» załóż konto» przypomnij hasło

Szczupła pogodynka na zimowe wieczory…

Recenzja HTC Touch HD2

Autor: Sebastian Frątczak | Data: 2010-03-23 20:24:56

A A A | Wejść na stronę 86544 | Komentarzy 6

Recenzja HTC Touch HD2 Rok 2010. Dokładniej- styczeń. Cały nadwiślański kraj ogarnęła mroźna i bezwzględna zima. Ulice, podwórka, dachy, samochody- wszystko to zasypane śniegiem, w niektórych miejscach warstwą o grubości nawet kilkudziesięciu centymetrów. Temperatury niebezpiecznie zbliżają się do dolnej granicy skali naszych zaokiennych termometrów. Tak… To właśnie w takich warunkach przyszło mi testować HTC Touch HD2. Człowiek wracający do domu, zmarznięty na kość, chciałby jak najprędzej zaznać ciepła w swoich czterech ścianach. Zapomnieć o tym, co dzieje się poza ich granicami. W końcu do pełnego arktycznego widoku brakowało w pewnym momencie już tylko pingwinów przechadzających się pod oknami i polarnego misia, usiłującego upolować coś w przydomowym stawie. Zadowolony ściągam grubą warstwę odzieży, pędzę jak oszalały w kierunku kominka, by ogrzać choćby ręce, wyciągam telefon w celu sprawdzenia wiadomości i… O nieznośnej pogodzie nie dane mi będzie zapomnieć. Dlaczego? Zapraszam do lektury!


Gdy po raz pierwszy moje oczy ujrzały ten telefon, standardowo i odruchowo mój mózg zaczął zabawę w skojarzenia. Początkowym było porównanie go do glazury. Nie oznacza to wcale wątpliwego stanu mojego umysłu- po prostu gdyby postawić koło siebie kilka tych urządzeń, wyglądałyby jak kafelki w łazience. HTC Touch HD2 jest płaski (11 mm), przedni panel tworzy gładką, lustrzaną powierzchnię. Stąd może kolejne skojarzenia miały charakter kulinarny- przed oczyma ukazywały mi się naleśniki, placki ziemniaczane i inne spłaszczone potrawy. Sam telefon może nie jest apetyczny, ale jak najbardziej atrakcyjny. Duże wrażenie robi ogromny wyświetlacz pojemnościowy (4,3 cala) i wspomniana, tytułowa szczupłość…
HTC Touch HD2
HTC Touch HD2
HTC Touch HD2
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • Mateusz

  2010-03-24 17:15:22

  Zdjęcia pierwsza klasa:) Sam pomysł z takim podziałem recenzji również na plus. Telefon bardzo mi się spodobał, jednak cena kolejny raz zabija marzenia...
 • Kamil_K

  2010-03-24 20:00:24

  Fantastycznie, pomysłowo, gratulacje!!! Szkoda, że testowana aktualnie przeze mnie Xperia X2 nie zasługuje na tyle pochwał ;).
 • maciek

  2010-03-24 21:47:53

  Same zdjęcie zwaliły mnie z nóg... dobra przesadziłem, był wspaniały pomysł i jest identyczne wykonanie. Reszta także zasługuje na plusy.
  A sam telefon, nie potrafię się przyzwyczaić i oglądać filmów na telefonie. Ja potrzebuję dużego wyświetlacza, a nie 4" popierdułki.
  Cienki, ładnie wykonany... dość tego słodzenia. Do kieszeni się nie mieści, jako nawigacja nie pociągnie (wkładanie go do uchwytu, wyciąganie, zapominanie o nim, ciągłe ładowanie itp). Zmieści się w damskiej torebce ?
  Konstruktorzy przedobrzyli i nie wyszło z tego nic dobrego.
  Poza tym wszystkim co napisałem cena jest zupełnie nie adekwatna (za wysoka) co do możliwości urządzenia. Nie ma w "nim" nic nowego, innowacyjnego w porównaniu z innymi modelami.
  Przerost formy nad treścią.
 • trainspotter

  2010-03-24 22:37:35

  Dziękuję za tak pozytywne komentarze, miło, gdy nasze starania są doceniane. :)

  Mateusz- cena rzeczywiście jest wysoka, i raczej gwałtownie nie spadnie. Mimo to uważam, że warto. Oczywiście, jeśli ktoś ma ochotę wydać tyle na telefon. ;)

  Kamil- dzięki! Każdy telefon ma swoje dobre i złe strony; wydaje mi się, że producenci nie wypuścili jeszcze idealnej komórki nie dlatego, iż nie potrafią takiej stworzyć. Po prostu nie mogliby wówczas sprzedać kolejnych modeli, gdyż nikt nie chciałby zmieniać idealnego urządzenia. ^^

  Looos- niestety, mój telewizor nie dostarcza mi takiej mobilności, by móc za jego pomocą oglądać filmy w podróży. :D Tak serio- miniaturyzacja ma swoje plusy, jak i minusy. Tym pierwszym jest niewątpliwie wspomniana wyżej mobilność. A wyświetlacz jest moim skromnym zdaniem idealny, naprawdę spora powierzchnia. Mimo, że wypycha kieszeń, to mieści się do niej, nie wystaje. ;) Tym bardziej do nadmienionej przez Ciebie "damskiej torebki".
  Zbyt surowo oceniasz ten model; to świetny sprzęt, który szczerze polecam każdemu pytającemu o niego.

  Pozdrawiam serdecznie!
 • roboss

  2010-05-25 10:52:35

  Soczysta recenzja, pięknego telefoniku na jaki mnie nie stać - Brawo, aż ślinka leci. Moja ocena za wygląd 9/10 - jednak te guziczki mogły być troszkę inne, np. też błyszczące.
 • ~andrzej

  2012-02-27 18:26:19

  Nie zgadzam się co do wi-fi, stwierdzam raczej że siła sygnału jest po prostu słaba w Pańskim domu. Korzystam z Wi-Fi na uczelni, nawet kilkadziesiąt metrów od niej i nie mam problemu, tak samo w różnych hotspotach i tym podobnych miejscach.
  Osobiście wgrałem androida bo niestety windows mi nie leżał.

Komentarz 6


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum