» załóż konto» przypomnij hasło

Cooler Master Masterpulse MH530 – recenzja słuchawek

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2018-10-25 03:39:54

A A A | Wejść na stronę 15317 | Komentarzy 0

Cooler Master Masterpulse MH530 – recenzja słuchawek

Nowy model słuchawek dla graczy od firmy Cooler Master trafił niedawno do naszej redakcji. Producent zapewnia, że jego produkt zapewni bardzo soczysty bas, co sprawi, że wirtualne potyczki staną się znacznie bardziej realistyczne. Dodatkowo sprzęt ten ma wyróżniać się regulacją natężenia niskich tonów za pomocą specjalnych nakładek na nauszniki, które odpowiednio ukierunkowują dźwięk. Dodatkowo możemy spersonalizować ten model za pomocą paneli Focus FX, które przygotujemy w drukarce 3D (bazowy produkt jest na stronie producenta). Jeżeli jesteście zainteresowani bardziej wnikliwą analizą Masterpulse MH530 to zapraszamy Was do lektury tego artykułu.

Pokaż specyfikację

Dane techniczne
Średnica głośników 44 mm
Impendancja 50 Om
Pasmo przenoszenia 20 – 2000 Hz
Czułość 118 dB +/- 3 dB (Focus FX) / 109 dB +/- 3 dB (bez Focus FX)
Długość kabla 1,2 m (adapter audio 0,3 m)
Rodzaj mikrofonu wielokierunkowy
Czułość mikrofonu -34 dB +/-3 dB
Odstęp sygnału od szumu 50 dB lub więcej

Słuchawki przyjechały do nas w dużym, szarym pudle na którego froncie nadrukowano grafikę prezentującą urządzenie, a z tyłu pokazano jego specyfikację. Za sprawą drzwiczek z przodu możemy zobaczyć realny wygląd tego modelu jeszcze przed zakupem. W środku sprzęt jest dobrze zabezpieczony na czas transportu za pomocą plastikowej wytłoczce.

Cooler Master Masterpulse MH530

Cooler Master Masterpulse MH530

W komplecie oprócz samych słuchawek Masterpulse MH530 znajdziemy także krótką instrukcję obsługi, która opisuje najważniejsze kwestie. Nie zabrakło także przejściówki z jednego złącza jack na dwa, która sprawdzi się przy podpięciu słuchawek do kart dźwiękowych, które mają osobne gniazda na głośniki i mikrofon.

Cooler Master Masterpulse MH530

Cooler Master Masterpulse MH530

Pierwsze wrażenie z obcowania ze słuchawkami Cooler Master jest naprawdę bardzo pozytywne. Zostały one wykonane bardzo solidnie, a spasowanie poszczególnych elementów jest bezbłędna. Nie można też mieć zastrzeżeń do jakości zastosowanych materiałów. Dobrze prezentują się odczepiane panele po bokach, które dobrze przylegają do słuchawek. Nie ma tam luźnych miejsc, więc nie powinny wypaść w trakcie użytkowania. Magnesy utrzymują je nieruchomo w miejscu.

Cooler Master Masterpulse MH530

Masterpulse MH530 wykonano głównie z wysokiej jakości aluminium, dzięki czemu naprawdę miło się z nich korzysta. Sam design należy do nowoczesnych, dobrze tutaj połączono kolor czarny z czerwonym.

Cooler Master Masterpulse MH530

Na uwagę zasługuje fakt, że nie mamy tutaj klasycznie regulowanego pałąka, a jego ustawienie odbywa się automatycznie poprzez pokryty gąbką i gumą, miękki wspornik. To na nim słuchawki są oparte na naszej głowie. Taki pomysł sprawdza się bardzo dobrze w praktyce, co znaczy, że Masterpulse MH530 nie spadaj nam z głowy, a wręcz odwrotnie, bardzo dobrze się na niej trzymają. Bezpośredni kontakt z naszymi uszami mają muszle, które wykonano ze skóropodobnego materiału. Są naprawdę duże i bardzo wygodne. Nawet podczas długich sesji przed komputerem nie przeszkadzają. Możliwe, że w gorące dni będą powodowały pocenia się uszu.

Cooler Master Masterpulse MH530

Słuchawki podłączamy do komputera za pomocą złącza jack 3,5 (3 pinowe, pozłacane). Znajduje się ono na końcu kabla o długości 1,2 metra, który jest płaski, a na nim zamontowano pilot sterujący. Ten pozwala na kontrolowanie głośności dźwięku i wyciszenie mikrofonu. Jest wykonany jednak z dosyć niskiej jakości plastiku i trochę ‘odstaje’ od reszty urządzenia. Producent zdecydowanie mógł poświęcić mu więcej uwagi.

Cooler Master Masterpulse MH530

Cooler Master Masterpulse MH530

Zapewne zastanawiacie się czy dostępny jest tutaj mikrofon. Okazuje się, że tak i został wbudowany w lewy nausznik. Nie jest on umieszczony na typowym wysięgniku, co może budzić pewne wątpliwości w skuteczności jego działania. Okazuje się jednak, że jest całkiem nieźle, ale o tym na kolejnej stronie. Na pewno poprawia to ogólny wygląd Masterpulse MH530, które są przecież bardzo nowoczesne i elegancki, a na dodatek wytrzymałe. Sprawdźmy jak sprzęt sprawdzi się w praktyce.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...