Za walki z bossami w Deus Ex było odpowiedzialne zewnętrzne studio

Autor: Adrian Witkowski | Źródło: CD-Action | Data: 2011-09-19 22:22:07

A A A | Wejść na stronę 1852 | Komentarzy 0

Za walki z bossami w Deus Ex było odpowiedzialne zewnętrzne studio

Przy wiÄ™kszych projektach czÄ™sto studio deweloperskie wspiera inne, zewnÄ™trzne. ByÅ‚o tak też w przypadku Deus Ex: Human Revolution - Bunt LudzkoÅ›ci. Panowie z Eidos Montreal oddali walki z bossami w rÄ™ce studia Grip Entertainment – i to wÅ‚aÅ›nie walki z nimi byÅ‚y uważane za niedopracowane.
Prezes studia przyznał, że prace nad grą były trudne, a co dokładnie stwarzało trudności przeczytacie poniżej:
„Szczere wyznanie: jestem fanem shooterów. OtrzymaÅ‚em to zlecenie wiedzÄ…c niewiele o Å›wiecie Deus Exa. ChÅ‚opaki z Eidosu dali nam projekty postaci, silnik. […] Walki z bossami sÄ… specjalnymi momentami. MieliÅ›my z nimi dwa problemy: po pierwsze musieliÅ›my zaimplementować naszÄ… technologiÄ™ w silnik Deus Ex: Human Revolution – Bunt LudzkoÅ›ci. Po drugie, w samej grze możesz być tym, kim chcesz – możesz mieć jeden, drugi wszczep, takÄ… broÅ„… BalansujÄ…c to wszystko, nie wiesz wiÄ™c, jakim bohaterem bÄ™dzie kierowaÅ‚ gracz, a chcesz dać mu wspaniaÅ‚e doÅ›wiadczenie. Chcesz być wierny wizji projektantów, ale jednoczeÅ›nie chcesz dostarczyć Å›wietne wrażenia. Balansowanie tego byÅ‚o okropnie.”

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Ostatnio na forum