» załóż konto» przypomnij hasło

BitFenix Enso – test obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2017-12-01 15:48:41

A A A | Wejść na stronę 11574 | Komentarzy 0

BitFenix Enso – test obudowy

Firma BitFenix wprowadziła na rynek nowy model obudowy komputerowej, która pomimo że jest produktem budżetowym to wykorzystuje hartowane szkło i podświetlenie RGB, czyli dwa najpopularniejsze rozwiązania. Nowa seria Enso jest zaprojektowana z myślą o osobach, które cenią sobie nowoczesny styl, a także dobrą funkcjonalność. Jest ona zgodna z AURA Sync (ASUS), ale może także działać bez niego, ponieważ posiada własny kontroler LED RGB. Producent podkreśla zastosowanie beznarzędziowego montażu, dużej przestrzeni na komponenty oraz łatwej aranżacji okablowania. Jeżeli jesteście ciekawi czy model ten jest wart wydania około 369 złotych to zapraszamy Was do lektury!


Tytułowa obudowa przyjechała do nas zapakowana w brązowy karton na którym umieszczono między innymi tabelkę ze specyfikacją techniczną. Urządzenie jest bardzo dobrze zabezpieczone w środku za pomocą folii i styropianu. Dzięki temu przyjechało do nas bez żadnego szwanku. W komplecie znajdujemy skromny zestaw akcesoriów: śrubki montażowe, opaski zaciskowe oraz instrukcję obsługi.

BitFenix Enso

My akurat otrzymaliśmy najnowszy model BitFenixa w kolorze białym. Sprzęt ten jest dosyć lekki, bo waży tylko 7 kilogramów. Ma także dosyć kompaktowe rozmiary 210 x 489 x 454 mm. Rama jest wykonana z mocnej stali SECC. Poza tym część elementów jest plastikowa tj. panele i pokrywy.

BitFenix Enso BitFenix Enso

BitFenix Enso

BitFenix Enso

BitFenix Enso

Obudowa Enso posiada z przodu fabrycznie zamontowane diody LED RGB. Na topie mamy dwa porty USB 3.0 i gniazda audio. Nie zabrakło także przycisku zasilania oraz resetu. Oczywiście producent daje nam także do dyspozycji kontroler diod LED, którym możemy wybrać sześć podstawowych kolorów i trzy animowane tryby. Pomimo tego możemy także podpiąć oświetlenie do płyty głównej kompatybilnej z Aura SYNC. Jak zauważyliście z przodu nie mamy miejsce na napęd optyczny 5,25 cala.

BitFenix Enso

Na górze widzimy dużą perforowaną powierzchnię, na której umieszczony jest utrzymywany przez magnesy filtr przeciwkurzowy.

BitFenix Enso

BitFenix Enso

BitFenix Enso

BitFenix Enso

Panel ze szkła hartowanego o grubości 4 mm jest przeźroczysty, dzięki czemu możemy oglądać swoje komponenty. Można go otworzyć odkręcając cztery gumowe śrubki, a następnie delikatnie pociągnąć panel do siebie. Na przeciwległym boku mamy litą blachę, ponieważ oglądalibyśmy tutaj tylko mało estetyczne kable.

BitFenix Enso

Z tyłu mamy dostępne siedem slotów gniazd rozszerzeń, co oznacza, że możemy zamontować karty graficzne w trybie Crossfire lub SLI. Na dole mamy miejsce na zasilacz, który możemy zamontować wentylatorem ustawionym w dół lub w górę. Możemy zainstalować jednostkę o długości maksymalnej 160 mm.

BitFenix Enso

BitFenix Enso

Na spodzie urządzenia widzimy gumowe nóżki, które zapewniają, że sprzęt stabilnie stoi na biurku. Tłumią one także przenoszenie ewentualnych drgań. Oprócz tego warto odnotować tutaj obecność filtra przeciwkurzowego pod zasilaczem, który jest bardzo łatwo wyciągany z boku, żeby wyczyścić.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...