Nowość dla mniej wymagających
GeForce 9500 GT
Spis treści
Drugi model nie został zapakowany w aż takie pudło, co najwyżej malutkie pudełeczko w typowych dla Zotac’a żółtych barwach. Lecz zmieniła się postać, nie jest to już smok, czy złoty mięśniak prezentujący moc karty, ale mała panienka… i od razu wiadomo, że mamy do czynienia ze słabszym akceleratorem. Kilka danych po prawej stronie i nazwa modelu, a z tyłu krótka notka. Kartonik jest równie lichy jak u Asusa.
A w środku… lepiej, dużo więcej niż u konkurenta. Zotac wyposażył nas w:
- kartę Zotac GeForce 9500 GT ZONE Edition
- płytkę ze sterownikami
- trzy instrukcje
- przejściówkę DVI-HDMI
- przejściówkę DVI-D-Sub
- kabel S/PDIF
- kabel pozwalający na podłączenie karty do telewizora
- naklejkę z logiem Zotac’a
W porównaniu do poprzednika bardzo dobre wrażenie. A na dodatek dostaliśmy naklejkę :)
Zotac wydał kilka modeli kart GF 9500 GT, my dostaliśmy ZONE Edition, czyli model z pasywnym chłodzeniem. Karta od razu wpada w oko, ogromny aluminiowy radiator wygląda doskonale. „Jeżyk” jeszcze górą przechodzi na tył karty, co wygląda jeszcze fajniej, no a przy tym schładza nasz akcelerator. Dzięki zastosowaniu owego chłodzenia, Zotac w zupełności wyeliminował hałas związany z pracą karty. Długość całej karty wynosi około 16 cm, a więc jest malutka w porównaniu do najwydajniejszych modeli i krótsza od Asusa. Dodatkowo, dzięki cyfrowemu wejściu audio S/PDIF, do którego podłączamy naszą kartę dźwiękową, możemy poprzez złącze HDMI wysyłać równocześnie sygnał audio i wideo. Oprócz tego do naszej dyspozycji oddano podwójne wyjście dual-link DVI (HDMI), z możliwością przesyłania materiałów zakodowanych w standardzie HDCP. Na tylnym śledziu karty znajdziemy trzy wyjścia: jedno wyjście video i dwa wyjścia DVI. Niestety nie ma tu tak jak u Asusa, wyjścia HDMI, ale na szczęście są przejściówki.
Asus również został wyposażony w 512 MB pamięci DDR3. Jest to karta referencyjna, więc częstotliwość taktowania pamięci wynosi 800 MHz (1600 MHz efektywnie), taktowanie rdzenia pozostawiono na poziomie 550 MHz, a Shaderów 1375 MHz. No i niestety, ale domyślam się w tym momencie, która z kart uzyska lepsze wyniki w testach, Wy na pewno też już wiecie, ale zapraszam dalej.
Warto przeczytać:
Do góry
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze