» załóż konto» przypomnij hasło

Dwa Geforce'y na jednego Radeona...

Test porównawczy GTS 450 vs HD 5770

Autor: Michał Mroziński | Data: 2010-12-21 23:47:37

A A A | Wejść na stronę 90366 | Komentarzy 7


Sanctuary demo pokazuje co może nowy API Microsoftu. Niestety zanim zobaczymy te efekty w grach jeszcze sporo wody upłynie w Wiśle (chociaż biorąc pod uwagę ewentualne roztopy na wiosnę, to może jednak nie aż tyle).

GTS450 vs HD 5770

Zaskoczeni? A nie powinniście być. Od premiery układów opartych o architekturę Fermi wiadomo, że te karty graficzne mają całkiem wydajne tessalatory (w przyciwieństwie do rywali spod znaku ATI/AMD (obecnie już tylko AMD). Ponownie nie ma knok-out'u, ale zwyciestwo przypadka kartom Zielonych (Zielonych – Zielonych, a nie Zielonych dawniej Czerwonych ;-) ).

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • typhex

    2010-12-22 12:03:57

    Ubogo gier w testach, a szkoda. Myślałem, że w teście będą zawarte jakieś najnowsze tytuły i będzie więcej gier. Poza tym ok.
  • Mikellle

    2010-12-22 12:39:53

    Dokładnie, trochę mało testów. Wynik również nie zaskakuje. Mi się podoba ten Leadtek ;)
  • Kamirp

    2010-12-22 17:11:50

    Troszkę kiepsko, można było zrobić więcej testów :(
  • narzedzia_pozycjonera

    2010-12-22 17:21:19

    Jako były tester kart graficznych pozwolę sobie na kilka uwag dotyczących tego artykułu. Po pierwsze testu kart graficznych nie wykonuje się przy procesorze, który może ograniczać kartę. W Twoim przypadku mała ilość cache ogranicza GF. Wyniki testów nam nic nie dają. Ponadto swoją niewiedzę pokazałeś w podsumowaniu gdzie napisałeś, że Hawk nie jest fabrycznie podkręcony... a właśnie, że jest i radzę Ci to sprawdzić. Brak testów OC, mała liczba ogólnych testów, słabe fotografie. Kiepsko, ale pisz dalej każdy na początku popełnia sporo błędów.
  • Irwander

    2010-12-22 17:25:08

    @up, popieram. Praktyka czyni mistrza :) BTW, fajne karty ;)
  • waldi91

    2010-12-22 20:10:29

    Macie racje w tych uwagach. Platforma testowa jest za słaba o czym wspomniałem (z Mateuszem myślimy nad tym fantem)... Co do ilości testów, to wierzcie mi, że po awarii zasilacza testy stały się męczarnią ze względu na wysypywanie się OS'a i generalnie kompa (prawdopodobnie dostała płyta lub RAM rykoszetem). Do artu trafiły te wyniki, które mogłem powtórzyć i zweryfikować. Z kartą MSI - fakt gafa z mojej strony (zajrzałem teraz na screen'a z GPU-Z: zamiast 850MHz ma 875MHz na rdzeniu). Generalnie był to ostatni (mini i ogólnie) artykuł na tej platformie. Następne będą na innym, bardziej życiowym sprzęcie. W kwestii gier z chęcią wysłuchamy Waszych propozycji testów. Będzie to doskonała okazja żeby stworzyć metodologię najbardziej dopasowaną do Waszych oczekiwań. Za chwilę założę temat na forum i czekam na Wasze propozycje co do testów.
  • samsam

    2010-12-23 21:44:55

    Szkoda, że zasilacz odszedł do krainy wiecznych napięć... Małe propozycje testów, sądzę, ze się przydadzą: Lost Planet 2 http://downloads.guru3d.com/Lost-Planet-2-Benchmark-download-2607.html DX 9,11
    STALKER: Zew Prypeci http://downloads.guru3d.com/S.T.A.L.K.E.R-Call-of-Pripyat-benchmark-download-2433.html DX9,10,11
    Alien vs Predator http://downloads.guru3d.com/Aliens-vs.-Predator-DirectX-11-Benchmark-Tool-download-2553.html tylko DX 11
    Demko Crysisa też nie byłoby głupim pomysłem ;)

Komentarz 7


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...