Dwanaście gryzoni na start...

Przegląd myszek do laptopów

Autor: J. Rombel, M. Androsz i M. Jankowski | Data: 2011-08-28 16:08:44

A A A | Wejść na stronę 171599 | Komentarzy 13


Drugim gryzoniem od Micrososftu jest Comfort Mouse 3000 nad którego obecnoÅ›ciÄ… tutaj dÅ‚ugo siÄ™ wahaliÅ›my, ponieważ jego wymiary i dÅ‚ugość kabla (a nawet jego obecność) nie wskazujÄ…, że jest to myszka przeznaczona dla użytkowników komputerów przenoÅ›nych. Jednak patrzÄ…c na specyfikacjÄ™ tego urzÄ…dzenia trudno zakwalifikować je do jakiejkolwiek innej grupy docelowej. Z pewnoÅ›ciÄ… nie jest to myszka dla graczy, o czym Å›wiadczy rozdzielczość na poziomie 1000 CPI oraz tylko trzy programowalne klawisze (w tym rolka). Trudno mówić tutaj o produkcie przeznaczonym wyłącznie dla kobiet, ponieważ Comfort Mouse 3000 trudno okreÅ›lić „miss piÄ™knoÅ›ci”.

Producent Microsoft
Model Comfort Mouse 3000
Sensor BlueTrack, 1000 CPI
Komunikacja Kabel
Zasilanie Kabel
Zasięg 200 cm
Wymiary 115 x 66 x 34 mm

Myszka ta jest z zewnÄ…trz najnormalniejsza na Å›wiecie. Jej wyglÄ…d, waga i wymiary należą do „typowych”. W stosunku do Express Mouse tutaj otrzymujemy zdecydowanie dÅ‚uższy, bo aż 200 cm kabel z koÅ„cówkÄ… USB. CaÅ‚a myszka zostaÅ‚a wykonana z chropowatego plastiku po bokach i matowego w centralnej części. W okolicach rolki mamy powierzchniÄ™ bÅ‚yszczÄ…cÄ… z logotypem producenta. CaÅ‚ość zostaÅ‚a pomalowana na czarny kolor.

Wierzch CM 3000 jest w jednym kawaÅ‚ku, nie ma żadnego rozdzielenia plastikowej powierzchni ze wzglÄ™du na dwa przyciski gÅ‚ówne. Rolka nie posiada dodatkowych wypustek, za to w caÅ‚oÅ›ci wykonana jest z gumy i ma dosyć wyraźny skok.

Na spodzie myszki mamy dwa Å›lizgacze wygiÄ™te w ksztaÅ‚cie póÅ‚księżyca o bardzo maÅ‚ej powierzchni. Okazuje siÄ™ jednak, że myszka bez problemu pracuje na wiÄ™kszoÅ›ci powierzchni, co jest również zasÅ‚ugÄ… technologii BlueTrack. Oprócz tego w centralnym punkcie umiejscowiono oczko z niebieskim laserem.

Z uwagi, że gryzoÅ„ ten jest najwiÄ™kszy w naszym zestawieniu to praca na nim dla moim sporej wielkoÅ›ci dÅ‚oni byÅ‚a przyjemnoÅ›ciÄ…. DziÄ™ki symetrycznemu ksztaÅ‚towi mogÄ… z CM 3000 korzystać osoby prawo- i leworÄ™czne. Za sprawÄ… chropowatej powierzchni po bokach nasz kciuk i maÅ‚y palec nie zeÅ›lizgujÄ… siÄ™ z myszki nawet w czasie dÅ‚uższych sesji przy komputerze. Niestety Microsoft nie ustrzegÅ‚ siÄ™ również wad w swoim urzÄ…dzeniu. Na pewno trzeba wspomnieć o bardzo gÅ‚oÅ›nym kliku przycisków gÅ‚ównych, który aż irytuje. DokÅ‚adnie odwrotnie pracuje rolka – bardzo cicho (chyba najlepiej ze wszystkich prezentowanych gryzoni).

