» załóż konto» przypomnij hasło

Genesis Titan 800 – recenzja obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2018-04-27 12:50:28

A A A | Wejść na stronę 15433 | Komentarzy 0

Pokaż specyfikację

SPECYFIKACJA PRODUKTU
MATERIAŁ Stal walcowana na zimno SPCC, Plastik ABS
KOMPATYBILNE PŁYTY GŁÓWNE ATX, micro-ATX, mini-ITX
ZATOKI 1 x 5,25″ ODD, 2 x 2,5″ SSD, 2 x 3,5″ HDD
PORTY I/O NA PRZEDNIM PANELU 2 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, 2 x HD Audio Jack
GNIAZDA ROZSZERZEŃ 7
MAX. ILOŚĆ WENTYLATORÓW 4
ZAMONTOWANE WENTYLATORY PRZÓD: 2 x 120 mm LED, TYŁ: 1 x 120 mm LED, GÓRA: 1x 120 mm LED
ZASILACZ ATX Standard/ montowany w „piwnicy” (brak zasilacza w zestawie)
WYSOKOŚĆ CHŁODZENIA maksymalnie 161 mm
DŁUGOŚĆ KARTY GRAFICZNEJ do 380 mm
FILTR KURZU Na górze i na spodzie
WAGA 4,3 kg
WYMIARY (MM) 470 x 223 x 470
PODŚWIETLENIE WENTYLATORÓW Czerwone, Niebieskie, Zielone
DODATKOWE FUNKCJE Akrylowy panel boczny, Dedykowane miejsce na zasilacz, Przezroczysty przedni panel

Boczne panele zostały przykręcone do szkieletu za pomocą szybko śrubek – po dwie sztuki na panel. Możemy je łatwo odkręcić bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Od razu po otwarciu widzimy, że producent rzeczywiście przygotował nam miejsce na jeden napęd 5,25 cala z przodu, co jest coraz rzadziej spotykane.

Genesis Titan 800

Na tej samej wysokości mamy dwa miejsca na dyski 2,5 cala, które przykręcimy płasko do tacki płyty głównej. Poniżej widzimy kratkę wentylacyjną zrobioną w komorze zasilacza oraz także przepusty na okablowanie. Genesis cały czas stawia na piwnicę w dolnej części, dzięki czemu PSU i kable są ukryte, co zapewnia nam schludny wygląd. Tym bardziej jest to istotne w przypadku modelu z oknem.

Genesis Titan 800

Wentylatory widzimy dwa z przodu, jeden na górze i jeden z tyłu. To robi wrażenie, jak na obudowę za 160 złotych. Tutaj jednak powtarzają się te same błędy co w modelu Iris 300. Co to oznacza? Śmigła z tyłu są ekstremalnie blisko chłodzenia – jeżeli wykorzystamy jakiś większy radiator to będą prawie ze sobą kolidować. Po drugie musimy pamiętać, żeby kabel od zasilania procesora 8-pin przełożyć przez przepust tacki płyty głównej przed jej zamontowaniem, ponieważ inaczej zostanie on zasłonięty.

Genesis Titan 800

Genesis Titan 800

Genesis Titan 800

Wnętrze jest bardzo pojemne, ponieważ zmieścimy tutaj długą kartę graficzną (do 380 mm) oraz radiator na procesorze o wysokości do 161 mm. Wszystko utrzymywane jest na blachach, które są wystarczająco sztywne i nie ulegają pod naporem nawet cięższych komponentów. Dodajmy, że Titan 800 przystosowana jest to montażu płyt głównych w rozmiarze ATX, micro ATX i mini ITX.

Genesis Titan 800

Genesis Titan 800

Podświetlenie dostępne jest w kolorze czerwonym, zielonym lub niebieskim. Każdy z wentylatorów posiada 33 diody LED, przez co tworzą one w czasie obrotów taki jakby tunel światła. Dodajmy, że iluminacja jest stosunkowo bardzo jasna. W tym modelu nie uświadczymy żadnego kontrolera obrotów, jak to miało miejsce w Irid 300.

Genesis Titan 800

Genesis Titan 800

Kiedy spojrzymy na obudowę z drugiej strony widzimy, że klatka na dyski 3,5 cala została przesunięta zupełnie do przodu, przez co jest więcej miejsca do schowania nieużywanych kabli zasilacza. Niestety ponownie w komplecie nie otrzymujemy sanek, na których można by te nośniki umieścić. Trzeba je dodatkowo zakupić.

Genesis Titan 800

Wycięcie na backplate jest odpowiednio duże, a wokół niego mamy przepusty do prowadzenia przewodów. Wolnej przestrzeni jest dużo, bo od 10 do 15 mm, przez co nie będzie problemów z ukryciem wszystkich kabli.

Genesis Titan 800

Zastosowane tutaj wentylatory są nieco głośniejsze od tych w Irid 300. Warto także pamiętać, że nie mamy regulacji obrotów, więc dla osób, które cenią sobie ciszę jedyną opcją będzie odpięcie którejś jednostki lub zakup dodatkowego potencjometru.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...