» załóż konto» przypomnij hasło

FSP NB H 110 W – rzut oka na uniwersalny zasilacz do laptopów

Autor: Michał Jankowski | Data: 2017-11-17 16:59:18

A A A | Wejść na stronę 7565 | Komentarzy 1

FSP NB H 110 W – rzut oka na uniwersalny zasilacz do laptopów

Firma FSP posiada w swojej ofercie uniwersalne zasilacze komputerowe o oznaczeniu NB H. Ich bardzo ważną cechą jest posiadanie portów SuperSpeed USB 3.0. My do testów otrzymaliśmy model o mocy 110 W, który z jednej strony jest źródłem zasilania do laptopów, a z drugiej pozwala na podłączenie dodatkowych urządzeń z interfejsem USB. Jeżeli jesteście ciekawi czy sprzęt ten jest warty uwagi to zapraszamy Was do krótkiej recenzji tego urządzenia.

Spis treści

Zasilacz przyjechał do nas zapakowany w biało-niebieskie pudełko, na którym umieszczono liczne informacje o tym modelu. W komplecie poza samym urządzeniem znajdujemy także siedem końcówek, dzięki którym ma być zapewniona jak największa kompatybilność z komputerami przenośnymi Acera, Asusa, Della, HP, Lenovo, Toshiby, a także innych producentów. Poza tym mamy tutaj trzy kable, które mają zapewnić przepływ prądu i działanie wspomnianych wcześniej portów USB 3.0. Nie zabrakło także skróconej instrukcji obsługi.

FSP NB H 110

FSP NB H 110

Zasilacz uniwersalny, jak sama nazwa wskazuje pozwala na rozwiązanie problemu posiadania kilku komputerów przenośnych z różnymi wtyczkami. Jest on wykonany bardzo podobnie do innych urządzeń tego typu. Jakość zastosowanych materiałów nie budzi jakichkolwiek zastrzeżeń. Mamy osobno podpinany przewód dwużyłowy. Dodatkowo mamy kabel z miejscem na końcówki, których jest w komplecie aż siedem. Każda z nich ma inny kolor, a w instrukcji znajdziemy zapis do czego pasuje.

FSP NB H 110

FSP NB H 110

Model NB H 110 wyposażony jest w trzy porty USB 3.0. Jego maksymalna moc wyjściowa to 110 W - 95 W może pobierać laptop, a 15 W przeznaczono na porty USB. Jego sprawność wynosi 87%. Co prawda w przypadku zasilaczy uniwersalnych nie ma certyfikatów 80Plus, ale to odpowiadałoby nawet 80+ Gold lub Silver. Oczywiście nie bez znaczenia jest też obecność wszelkich zabezpieczeń, mających chronić nie tylko o nasz zasilacz, ale także o to co najważniejsze. czyli o laptopa – OPC, OVP, SCP oraz OTP.

FSP NB H 110

FSP NB H 110

FSP NB H 110

Wymiary zasilacza to 159 x 66.7 x 34.5 cm, a jego waga wynosi 403 gramy. To bardzo dużo, a jeżeli przypomnijmy sobie, że kiedyś zasilacze właśnie dobierało się na podstawie wagi, to ta jednostka miałaby wzięcie. Oczywiście mówimy to z przymrużeniem oka, ale ponad 400 gramów to więcej niż w przypadku niemarkowych konstrukcji. Dodajmy także, że używanie urządzeń noname może znacznie skrócić żywotność akumulatorów w naszym komputerze co wygeneruje nam dodatkowe, niepotrzebne koszty.

FSP NB H 110

FSP NB H 110

FSP NB H 110

FSP NB H 110

Testy zasilacza dokonaliśmy na wydajnym laptopie gamingowym Acer Predator Helios 300 z procesorem Intel Core i5-7300HQ. Na czas testów wyjęliśmy baterię z komputera. Pomiary dokonywaliśmy na jednostce nieobciążone i obciążonej za pomocą programu Prime95. Wykonane pomiary wykazały, że pobór prądu przez zasilacz FSP z sieci jest praktycznie taki sam, jak w przypadku oryginalnego zasilacza. Poza tym nie miał on absolutnie żadnych problemów, a końcówka mocno siedziała w gnieździe. Kiedy jednak przypadkiem ją zahaczyliśmy to wypadała z gniazda, co sprawia, że nie musimy się obawiać o uszkodzenie tego elementu naszego komputera.

Podsumowanie
FSP NB H 110 W to bardzo dobra propozycja dla osób, które muszą lub chcą wymienić swój zasilacz. Oferuje on szeroką kompatybilność, dobre wykonanie i szereg zabezpieczeń. Jak dołożymy do tego wysoką sprawność to mamy praktycznie idealny produkt. Warto też podkreślić, że w dobie coraz to cieńszych i mniejszych komputerów przenośnych o ograniczonej liczbie portów USB, które przecież są niezbędne do podłączenia myszki, klawiatury, dysku zewnętrznego itd., właśnie taki zasilacz rozwiązuje wiele problemów. Nie musimy już kupować zewnętrznego hubu USB, który byłby tylko dodatkowym gadżetem na biurku, a także kolejną rzeczą do noszenia ze sobą. Integracja huba USB 3.0 w samym zasilaczu to świetny pomysł. Producent udziela na swój produkt 3 lata gwarancji. Naszym zdaniem to bardzo dobra propozycja w całkiem przystępnej cenie ok. 150 złotych.
Dostępność i cena:

Cena w sklepach na dzień 17.11.2017 r.: 150 złotych

Sprawdź, gdzie najtaniej.

Przyznane wyróżnienia:

 


 
Sprzęt do testów dostarczyła firma:

FSP

be quiet!

http://fsp-europe.com/pl/
Serdecznie dziękujemy.

 •  
 • 1

 •  
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • ~gigosu

  2017-11-19 22:56:19

  To ja już chyba wole jakiś mały, zgrabny hubik na biurku.

Komentarz 1


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...