» załóż konto» przypomnij hasło

Artykuł promocyjny

CISS INKSYSTEM - co to jest?

Autor: Inksystem.pl | Data: 2012-05-21 00:00:01

A A A | Wejść na stronę 62702 | Komentarzy 17

CISS INKSYSTEM - co to jest? CISS, czyli System stałego zasilania atramentem dziś wykorzystywany jest we wszystkich sferach, gdzie rządzi drukarka atramentowa: szkolnictwo i edukacja, biznes, druk i poligrafia, druk w celu prywatnym. Jeszcze kilka lat temu prawie nikomu niewiadoma abrewiacja (CISS) obecnie jest dobrze znajoma każdemu, kto pracuje z urządzeniami drukującymi. Zapewniając widoczną oszczędność wydatków przy niezmiennie wysokiej jakości druku, CISS staje się numerem jeden, niezbędnym elementem w świecie materiałów do druku. Po więcej informacji zapraszamy do dalszej części artykułu.

W porównaniu z oryginalnymi kartridżami pojemność których zwykle stanowi 7,5 ml., CISS ma zewnętrzne pojemniki do atramentu pojemnością 100 ml, co pozwala znacznie zwiększyć ilość wydruku przy zmniejszeniu ceny każdej odbitki.

System stałego zasilania atramentem przedstawia sobą specjalne kartridże podobne do oryginalnych, które są instalowane na ich miejsce. Kartridże CISS są połączone z pojemnikami zewnętrznymi elastycznymi rurkami sylikonowymi do podawania atramentu.

Atrament Państwo mogą dolewać do pojemników nawet w ciągu druku. System stałego zasilania atramentem jest skonstruowany analogicznie do naczyń połączonych i działa w taki sam sposób.

 

Ile można zaoszczędzić używając CISS?

Oszczędności są osiągalne kosztem tego, że używając CISS kupujecie Państwo tylko atrament alternatywny. W przypadku oryginalnych materiałów eksploatacyjnych, za każdym razem Państwo wydajecie pieniądze nie tylko na atrament, który zazwyczaj nigdy całkowicie się nie zużywa i wyrzuca się wraz z kartridżem, ale i na kartridże, wartość których daje wszelkie podstawy sądzić, że producent wlewa do kartridży płynne złoto oraz posypuje ich diamentami. Ponadto, system stałego zasilania atramentem pozwala na wykorzystanie wszystkiego atramentu, do ostatniej kropli.

Ciss

Ile atramentu tracisz przy użyciu CISS?

Dla jasności porównajmy koszt druku z CISS do oryginalnych kartridży EPSON używając drukarki EPSON Stylus Photo T50. Obliczenia będziemy prowadzić drukując na arkuszach formatu A4 przy 5% pokryciu arkuszu. Zacznijmy.

Jeden kartridż o pojemności 7,5 ml pozwala na wydrukowanie 350 arkuszy A4 przy 5% pokryciu. Średnia cena kartridża wynosi 55 PLN, czyli cena druku jednej odbitki wynosi 0,157 PLN.

Teraz dokonajmy tych samych obliczeń z atramentem INKSYSTEM:

Jeden pojemnik (100 ml) pozwala na wydrukowanie 4650 arkuszy A4 przy 5% pokryciu arkuszu. Wartość 100 ml atramentu INKSYSTEM stanowi 20 PLN. W taki sposób uzyskujemy koszt wydruku jednej odbitki, który wynosi 0,004 PLN.

Przeprowadziliśmy dość powierzchniowe obliczenia nie biorąc pod uwagę, że w oryginalny kartridż wiele atramentu wydaje na czyszczenie dysz, jak również to, że kartridż nigdy nie opróżnia się całkowicie pozostawiając nieużywane od 15 do 80% (!!!) atramentu.

 

Czy można samodzielnie zainstalować system stałego zasilania atramentem? Czy to jest ciężko?

