Problemy z poborem mocy modułu G-Sync

Autor: Ireneusz Rak | Źródło: TechPowerUp | Data: 2015-11-12 03:40:36

A A A | Wejść na stronę 2480 | Komentarzy 0

Problemy z poborem mocy modułu G-Sync

Do sklepów trafiajÄ… coraz liczniej monitory wyposażone w technologiÄ™ G-Sync od Nvidii i FreeSync od AMD. SpadajÄ…ce ceny sprawiajÄ…, że gracze coraz częściej siÄ™gajÄ… wÅ‚aÅ›nie po produkty tego typu. Niestety Zieloni majÄ… pewne problemy, co odkryÅ‚ Ryan Shrout z portalu PC Perspective.

DoszedÅ‚ on do ciekawego wniosku podczas testowania monitora Asus PG279Q, który posiada wÅ‚aÅ›nie moduÅ‚ G-Sync. SpostrzegÅ‚ on, że jego sprzÄ™t pobiera dużo wiÄ™cej energii w czasie spoczynku, kiedy ten pracuje przy wyższych czÄ™stotliwoÅ›ciach. 27-calowy PG279Q przy 165 Hz sprawiÅ‚, że komputer potrzebowaÅ‚ aż 201 W w czasie spoczynku, a przy odÅ›wieżaniu standardowym 60 Hz wartość tak wynosiÅ‚a tylko 74 W. OkazaÅ‚o siÄ™, że jest to spowodowane zwiÄ™kszeniem taktowania rdzenia karty graficznej przy wyższych czÄ™stotliwoÅ›ciach (od 144 Hz do 165 Hz) z 135 MHz do 865 MHz. Testy wykonano na GeForce GTX 980 Ti.

Podobno Nvidia już szykuje sterowniki, które naprawiÄ… ten stan rzeczy.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Ostatnio na forum