Cena tego urzÄ…dzenia na dzieÅ„ dzisiejszy wynosi okoÅ‚o 50 PLN. Producent udziela aż 3 lata gwarancji na swój produkt.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • 2011-08-29 00:24:19

    Zabrakło mi trochę firmy Natec, A4Tech i ModeCom...
  • ~Zadowolony

    2011-08-29 08:56:32

    Ja posiadam Logitech M305 Wireless Mouse i stwierdzam, że myszka jest całkiem dobra. niemniej jednak dość droga. ma też pewną konstrukcyjną wadę: ciężko wchodzą do niej akumulatorki (a jeszcze trudniej wyjąć), ponieważ są nieco dłuższe od zwykłych baterii.
  • ~Endju

    2011-08-29 09:46:47

    Ja podobnie korzystam z tego gryzonia. Myszka mała, zgrabna, idealna do laptopa, za sprawą nano odbiornika, którego można nie wyjmować podczas noszenia w torbie/plecaku. Myszka ta nie posiada schowka na odbiornik jak ktoś napisał w innej opinii. Zasięg myszki jest ok 10m co jest bardzo dobrym wynikiem. Myszka pracuje praktycznie na każdej powierzchni. Gryzoń ma jedną wadę, klapka od baterii ma luz co może denerwować, myszka Microsoftu w tej samej cenie robi lepsze wrażenie, jednak po Logitech wiadomo czego się spodziewać:) . Posiadam ją ponad rok i zero problemow.
  • ~elf

    2011-08-29 09:54:45

    A gdzie A4Tech G7-630?: bardzo przyjemna, a przede wszystkim tania mysz, polecam! najlepsza w stosunku jakosc/cena
  • ~arkadisz

    2011-08-29 10:46:32

    Mysz Media-Tech BT MASTER MT1095 jest bardzo udana-dobrze leży w dłoni, mini nadajnik rewelacyjny-nie wystaje zbytnio poza obrys laptopa. Sama myszka dokładna i czuła na każdy ruch. świetnie sprawuje się na różnych gładkich refleksyjnych podłożach jak i na skórzanym obiciu sofy :)scroll bez charakterystycznego klikania umożliwia szybkie przewijanie dokumentów-to bardzo dobry pomysł-możliwość włączenia klikania w razie potrzeby. Użyte materiały wysokiej jakości.
  • 2011-08-29 15:17:43

    JA polecam Logitech M195. Interesowała mnie prosta, tania, ale markowa mysz bezprzewodowa. Oprócz marki i ceny zaletą jest bardzo dobre wyprofilowanie myszki. Bardzo dobrze leży w ręku i bardzo wygodnie można się ją posługiwać.
  • 2011-08-29 15:30:32

    Szkoda, że mi nie przyszło pobawić się tymi myszkami :P Ale dla mnie najlepsza i tak pozostaje Microsoft Wireless Mobile Mouse 4000. Świetnie leży w dłoni. Lekko gumowane boki poprawiają komfort pracy. Działa na prawdę świetnie na różnego rodzaju powierzchni. Zasięg jest wystarczający.
  • 2011-08-29 16:23:13

    A ja mam MT Tiny i też w sumie pasuje, chociaż wymaga przyzwyczajenia. Myszka bardzo mała, ale to jest zaletą jeżeli kupuje się ją do netbooka. Bardzo wygodna i czuła. Szkoda tylko, że nie można zaprogramować kliku scrolla np. do przezutnika dokumentów w Windows 7, ale to już jak kto woli;P
  • ~Calippo

    2011-08-30 14:14:00

    lubię te testy porównawcze, bo akurat chciałbym sobie kupić mysz i ten test w dużej mierze mi pomagał wybrać! dziękuję!

    pozdrawiam
  • 2011-08-31 22:10:12

    Tego Geniusa Ergo to do stacjonarnego komputera bym nawet wybrał.

zobacz wszystkie komentarze | Komentarz 13


Ostatnio na forum