» załóż konto» przypomnij hasło

Genesis Irid 300 – recenzja obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2018-04-26 01:34:51

A A A | Wejść na stronę 17116 | Komentarzy 0

Pokaż specyfikację

SPECYFIKACJA PRODUKTU
MATERIAŁ Stal walcowana na zimno SPCC, Plastik ABS
KOMPATYBILNE PŁYTY GŁÓWNE ATX, micro-ATX, mini-ITX
ZATOKI 2 x 2,5″ SSD, 2 x 3,5″ HDD
PORTY I/O NA PRZEDNIM PANELU 1 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, 2 x Audio Jack, Regulator obrotów
GNIAZDA ROZSZERZEŃ 7
MAX. ILOŚĆ WENTYLATORÓW 7
ZAMONTOWANE WENTYLATORY PRZÓD: 3 x 120 mm LED, TYŁ: 1 x 120 mm LED
ZASILACZ ATX Standard/ montowany w „piwnicy” (brak zasilacza w zestawie)
WYSOKOŚĆ CHŁODZENIA maksymalnie 163 mm
DŁUGOŚĆ KARTY GRAFICZNEJ do 415 mm
FILTR KURZU Na górze i na spodzie
WAGA 6,3 kg
WYMIARY (MM) 466 x 212 x 467
PODŚWIETLENIE WENTYLATORÓW Czerwone, Niebieskie, Zielone
DODATKOWE FUNKCJE Dedykowane miejsce na zasilacz, Przedni i boczny panel ze szkła hartowanego, Regulator obrotów

Żeby dostać się do środka obudowy Irid 300 wystarczy zdjąć panel ze szkła hartowanego, który utrzymywany jest za pomocą czterech nakrętek. Możemy to zrobić bez użycia dodatkowych narzędzi. Pierwszą rzeczą na którą zwracamy uwagę jest położona na dole piwnica, na której wierzchu namalowano logo Irid 300. Mamy w niej przepusty na okablowanie oraz duży otwór z przodu.

Genesis Irid 300

Tacka płyty głównej posiada otwory montażowe dla płyt głównych w formacie ATX, micro ATX oraz mini ITX. Dookoła są liczne przepusty do prowadzenia okablowania. Bardziej z prawej strony przygotowano dwa miejsca na dyski SSD. Z przodu widzimy wspomniane już wcześniej trzy podświetlane wentylatory 120 mm.

Genesis Irid 300

W tacy płyty głównej jest dosyć duży otwór na backplate chłodzenia procesora. Sama taca jest solidna, sztywna i dobrze wykonana. Nie zabrakło także zaczepów do ułożenia przewodów z tyłu.

Genesis Irid 300

Genesis Irid 300

W piwnicy obok zasilacza znajdziemy sporo miejsca do ukrycia kabli, których nie używamy. To na wypadek, kiedy mamy w swoim zestawie zasilacz niemodułowy. Obok jest klatka na dyski twarde, ale producent nie załączył do niej sanek, co nas mocno dziwi, bowiem ich koszt zapewne jest marginalny.

Genesis Irid 300

Genesis Irid 300

Na górze jest przygotowane miejsce na kolejne trzy śmigła o średnicy 120 mm lub chłodnicę o rozmiarze 120/240/360 mm.

Genesis Irid 300

Po zamontowaniu chłodzenia na procesorze widzimy, że jest ono bardzo blisko wentylatora z tyłu. Przydałoby się tutaj kilka milimetrów przestrzeni więcej. Warto dodać, że wtyczkę od zasilania procesora 8-pin musimy przełożyć przez przykręceniem płyty głównej, bo ta zasłania ten otwór i później to będzie niemożliwe.

Genesis Irid 300

Obudowa jest dosyć szeroka, więc zmieścimy tutaj spokojnie chłodzenie o wysokości 163 mm. Z tyłu widzimy także sporo wolnej przestrzeni na porządkowanie przewodów. Mamy około 20 mm wolnej przestrzeni, a dodatkowo panel boczny ma znaczące wytłoczenie. Widzimy także, że wszystkie wentylatory są już domyślnie połączone z kontrolerem obrotów.

Genesis Irid 300

Drugi panel boczny przykręcany jest za pomocą szybko śrubek, które też obsłużymy bez użycia narzędzi.

Genesis Irid 300

Kultura pracy wentylatorów zamontowanych fabrycznie w obudowie Irid 300 jest bardzo wysoka. Są one prawie niesłyszalne przy niskich obrotach i ciche przy wysokich. Możemy to zmieniać przy pomocy regulatora na boku urządzenia. Jego trzecią pozycją jest „wyłączony”. Podświetlenie wentylatorów jest bardzo przyjemne, głównie w ciemności. Efekt jest typu spiralnego i nie razi w oczy. Zapewne wielu użytkownikom przypadnie do gustu.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...