami naraz. Jeżeli w domu znajduje się więcej niż jedno wejście, użytkownik może w ten sposób ograniczyć liczbę kluczy. Instalacja urządzenia trwa zaledwie kilka minut: wystarczy wymienić zwykłą śrubę i gotowe.
…a także przy pomocy smartfonu

Możliwe jest także zablokowanie lub odblokowanie drzwi wyposażonych w Inteligentny Zamek Netatmo, używając smartfonu i aplikacji Home + Security. W chwili wyjazdu na urlop użytkownik nie musi już chować kluczy ani oddawać ich sąsiadowi, aby nakarmił kota czy podlał kwiaty: może wysłać zaproszenie z aplikacji Home + Security, udzielając tymczasowego dostępu, który można odwołać w dowolnym momencie. Goście uzyskają dostęp do mieszkania za pomocą własnego smartfonu, pobierając aplikację przeznaczoną do uzyskiwania uproszczonego dostępu: Home + Guest. Nie będzie wtedy konieczne tworzenie konta ani hasła.

 

Rok samodzielnego działania i zasilanie awaryjne

Bateria Inteligentnego Zamka zapewnia ponad rok działania. Użytkownik otrzyma powiadomienie na smartfonie, gdy będzie zbliżał się czas wymiany baterii. W razie całkowitego rozładowania Zamka możliwe jest podłączenie zasilania awaryjnego przez micro-USB, co pozwala na tymczasowe aktywowanie Zamka, dając czas na wymianę baterii i zapewnienie sobie spokoju na kolejny rok.

Kompatybilność i scenariusze z innymi inteligentnymi urządzeniami

Inteligentny Zamek Netatmo jest kompatybilny z Apple Home, umożliwiając tworzenie inteligentnych interakcji z innymi kompatybilnymi produktami. Na przykład użytkownik może zaprogramować automatyczne włączanie się światła w wejściu w chwili odblokowywania drzwi wejściowych.

Cena i dostępność
Inteligentny Zamek i Klucze są dostępne w sklepach od 21 czerwca 2024 roku. Poszczególne elementy można nabyć w cenie:
• Inteligentny Zamek i Klucze: 1629,99 zł
• 3 Inteligentne Klucze: 449,99 zł
• 1 Inteligentny Klucz: 179,99 zł
• Zestaw Przedłużający 45mm: 139,99 zł
• Zestaw Przedłużający 50mm: 139,99 zł

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2020

  Konkurs świąteczny 2020

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...