» załóż konto» przypomnij hasło

Olbrzym w świetnym stylu

Antec P380 – test obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2015-03-27 14:31:44

A A A | Wejść na stronę 36802 | Komentarzy 3

Antec P380 – test obudowy

Po raz pierwszym model P380 firmy Antec mogliśmy zobaczyć odwiedzając stoisko tego producenta w czasie targów CES 2015 w Las Vegas. Wtedy jednak nie trudno było ocenić czy model ten został przygotowany należycie. P380 ma być pewnego rodzaju powrotem Anteca do obudów klasy Premium. Mamy tutaj minimalistyczny design oraz bardzo dużo miejsca, które pozwoli nam zbudować nawet niewielki serwer plików. Czy model ten, który może zmieścić w środku zarówno płytę główną mini ITX oraz E-ATX, do dziewięciu kart rozszerzeń oraz najdłuższe karty graficzne okaże się produktem bezkompromisowym? Sprawdziliśmy to.


Pokaż specyfikację

Dane techniczne obudowy Antec P380
Obsługiwane płyty główne E-ATX, ATX, SSI-CEB, microATX, Mini-ITX
Maksymalna długość karty graficznej 465 mm
Maksymalna wysokość chłodzenia na procesor 180 mm
Miejsce na zasilacz 1x standardowy typu ATX
Zewnętrzne zatoki 5,25 cala (Slim) 1 sztuka
Wewnętrzne zatoki 3.5 cala 8 sztuk
Wentylatory zainstalowane fabrycznie 2x 140 mm
Miejsca na dodatkowe wentylatory 2x 140 mm
Przód obudowy USB 2.0 2 sztuki, USB 3.0 2 sztuki, Audio 2 sztuki
Tył obudowy sloty na karty rozszerzeń (graficzne, muzyczne, itd….): 9 sztuk
Tylne otwory na węże od chłodzenia wodnego 2 sztuki
Wymiary obudowy (szerokość x wysokość x głębokość): 224 x 555 x 557 mm

Obudowa Antec P380 już na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo dobrze – jest duża, ciężka i dobrze wykonana. Z lewej strony mamy duży panel z przeźroczystym oknem, które świetnie ukazuje wnętrze naszego komputera. W komplecie otrzymujemy dosyć skromny zestaw dodatków.

Antec P380

Właśnie na bocznej ścianie, w prawym górnym rogu umieszczono panel I/O, co jest rozwiązaniem bardzo rzadko spotykanym. Mamy tam dostęp do party portów USB 3.0, pary USB 2.0 oraz gniazd audio. Przyciski power i reset umieszczone są na froncie. Co ciekawe panel wejścia/wyjścia możemy przemontować, tak, aby znalazł się z drugiej strony. Rozwiązanie to pozwala dopasować P380 do naszych potrzeb i ustawienia obudowy na biuru względem użytkownika.

Antec P380

Antec P380

Prawy panel boczny jest wykonany z litej blachy. Do góry podobnie, jak z drugiej strony mamy liczne otwory wentylacyjne, które mają zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza.

Antec P380

Antec P380

Antec P380

Przedni panel jest bardzo prosty w swojej budowie, ale zarazem niezwykle elegancki. Został on w całości pokryty aluminium, a jego krawędzie są odpowiednio zaokrąglone, co sprawia, że cała bryła nabiera oryginalnego kształtu. Na dole umieszczono duże logo firmy Antec. Od dołu mamy dostęp do filtru przeciwkurzowego, który możemy łatwo wysunąć, co pozwala na jego wyczyszczenie.

Antec P380

Antec P380

Kiedy odwrócimy P380 to zobaczymy rozbudowany tył obudowy. Na samej górze możemy zobaczyć dwie szybkośrubki, które utrzymują górny panel. Po ich odkręceniu mamy dostęp do dwóch wentylatorów 140 mm, które tutaj zainstalowano. Każdy z nich wyposażony jest w przełącznik do regulacji prędkości obrotowej. Poza tym jest tutaj wystarczająco dużo miejsca, żeby pokusić się o zamontowanie chłodnicy 240 lub 360 mm. Warto dodać, żeby kompletnie zdjąć górny panel to należało by usunąć kable, które prowadzą z panel I/O do wnętrza obudowy. Bez tego możemy tylko odchylić tę część P380.

Antec P380

Poza tym z tyłu mamy miejsce na panel I/O płyty głównej, dziewięć slotów na karty rozszerzeń oraz zasilacz montowany na dole. Umieszczono tutaj także preinstalowany wentylator 120 mm oraz dwa otwory do przeprowadzenia wężyków chłodzenia wodnego. Te przykryte są gumowymi zaślepkami.

Antec P380

Górny panel został również w całości wykonany z litego kawałka blachy.

Antec P380

Na spodzie widzimy cztery gumowe nóżki, które utrzymują dobrze obudowę i zapobiegają jej przypadkowemu przesuwaniu. W dodatku odpowiednio tłumią drgania. Pod zasilaczem widzimy powierzchnię perforowaną, która pozwala na zamontowanie PSU wentylatorem skierowanym do dołu. Oczywiście nie zabrakło tutaj filtra przeciwkurzowego. Co ciekawe jest on wsuwany z boku i nie znajduje się bezpośrednio pomiędzy obudową, a biurkiem, a pomiędzy zasilaczem, a obudową. To bardzo rozsądne rozwiązanie, którego brakuje nam w innych konstrukcjach, które testujemy. Duży plus dla Anteca.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • ~franek

    2015-03-31 12:15:08

    Bardzo ładna, fajny patent z napędem optycznym. Myślę że jak będę zmieniał anteca 300, to właśnie to sobie kupie. Szkoda tylko że nie ma wersji bez okna za to jeszcze cichszej.
  • JegoMosc

    2015-03-31 12:17:38

    800zł za obudowę do kompa... ale ja jestem nieczuły na estetykę... dla mnie to może być sześcian z szarego plastiku
  • ~dasir

    2015-03-31 20:57:35

    Chętnie bym sobie postawił full Tower obok biurka ale niestety z wiekiem jakoś ubywa miejsca na elektronikę a przybywa babskich kosmetyków i zabawek...

Komentarz 3


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...