System CISS można zainstalować samemu krok po kroku za pomocą naszych wideo instrukcji. System CISS jest łatwy w instalacji i nie wymaga specjalnych umiejętności. Ponadto, zawsze możecie skontaktować się z serwisem i uzyskać szczegółowe informacje. Proces instalacji trwa od 30 minut do godziny.
Można wprost skontaktować się z naszym serwisem i zupełnie bezpłatnie uzyskać konsultację specjalistów. Doświadczenie sprawia, że ​​po zasięgnięciu pomocy specjalistów instalacja trwa ok. 10-20 minut.

 

Czy używanie CISS szkodzi drukarce?

Używanie CISS jest absolutnie bezpieczne dla urządzenia drukującego. Wyposażony w kartridże absolutnie identyczne z oryginalnymi, system stałego zasilania idealnie instaluje się na drukarce, nie wymagając żadnych zmian wewnętrznej konstrukcji urządzenia. Oprócz tego system zabezpiecza stabilną pracę i długotrwałą eksploatację drukarki. Dzięki temu, że CISS instaluje się na Państwa urządzeniu jednorazowo, znacznie zwiększa się termin służby głowicy drukującej drukarki:

 • Za rachunek braku wpływów mechanicznych na głowicę drukującą przy częstej zmianie kartridży.
 • Również zmniejsza się ryzyko popadania do głowicy drukującej pęcherzyków powietrza, co zdarza się przy zmianie zwykłych kartridży.

 

Czy po instalowaniu CISS jakość druku staje się gorsza?

Na jakość druku wpływa nie CISS, lecz atrament i papier. Jeżeli wybieracie dobre materiały eksploatacyjne, jakość druku nie będzie gorsza.

 

Do których modeli drukarek pasuje system CISS?

Produkujemy obecnie systemy stałego zasilania atramentem praktycznie do wszystkich urządzeń drukujących od producentów EPSON, Canon, HP, Brother, które powstały w ciągu ostatnich 10 lat. Obejrzeć nasz asortyment Państwo możecie tutaj.

 

CissCiss

CissCiss

Jaka gwarancja na systemy CISS?

Oferujemy dwuletnią gwarancję na wszystkie nasze systemy. Gwarancja pozwala na korzystanie z bezpłatnej obsługi serwisowej w centrach serwisowych firmy.

 

Jakie są minusy używania CISS?

Sam w sobie system nie powoduje żadnych utrudnień w pracy. Przy poprawnym zainstalowaniu i dotrzymywaniu norm eksploatacji CISS nie jest w żaden sposób gorszy od oryginalnych kartridży. Kłopoty mogą się pojawić przy wyborze niejakościowego atramentu, który powoduje zanieczyszczenie głowicy drukującej, jej zepsucie i zepsucie całego urządzenia drukującego. Dlatego wybierając materiały eksploatacyjne należy zwrócić szczegółową uwagę na wybór atramentu.

 

Gdzie można używać CISS?

CISS wykorzystują teraz we wszystkich sferach życia, gdzie są używane atramentowe urządzenia drukujące: w domu, w biurze, w szkole, w studium fotograficznym, w poligrafii. System stałego zasilania atramentem pozwala drukować nie myśląc o cenie kartridży, co zabiezpiecza szerokie wykorzystanie systemów CISS nawet w druku wielkoformatowym.

 

Czym CISS INKSYSTEM różni się od innych?

1. System CISS INKSYSTEM produkowany jest z wysokojakościowego materiału – polikarbonatu, który jest odporny na wysychanie i uszkodzenia. Większość innych systemów jest produkowana ze zwykłego polietylenu, który jest wykorzystany do produkowania strzykawek medycznych.

2. System CISS INKSYSTEM zebrany jest bez sklejek i miejsc lutowania, co przy potrzebie pozwala szybko i bez problemów naprawiać go. Większość systemów mają klejone szwy, które z czasem zaczynają ciec i robią system nie przydatnym do eksploatacji.

3. Dzięki specjalnym wtyczkom silikonowym CISS INKSYSTEM jest hermetyzowany. To gwarantuje bezpieczne transportowanie. Inne systemy tracą atrament przy transportowaniu, ponieważ są wyposażone w zatyczki ze zwyklej gumy, która z czasem zasycha i pęka.

4. Rurki INKSYSTEM są zrobione z elastycznego silikonu i mają większą długość niż standardowe. To pozwala pracować znacznie dłużej przy wysokich obciążeniach.

5. Instalacja CISS INKSYSTEM nie powoduje wewnętrznych zmian drukarki oraz nie wymaga specjalnych nawyków. Instalacja innych systemów często wymaga zmiany wewnętrznej konstrukcji urządzenia drukującego, co powoduje utratę praw gwarancyjnych.

6. Oferujemy dwuletnią gwarancję na wszystkie nasze systemy. Gwarancja pozwala na korzystanie z bezpłatnej obsługi serwisowej w centrach serwisowych firmy.

7. Fabryczny montaż pozwala uniknąć defektów. Wszystkie nasze systemy przechodzą kontrolę jakości na każdym etapie produkowania.

Drukarka zaczyna drukować z przerywanymi paskami po wydrukowaniu 100-200 kartek bez przerwy. Co robić?

Należy dokonać czyszczenia dysz drukujących 2-3 razy i poczekać około 20-30 minut. Powiązane to z tym, że drukarki domowe nie są przeznaczone do wielkiej ilości druku bez przerwy. W tym przypadku należy dawać drukarce odpocząć po każdych 50 odbitkach. Wystarczy 30 minut żeby ciśnienie w drukarce i CISS ustabilizowało się i z dyszy wyszło powietrze, które trafiło dotąd w podczas druku.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • czytelnik18

  2012-05-21 14:22:33

  Nigdy o tym nie czytałem, ale to chyba mój błąd, bo ciekawie się zapowiada...
 • maniekb89

  2012-05-22 09:23:21

  Niektóre modele brother'a mają bardzo tanie katridże, komplet kolorowego i czarnego można kupić nawet za 40zł. Ciekawe jak z tym wychodzi.
 • ~bambo

  2012-05-22 21:09:51

  Jak się zadrukowuje hektary papieru to niezłe rozwiązanie. Mnie na razie wystarcza epson B-510DN.
 • sokolovantony

  2012-05-23 09:09:22

  Potwierdzam. Jakość zdjęć jest rewelacyjna. Używałem do druku tanie chińskie zamienniki i był problem z kolorami, miesiąc temu wreszcie odnalazł porządne tusze w adekwatnej cenie.
 • mirek

  2012-05-23 09:30:11

  A ja już mam taki CISS do swojego Epsona 1400. Drukowanie zdjęć naprawdę się opłaca. Polecam!
 • ~greg

  2012-05-23 10:37:53

  wszystko jest OK ale ludzie-kto pisał ten tekst?! Wygląda to jakby tekst był pisany przez ucznia szkoły podstawowej.Takiego bełkotu dawno nie czytałem.Miejscami miałem wrażenie,że ktoś wział angielski tekst i przepuścił przez google translate :)
 • Warwyko76

  2012-05-23 11:12:33

  Ja bym spróbował :) Można otrzymać jakieś próbki?
 • jerzy_ jerzy

  2012-05-23 19:38:51

  Z doświadczenia wiem, że taki system sprawdza się zarówno w domu, jak i w biurze i nie wymaga dużych nakładów finansowych podczas eksploatacji.
 • evela

  2012-05-23 21:54:20

  My w domu korzystamy z tego właśnie :D
 • miroslawkras

  2012-05-24 04:36:21

  A ja już mam CISS do Epsona P50. Drukowanie zdjęć naprawdę się opłaca. Polecam wszystkim!

zobacz wszystkie komentarze | Komentarz 17


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum