» załóż konto» przypomnij hasło

Philips zaprezentował nowy 49-calowy monitor QD OLED z serii Evnia

Autor: Ireneusz Rak | Źródło: Philips | Data: 2024-06-04 12:36:34

A A A | Wejść na stronę 500 | Komentarzy 0

Philips zaprezentował nowy 49-calowy monitor QD OLED z serii Evnia

MMD, producent monitorów marki Philips, zaprezentował nowy wyświetlacz dla graczy o proporcjach 32:9. 49M2C8900L został wyposażony w 48,9-calową matrycę typu QD OLED, o rozdzielczości 5120 x 1440 px. Monitor wykorzystuje funkcję Ambiglow, czyli dynamiczne podświetlenie ambientowe, które dostosowuje kolor i natężenie iluminacji do treści wyświetlanych przez urządzenie.

Certyfikacja HDR True Black 400 i VESA ClearMR 8000
Jedną z najważniejszych cech 49M2C8900L jest duża przestrzeń robocza, która swoim rozmiarem odpowiada dwóm złączonym ze sobą ekranom 27-calowym. Dzięki zastosowaniu panelu QD OLED wyświetlacz cechuje się bardzo dobrym pokryciem przestrzeni barwowych, na poziomie 153,1% dla sRGB oraz 125,2% dla Adobe RGB. Dodatkowo, istotna dla graczy może być informacja, że matryca wykorzystana w tym modelu ma bardzo krótki czas reakcji, wynoszący 0,03 ms (GtG) oraz niski input lag.

Rozdzielczość monitora to Dual Quad HD (5120 x 1440 px). Odświeżanie panelu wynosi 144 Hz, dzięki czemu monitor sprawdzi się również w dynamicznych grach. 10-bitowa matryca jest w stanie wyświetlić 1,07 mld kolorów, co w połączeniu z technologią kropki kwantowej zapewnia bardzo żywe, naturalnie wyglądające barwy. Monitor jest zgodny z certyfikatami HDR True Black 400 i VESA ClearMR 8000.

Wyświetlacz jest zakrzywiony (1800R), co pozwala objąć wzrokiem całą przestrzeń roboczą. Tak duża matryca w monitorze dla graczy może dobrze sprawdzić się w tytułach wyścigowych, dodatkowo zwiększając imersję.

Wielofunkcyjne złącze USB-C z DP alt mode
49M2C8900L wyposażono w wiele złącz, dających swobodę w sposobie korzystania z monitora. Oprócz dwóch portów HDMI 2.0 oraz DisplayPort 1.4, wyświetlacz może odbierać sygnał obrazu za pomocą wielofunkcyjnego złącza USB-C. Co więcej, podłączając w ten sposób laptopa czy telefon możemy przy okazji ładować baterię urządzenia źródłowego (z mocą 90 W) i przesyłać do niego dane z urządzeń peryferyjnych podłączonych do huba USB, np. dysku przenośnego, drukarki czy klawiatury.

Tryby Picture in Picture oraz Picture by Picture pozwalają na jednoczesne wyświetlanie obrazu z dwóch źródeł. Nieoczywistym zastosowaniem tej funkcji może być podłączenie jednego komputera do dwóch portów obrazu w monitorze. Dzięki temu z wyświetlacza można korzystać jak z dwóch niezależnych ekranów 27-calowych. Funkcjonalność monitora podnosi również wbudowany przełącznik KVM, pozwalający np. na kontrolę dwóch komputerów za pomocą jednego zestawu klawiatury i myszy podłączonego do monitora.

Dostępność
Monitor wejdzie do w sprzedaży pod koniec maja w cenie 4 256 zł.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2020

  Konkurs świąteczny 2020

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...