» załóż konto» przypomnij hasło

Wersja Preview

Windows 10 - recenzja nowego systemu

Autor: Krzysztof Podlaski | Data: 2014-10-04 12:19:57

A A A | Wejść na stronę 132413 | Komentarzy 5

Windows 10 - recenzja nowego systemu

Z dniem 1 października 2014 Windows 10 został udostępniony zarejestrowanym w Microsofcie użytkownikom pod tym adresem. Paczka ISO w języku angielskim 64bit-EN-US waży 3,8GB. Dodatkowo Microsoft wyposażył nowe wydanie Preview w funkcję "Windows Feedback", każdy kto wysyła jakieś informacje zwrotne może czuć się będącym częścią programu Windows Insider Program. Co ciekawe możemy na wysłane przez nas zgłoszenie dostać notyfikację czy rozwiązanie poskutkowało od kogoś z Microsoftu. Dodam że nie używałem długo Windowsa 8 ani 8.1 więc nie przyzwyczaiłem się do wszystkich ich zalet ale i wad. Nie byłem też zwolennikiem zmuszania użytkowników do pracy w nowym interfejsie, czym innym jest umożliwienie czyli danie wyboru a czym innym wymuszenie nowego sposobu pracy z systemem na milionach ludzi którzy chcąc być produktywni, korzystają głównie z klawiatury i myszy a nie z ekranu dotykowego. Te funkcje powinny istnieć i koegzystować w zgodzie.

Windows'a 10 postanowiłem zainstalować na starszym laptopie, wyposażonym w dwurdzeniowy procesor Core 2 Duo P8600 2,4GHz wraz z 4 GB RAM i SSD Samsunga 830 128GB. To czternastocalowy laptop z matrycą o rozdzielczości 1440x900. Starszy sprzęt, ale ciąglę bardzo dobrze funkcjonujący. Z nietypowych urządzeń w nim jest czytnik kart smart card, kamerka i może coś jeszcze się znajdzie. Nie powinno być problemu ze sterownikami dla tego komputera. Zintegrowana karta graficzna Intela powinna mieć sterownik stabilny jak skała. Brak innych nietypowych dodatków.

Ciekawi mnie jak laptop który działa na w pełni zaktualizowanej Viście 32bit będzie działał na Windows 10.Czy będzie on działał szybciej? Czy 1440x900 pikseli będzie lepiej zagospodarowane? To się okaże.
Wszystko poszło w 9 minut. I wszystko gotowe, tym razem jednak podczas instalacji pytani jesteśmy o konto użytkownika Microsoft, i po podaniu tego konta , to na nie logujemy się po następnym restarcie komputera.

Windows 10 Preview

Po podaniu konta, musimy na innym komputerze odebrać kod tymczasowy, potwierdzający że to nasze konto i że staramy się zalogować.

Windows 10 Preview

Windows 10 Preview

System uruchamia się bardzo szybko, wręcz błyskawicznie. Wszystko poszło bardzo szybko, gładko. Pozostała konfiguracja sieci WiFi. I już. Ach .. .zapomniałbym, ściągnąć FireFoxa. Teraz gotowe.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • Sławekpl

  2014-10-04 23:41:32

  polecam przeczytać zanim się to coś zainstaluje
  http://twojepc.pl/news31780/Windows-10-Technical-Preview-szpieguje-uzytkownikow.html
 • Vroya

  2014-10-06 09:57:34

  Mam od dwóch godzin na swoim komputerze. Wszystkie sterowniki do tej pory się zainstalowały bez problemu, łącznie ze sterownikiem karty graficznej. Jednak Avast nie zainstalował się, bo nie ma zgodności z Technical Preview. System 64 bitowy na 4GB RAM działa szybko i płynnie. Menu start podoba mi się, jak i wygląd okienek. Ja jestem zadowolony.
 • ~piskorz

  2014-10-06 11:17:14

  A ja się do kafli przyzwyczaiłem i uważam wręcz za wygodne. Kwestia gustu, ale zwykle to właśnie gusta o których się wszak nie dyskutuje stanowią materiał na wieloletnie internetowe wojenki.
 • ~atak

  2014-10-06 13:11:43

  Zero jakichkolwiek zmian technicznych, żenujące jest to, że będą wołali pieniądze za tego service packa do Windowsa 8...
 • ~Krzysztof Podalski

  2014-10-06 14:54:38

  W niedzielę miałem już ... pierwszą aktualizację. Nie wiem co zostało zaktualizowane, nie wnikałem jeszcze. Na razie wszystko działa sprawnie. Uprzedzam że są kłopoty z uruchomieniem W10 TP jako VM. Mam nadzieję przekazać jak największy input do Microsoftu, wydaje mi się że jeśli mogę mieć wpływ na system na którym potem przyjdzie mi latami pracować, to chcę ten wpływ mieć. Choćby minimalny.

Komentarz 5


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2020

  Konkurs świąteczny 2020

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum