Czyli o tym jak dobić konkurencję

Radeon HD 5870 i Radeon HD 5850

Autor: Szymon Grzegorczyk | Data: 2009-11-10 00:12:05

A A A | Wejść na stronę 200296 | Komentarzy 5


Ciekawym dodatkiem zwiÄ…zanym z nowymi Radonami jest technologia ATI Eyefinity, pozwalajÄ…ca na wspóÅ‚pracÄ™ nawet 6 monitorów w różnej konfiguracji. OczywiÅ›cie w tym celu trzeba zakupić specjalnÄ… wersjÄ™ karty z szeÅ›cioma wyjÅ›ciami Display Port.
radeon hd 5000
radeon hd 5000
radeon hd 5000
radeon hd 5000
radeon hd 5000
radeon hd 5000
 
A tak to wyglÄ…da w praktyce:
radeon hd 5000
radeon hd 5000
radeon hd 5000
W sieci powoli ukazujÄ… siÄ™ prototypowe modele nowych kart. Ten prototypowy Radeon HD 5870 posiada 2 GB pamiÄ™ci na pokÅ‚adzie i aż sześć portów Mini DisplayPort (zamiast standardowych dwóch portów DVI i HDMI). Nowa karta wyposażona jest w 1600 jednostek cieniowania i po jednym 8- i 6-pinowym konektorze mocy (dwa 6-pinowe w referencyjnych modelach). CzÄ™stotliwoÅ›ci pracy GPU oraz pamiÄ™ci VRAM nie zostaÅ‚y zmienione - odpowiednio 850 oraz 4800 MHz. Nie wiadomo jednak nic o cenie, ani dacie pojawienia siÄ™ karty na rynku.
radeon hd 5000
radeon hd 5000
radeon hd 5000
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • 2009-11-10 12:18:57

    Na jakich taktach był ten i5 750 w trakcie testów bo trochę to dziwne że 5870 jest nieco wolniejszy od 4870 X2.
  • 2009-11-10 13:46:47

    Hmm, procek chyba nie był kręcony. Z tego co widzę 5870 jest porównywalne z 4870 X2, różnice nie są duże, zależy od tytułu i jego silnika. Z ciekawości spojrzałem na serwis TechSpot, który sobie bardzo cenię i tutaj jest podobnie z tymi dwoma kartami: http://www.techspot.com/review/198-ati-radeon-hd-5870-review/page8.html

    Co do testu to jestem pozytywnie zaskoczony, zdecydowanie lepszy niż Szymona poprzednie publikacje. Zdjęcia elegancko wyszły, wykresy wreszcie czytelne. Jeżeli chodzi o karty to... marzenie :)
  • 2009-11-10 15:33:09

    To nic nadzwyczajnego, że 4870 X2 bywa wydajniejszy, czy też porównywalny z HD 5870. Mają bardzo zbliżone architektury GPU, przy czym 5870 ma rzecz jasna DX 11, ale w obecnych testach i tak nie ma z tego pożytku.

    Szymon coraz lepszy, ale akapit o teselacji ciężko mi było zrozumieć :).
  • 2009-11-10 19:57:44

    A jednak macie rację - z reguły 4870 X2 jest minimalnie szybszy - na granicy błędu pomiarowego ale jednak, widocznie może myślałem o innej karcie a mówiłem o tej.
  • 2009-11-19 02:54:35

    Bardzo obszerna i ciekawa relacja z testów. Podoba mi się Twoje podejście do sprawy Szymon. Starasz się dodatkowo zaciekawić czytelnika pewnymi informacjami na temat technologii czy działania kart. Bardzo dobrze, bo głównie dzięki temu mamy szanse poszerzać naszą wiedzą. Jak to mówią, Polak potrafi (nie tylko wypić ;-) ).

    Co do samych ?potworków?, pozostają one w sferach marzeń (właściwie to gdzieś w ich długiej kolejce ;-P )

Komentarz 5


Ostatnio na forum